Marketing to ludzie, czyli dlaczego skupić się na rozwiązaniach?

Dlaczego dla mnie marketing to ludzie i ich potrzeby oraz problemy?

Warto poznać dobrze swoich klientów… co Ty robisz, aby mieć wyniki online? Czy poznanie ludzi jest ważne? Według mnie tak! Ale trzeba stosować się do zasad marketingu!

Wiesz, że marketing to ludzie?

Musisz mieć na uwadze, że marketing to nie tylko gadanie głupie i czyste promowanie, ale jest jednak w tym coś bardziej głębszego. To dawanie ludziom naprawdę dużej wartości w postaci produktu i jego rozwiązania. To pokazanie ludziom, że jesteś kimś, komu można zaufać i powierzyć swoje problemy. Marketing to ludzie, bo ludzie w biznesie są najważniejsi. Trzeba im pokazać, że to Ty możesz im dać odpowiednie rozwiązanie problemu. Zacznij od czegoś prostego, od poznania niszy i ludzi się w niej znajdujących. To nie zawsze jest łatwe i oczywiste, ale trzeba zrobić wszystko, aby poznać problemy ludzi… Zastanów się nad tym, co Ty musisz zrobić, aby osiągnąć sukces w swojej dziedzinie.

Czego ludzie potrzebują? Jakie mają problemy i jak Ty możesz im pomóc w swoim działaniu? Zacznij od blogowania, aby poznać lepiej niszę i zobacz co warto robić, aby ludzie z niszy byli zadowoleni. Zacznij od siebie, aby zdobyć przydatną wiedzę dla Twoich przyszłych klientów. Zacznij od czegoś prostego, na przykład blogowania, aby sprawdzić, co ludzie chętnie czytają. Tak możesz prawie za darmo poznać pierwsze potrzeby swoich klientów. Ale inwestujesz wtedy swój czas, więc nie ma nic za darmo!

Potem wejdź głębiej w nisze i zobacz czego oprócz rozwiązań chce Twoja grupa docelowa. Co możesz im przekazać poprzez swój produkt? Co możesz zmienić w ich życiu? Jak możesz im pomóc w ich problemach? Zacznij od podstaw, ale z czasem ogarniaj bardziej rynek i zobacz, co warto robić, aby ludzie byli zadowoleni. Na pewno czeka Cię wiele pracy nad swoją niszą, ale nie ma co się poddawać, gdy początki będą naprawdę trudne. Pamiętaj o tym, że marketing to ludzie i to oni są w Twoim działaniu najważniejsi.

Z czasem będziesz mieć coraz więcej wiedzy o niszy. Zaczniesz rozumieć, jak ona działa i czego potrzebuje w danej chwili. Wtedy wkraczasz Ty i sprawiasz, że ludzie kupują Twoje rozwiązania. To wydaje się proste opisując, ale jest to jednak okropnie trudne, ale i wartościowe dla ludzi w Twojej niszy. Jeżeli wstrzelisz się w produkt, to naprawdę będziesz doceniany przez niszę i jej ludzi, bo marketing to ludzie i tyle! Warto wiedzieć jak najwięcej o swojej niszy! Nie jest to łatwe, ale trzeba zrobić wszystko, aby osiągnąć cele!

Jak Ty chcesz ogarnąć swoją niszę i swoje umiejętności w danym dniu, tygodniu i po miesiącach? Jak pomożesz w danym temacie ludziom? Jakie rozwiązania dasz? Czym się wybijesz w niszy? Za kogo będziesz uważany? Jak zdobędziesz odpowiednią wiedzę? Zacznij od tego, że masz pomagać ludziom w ich problemach!

Zacznij pomagać już dziś!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty się rozwijasz?

Scroll to top