Małe kroki do sukcesu online! Na co skupić uwagę?

Jakie są małe kroki do sukcesu online? Co powinno być dla Ciebie ważne?

Zacznij od bloga.

To pierwsze małe kroki do sukcesu online. Nie ma nic przyjemniejszego niż blogowanie. Musisz się naprawdę postarać, aby mieć dobrego bloga i na nim zarabiać! To podstawowa rzecz, a wiele osób tego nie robi lub nie robi tego dobrze. Bo musisz zostać dobrym blogerem, aby ludzie Cię zauważyli i żebyś budował markę i społeczność wokół siebie. Nie będzie to łatwe na początek, ale dasz sobie radę. Ogarniesz to blogowanie. Musisz tylko naprawdę się postarać i być na bieżąco ze swoim tematem, czy to motoryzacja, czy ogrodnictwo, to już nie ma znaczenia. Musisz być w tym po prostu dobry! 

Blogowanie wymaga ogromu czasu i trzeba się temu poświęcić, aby mieć efekty. Musisz pracować nad tekstami. Nad sobą i nad wiedzą w danym temacie. Im więcej wiesz, tym lepiej. Im więcej wiesz, tym lepiej dla Twojego bloga i Twoich czytelników, którzy mogą się stać w przyszłości klientami. Im skuteczniej działasz, tym lepiej… 

Wiedza i doświadczenie. Praktyka!  

Musisz zdobywać wiedzę i ją praktykować. Nie możesz się poddawać w zdobywaniu nowych umiejętności. To praca nad sobą da Ci efekty! Im więcej wiesz, tym lepiej dla Ciebie! Ale i dla Twojej działalności online. Dla Twojego bloga i Twojego rozwoju. Bo wiedza daje Ci małe kroki do sukcesu online! Im więcej się poświęcasz i im więcej masz do przekazania, tym lepszy się stajesz. Zastanów się, kim chcesz być w Internecie i buduj markę od samego początku. To trudne, ale dasz sobie radę. Nie będzie Ci lekko, ale ogarniesz to i zaczniesz naprawdę się rozwijać. Bo wiedza jest ważna i konieczna do rozwoju! Stawiaj kroki w swoim temacie pomału i nie poddawaj się w dalszych etapach działania, czyli na praktyce! Trzeba się zabrać za siebie i nie poddawać. A praktyka jest trudna i trzeba się starać, aby dobrze wykorzystać swój czas na zdobycie doświadczenia. 

Miej plan marketingowy. 

To ważne, aby wiedzieć, po co się działa w online. Plan marketingowy musi zadziałać jeśli wiesz, co robisz. Im więcej zaplanujesz, tym lepiej. Bo planowanie daje Ci obraz swojego działania. Wiesz, po co działasz i jakie chcesz mieć efekty. Zaplanuj sobie swojego bloga. Zapanuj, co masz robić danego dnia. Zaplanuj sobie, co się da, aby mieć co robić i nie mówić, że nie wiesz co dalej. Jak zaplanujesz, to wiesz. Wiele osób nie planuje, a potem się dziwi, że coś nie wychodzi. A plan marketingowy to coś więcej. To wypracowanie sobie strategii na to, jak ogarniesz swoją niszę. Jak się wykażesz w danym temacie i co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele.

Zacznij sprzedawać cudze produkty (afiliacja).

To dobre na początek, gdy nie masz dużej wiedzy. Może chcesz coś sprzedawać? To dobrym pomysłem jest afiliacja. Ogólnie dobrym pomysłem jest sprzedaż na swoim blogu. Ale jak sprzedajesz, to już Twoja strategia. Warto zaplanować sobie co chce się sprzedawać i co będzie przydatne dla Twoich czytelników i klientów. Sprzedaż nie jest prosta i nie ma co się zrażać na początku.

Naucz się sprzedaży i stwórz własne produkty. 

No właśnie! Naucz się tego i praktykuj! Im więcej wiesz i im więcej praktykujesz, tym lepiej! Ale robiąc własne produkty, warto wiedzieć jaką wiedzę chcesz sprzedać. Czym chcesz się wykazać? Co chcesz przekazać swoim czytelnikom bloga? Jak się będziesz uczyć sprzedaży? Co chciałbyś sprzedawać innym? Może masz bloga o odchudzaniu? To sprzedawaj produkty na ten temat. Może lubisz gotować? To ucz innych tego! Jest wiele możliwości, więc wybierz coś dla siebie i zacznij się rozwijać. Im więcej wiesz, tym lepsze produkty stworzysz! To jest cel bloga, aby wiedzieć o danym temacie jak najwięcej i umieć przekazać ją inny w najlepszy sposób. 

Jakie są Twoje małe kroki do sukcesu? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Od czego Ty zaczynasz?

Scroll to top