Metody budowy listy adresowej, jak można to robić?

Jakie metody budowy listy warto poznać i co robić, aby każdego dnia ona wzrastała?

Podaruj ludziom coś za darmo. To jeden z lepszych sposobów na budowę listy. Jest to proste, choć nie zawsze działa. Jednak warto ten sposób u siebie zastosować i wypróbować. Pamiętaj, że każda nisza jest inna! Musisz dostosować produkt do danej niszy i wiedzieć, co potrzebuje dana grupa odbiorców i za co jest w stanie podać swój adres email. Im lepszy produkt, tym lepiej dla Ciebie i Twojej listy adresowej!

Daj ludziom dostęp np. do swojej zamkniętej grupy wsparcia. Może to być forum czy grupa na Facebooku. Warto mieć coś takiego, gdy masz już wiedzę i doświadczenie i chcesz się nimi dzielić. To też ciekawy sposób na dobrą zachętę do podania maila. Im lepszy produkt, tym szybciej zbudujesz odpowiednią listę, która da Ci w przyszłości efekty!

Stwórz własny kurs. To już cięższa rzecz, ale myślę, że też warto to robić. Wymaga to już nie tylko wiedzy, ale i praktyki, bo byle co nie przejdzie. Musi być to coś naprawdę ciekawego i darmowego, aby ludzie zapisywali się na listę.

Stwórz ciekawe wideo. To podobnie jak w tworzeniu kursu. Musi być to coś ciekawego i wartościowego. Coś, za co ludzie będą chcieli przekazać swoje dane. To ciężkie, ale dasz sobie radę, gdy będziesz znać dobrze swoją niszę.

Pokaż wartościowy kawałek. Pokaż coś ciekawego, co pokazujesz tylko swojej liście adresowej. Fragment na pewno zmobilizuje ludzi do zapisywania się na listę. To też dobry sposób, ale to musi być coś naprawdę dobrego!

Niech Twój newsletter będzie darmowy. Darmowe rzeczy zawsze przyciągają ludzi!

Pisz ciekawe artykuły. A na końcu dodaj informację o zapisaniu się na listę. Tak można zbierać listę ludzi zainteresowanych danym tematem!

Zaproponuj darmowe konsultację. To nie musi być wiele godzin, ale kilku osobom warto dać coś więcej. Ludzie za darmowe rzeczy na pewno zapiszą się na Twoją listę. A konsultację zawsze są ciekawą formą zapisu na listę.

Daj ebooka/ raport. Ja bardzo lubię raporty, bo to krótkie, ale bardzo treściwe i często wartościowe dane.

Daj darmową wysyłkę. To dla ludzi bardziej ze sklepami internetowymi, ale to także zachęta do zapisu na listę adresową.

Zaproponuj pomoc w zamian za zapis. To też wymaga dużo pracy, ale dla kilku osób można coś takiego zrobić.

Zniżka. Oferuj zniżkę za zapis na listę. To może być zniżka na cokolwiek co oferujesz.

Webinar. Możesz go zrobić na przykład w zamian za to, że 100 osób się zapisze a Ty zrobisz konferencję za darmo dla tych ludzi.

Co Ty robisz, aby budować listę? Jakie znasz metody budowy listy adresowej?

Scroll to top