Kim jest Twój klient? Co zrobić, aby przejść drogę mistrza?

Kim jest Twój klient? Do kogo kierujesz swoją ofertę? Co możesz zmienić w życiu ludzi? 

Budowanie wartości nie jest łatwe. Trzeba wielu działań, aby osiągnąć sprzedaż, która będzie Cię zadowalała. To wiele pracy, ale nie ma nic za darmo. Trzeba poświęcić czas na budowę oferty! 

Wiesz, kim jest Twój klient? 

Wiele osób tego nie wie i zgaduje. I to jest problem numer jeden! Więc jak go pokonać? Poznaj klienta. Zobacz, czego potrzebuje nisza i co sprzedaje konkurencja. To nie jest tak, że sobie stworzysz produkt i każdy będzie jego odbiorcą. Ludzie mają wiele problemów! Mają różne wyzwania i trzeba im dostarczyć różne rozwiązania. Więc zabierz się za robotę i zacznij rozwijać się w Internecie. To będzie ciężka walka, ale nie ma co się poddawać. Masz coś pomiędzy uszami, więc to wykorzystaj! Zrób wszystko, aby osiągnąć swoje cele i nie poddawaj się w gorszych chwilach. Nie będzie Ci lekko, więc zabierz się szybko za działanie, aby nabrać werwy do pokonania przeciwności, których będzie wiele! 

Co jeszcze jest ważne? Warto wiedzieć, po co klient szuka rozwiązań. Na pewno ma jakiś problem, który Ty możesz wykorzystać. Tylko zastanów się nad tym, jak to zrobić dobrze! Nie, że sobie napiszesz ebooka na kilka stron czy audiobooka na 10 minut i rozwiążesz problem (no chyba, że tyle wystarczy na rozwiązanie). Jednak problemy są bardziej złożone niż się nie raz wydaje. Czasem dla nas jest coś łatwe, a dla drugiej osoby wymaga to wielu działań i wielu zmian w życiu. Więc wtedy produkt staje się bardziej kompleksowy i pomaga wielu ludziom. Ale trzeba wejść w głowę i sytuację klienta i zobaczyć, czego potrzebuje. To jest najważniejsze w tych czasach. Trzeba poznawać problem jak najlepiej i dostarczyć jeszcze lepsze rozwiązania! 

Nie ma nic za bezcen. Musisz też mieć odpowiednią cenę. Praca nad produktem nie jest za darmo i poświęcasz na to swój czas. Więc wymagaj od klienta zapłaty za rozwiązanie. Wiele ludzi boi się brać pieniądze za coś, co stworzyli, ale jak masz odpowiednią wiedzę i poświęciłeś na nią czas, to Ci się należy! Należy Ci się zapłata, bo wtedy widzisz, że inni widzą w Tobie eksperta. Każdy chce być uznawany za eksperta czy nauczyciela. Ale to wielka misja w życiu, aby taką osobą zostać. To inni będą Cię tak nazywać. Rób wszystko, aby taka było! Nie możesz sobie powiedzieć, że ja od dziś będę nauczycielem i każdy ma mi płacić. Na to miano musisz sobie zasłużyć od innych, nie od siebie! To inni mają Cię nazwać ekspertem i kimś, kto zna się na rzeczy. Każdy powinien do tego aspirować! Bo to wspaniałą droga! Ale jeżeli wiesz, kim jest Twój klient to nie będzie problemu stać się osobą z odpowiednimi umiejętnościami. Gdy uczysz innych, to sam się wiele uczysz i wiesz mniej więcej, czego potrzebuje dana grupa odbiorców. Pokaż swoją wiedzę i zmieniaj życie innych ludzi! Możesz dobrze poznać klienta, jeśli sam przejdziesz drogę od ucznia do mistrza. Będziesz znać odpowiedź na każde pytanie, ale musisz działać! Rozwijać siebie i pokonać swoje przeciwności losu. Nic nie przyjdzie do Ciebie za darmo! Wiedza też! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top