Kilka początkowych zasad! Czym się kierować na początku?

Oto kilka początkowych zasad dla ludzi, którzy zaczynają!

Jak działa Ci się na początku swoich działań? Co możesz zrobić, aby mieć jeszcze lepsze wyniki? Czy łatwo jest rozwijać się na początku? Co możesz zmienić w swoim życiu, by mieć wyniki w Internecie? 

Oto kilka początkowych zasad! 

Jakie Ty stosujesz zasady przy działaniu online? Co warto sobie uświadomić? 

Nie jest łatwo.

Zaczynając w Internecie, nie jest łatwo. Trzeba wiele rzeczy zrozumieć i przetestować u siebie. Jak Ty działasz na początku? Co u Ciebie sprawiało problem? Na pewno jest to wytrwałość i systematyczność. Im więcej robisz, tym lepiej, ale trzeba wyciągać wnioski z działania… Te kilka początkowych zasad jest bardzo ważne. Bo nie jest łatwo. Każdy dzień to nowe możliwości, ale i nowe kłopoty. Codziennie będą jakieś problemy i nie będzie łatwo. No jest ciężko na początku! Ale jak działasz, to takie komplikacje to pikuś. Schody zaczynają się wraz z Twoim rozwojem, gdy będziesz chciał wyciągnąć jeszcze więcej. Wtedy zaczyna się zabawa! Ale tym się na razie nie przejmuj. Zacznij i zobacz, że nie jest lekko i będzie jeszcze gorzej. 

Wyższy poziom…

Bo działania nigdy za mało! Zawsze musisz wejść na jakiś wyższy poziom. Na coś nowego i nieznanego. Dlatego taki fajny jest rozwój siebie i swoich możliwości. Te kilka początkowych zasad, którymi się kierujesz przy rozwoju, czyli wytrwałość i systematyczność to klucz. Rób jak najwięcej. Zrób wszystko, aby osiągnąć cel. Pokaż swoje możliwości. Pokaż, ile masz sił i motywacji do działania. Pokaż sobie, że dasz radę. Że osiągniesz wiele dzięki swoim zasadom. Dzięki swojej wytrwałości w pracy i pewności siebie. 

Nie ogarniesz na raz wszystkiego.

Ucz się powoli nowych rzeczy. Nie ma co się śpieszyć. Musisz zrobić wszystko, aby osiągnąć cel. Ale powoli. Nie ogarniesz wielu rzeczy na początku. Blogowanie. Social media. Email marketing. SEO. Reklama. I tak dalej… Jak musisz zrobić to samo, to nie ma co się przejmować porażkami. A takie będą każdego dnia. A to tylko kilka początkujących zasad, jakimi trzeba się kierować. Czyli robić wszystko po kolei. Nie marnować czasu na byle co. Tylko działać mimo przeciwności. Działać mimo gorszych dni… 

Szybko coś osiągniesz?

Nie licz na to! Zwłaszcza gdy na początku pracujesz sam. No, chyba że już kiedyś coś promowałeś i działałeś w Internecie. Jak jesteś nowy, to nie ma co liczyć na takie szybkie efekty. Nie oczekuj wyników po paru miesiącach. Nie oczekuj, że zrobi się samo, bo tak nie będzie! Trzeba się postarać! I robić wszystko, aby każdy dzień był kreatywny. Bo czasem coś zajmie Ci więcej czasu i trzeba będzie coś odłożyć na kolejny dzień i wtedy trzeba korygować plan. Nie ma tak, że zrobisz wielki plan co do minuty, bo i tak nie zrobisz wszystkiego. Ja tak próbowałem i lipa! Nie da się wszystkiego szczegółowo zaplanować. 

Bez pasji nie masz szans.

I to jest klucz! Pasja daje Ci motywację i bez niej jest naprawdę ciężko. Trzeba się naprawdę postarać, by ją znaleźć! I wiele osób szuka tego bardzo długo. U innych przychodzi to niespodziewanie. Coś po prostu zaczyna Cię interesować i się w tym rozwijać. Trzeba sprawdzać, co Cię interesuje. Szukać możliwości. Szukać pasji… bo ona przyjdzie w pewnym momencie, jeśli będziesz szukał oczywiście! 

Brak kreatywności to wada!

Musisz być kreatywny. Musisz tworzyć wiele treści i uczyć się nowych rzeczy. Sprawdzać co działa. Ogarniać dane tematy. Sprawdzać, co działa u Ciebie. Rozwijać swoje umiejętności. Nie jest łatwo być kreatywnym. Niełatwo jest być ciągle na wysokich obrotach. 

Musisz ogarniać sprawy techniczne. 

Jak zaczynasz sam, to musisz ogarniać większość spraw technicznych. Mówię tu o CMS czy jakieś stroną lądowania, czy email marketing. Musisz ogarniać sprawy techniczne, aby nie pisać do jakiegoś supportu z byle problemem. Wiele rzeczy można znaleźć w Internecie. Trzeba tylko poszukać. Trochę wykorzystać swój mózg i pomyśleć, jak rozwiązać problem. 

Oto moich kilka początkowych zasad… Czy warto być wytrwałym, systematycznym i samodzielnym? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Warto być systematycznym i wytrwałym?

Jakie zasady uważasz za ważne?

Scroll to top