Komunikacja z klientem, w jaki sposób ją szlifować?

Komunikacja z klientem jest bardzo ważna i warto nad nią pracować i ciągle ją szlifować. Ale czy tylko to jest ważne?

Jak Ty komunikujesz się z klientami? Czy budujesz z nimi odpowiednią więź?

Czym jest dobra komunikacja z klientem?

Zacznij od czegoś prostego, jak na przykład blog. Może nie jest to łatwe technicznie dla początkujących, ale nie można o tym zapominać. Blog jest bardzo skuteczną metodą komunikacji i nie można powiedzieć, że nie. Musisz naprawdę się postarać, aby komunikować się skutecznie poprzez bloga. Jak to zrobić szybko? Załóż i pisz, TYLE…! Ale jakby to było takie proste, to każdy by to robił. Samo zbudowanie bloga nie wystarczy (a wiele osób tak myśli)., bo trzeba zacząć pisać naprawdę dobre artykuły! Dobrze komunikować się z klientami poprzez komentarze i maile, czy profile w mediach społecznościowych. To jest ogrom pracy, a nie tylko pitu pitu! Zacznij od dobrego celu i planu do niego. Nie będzie to proste, ale nic nie jest proste, co daje wartość Twojemu biznesowi. Zaczniesz blogować w swojej niszy? Co jest najważniejsze dla Ciebie na początek? Zaczniesz od blogowania czy od profili społecznościowych? (wybierz 2-3).

Jak już pisałem, warto zacząć od profili w social media. To chyba łatwiejsze od stworzenia bloga, bo wystarczy się zarejestrować i już można coś pisać. Ale nie może być to głupie pisanie byle było tego dużo! To ma być wartość dla relacji obu stron. Trzeba naprawdę się postarać, aby działania były skuteczne i wartościowe. Każdego dnia nie możesz odpuszczać. Każdego dnia coś nowego i nowego. Bez zbędnego pierdolenia. Bo na co czekasz? Komunikacja z klientem nie jest taka ważna dla Ciebie? Jeżeli jest ważna to będziesz musiał działać dużo i wartościowo. Zacznij od czegoś małego i do dzieła!

Zacznij też od budowy marki wraz z budową strategii komunikacji. Jedno i drugie jest bardzo ważne i nie można o tym zapominać. Całe Twoje działanie ma być skupione na planie i celu. Zacznij działać według ustalonych zasad i nie poddawaj się za szybko. Musisz się postarać budować dobrą markę poprzez wyżej wymienione rzeczy. Ale są też inne metody na budowę marki, ale o tym w innym artykule. Zacznij budowa markę i relację z klientami jak najszybciej, aby mieć z tego naprawdę spore efekty! Jaki masz sposób na budowę swojej marki? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele sprzedażowe? Czy budowa brandu Ci w tym pomoże, czy masz już inny sposób na budowę relacji z klientem?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak warto się komunikować?

Scroll to top