Jaką wartość możesz wdrożyć na blogu?

Jaką wartość możesz wdrożyć na blogu? Masz coś unikalnego do przekazania?

Nie jest łatwo blogować w sieci. Na pewno czeka Cię wiele przeszkód do pokonania, ale nie ma co się zbyt szybko poddawać. Jak Ty budujesz relację, która pomaga Ci w blogowaniu? Jak możesz pokazać swoje doświadczenie? Jak zachęcasz do czytania swoich tekstów? 

Jaką wartość możesz wdrożyć na blogu?

Jak możesz mieć jeszcze bardziej wartościowego bloga? Na pewno czeka Cię wiele pracy… naprawdę wiele. Mało kto jest na tyle wytrwały, aby osiągnąć swoje cele blogowe. Jesteś gotów na wiele działań? 

Na pewno musisz wiedzieć, do kogo piszesz. Twoja grupa docelowa jest najważniejsza! Wiesz, kim jest Twój idealny czytelnik? Do kogo piszesz i jakie problemy ma Twój odbiorca? Warto na początek znać potrzeby wobec klientów. Na początku możesz działać trochę na ślepo, dlatego musisz mieć profil swojego idealnego czytelnika. Bez tego będziesz pisał do wszystkich, a to nie jest dobre! Oczywiście możesz spróbować, ale na początek warto działać z tematem, który jest niszowy. 

Warto też mieć pasję do tematu i interesować się nim… wiele dobrych blogerów ma pasję do danego zagadnienia. Pisze się wtedy łatwiej i ma się wyniki, bo czuć, że ktoś pisze z pasją! Skup się na tym, co Cię jara i nad czym, nad czym masz jakąś wiedzę. Jakie problemy na daną nisza? Jakie problemy Ty miałeś? Jakie oczekiwania ma Twoja nisza i czego potrzebuje od Ciebie? Po tym możesz zacząć pisać swoje teksty, bo masz grupę odbiorców i wiesz, o czym pisać. Jesteś gotów na działanie? Masz tyle wiedzy i czasu, aby zacząć blogować? 

Warto mieć cel tekstu. Co chcesz przekazać w swoim artykule? Czym chcesz się podzielić i jakie korzyści masz zamiar dostarczyć? Czego chcesz nauczyć i co chcesz przypomnieć swoim użytkownikom bloga? Jakie tematy chcesz poruszyć? Jakie wyzwania masz do zaoferowania swojemu czytelnikowi? Czego ma się dowiedzieć po przeczytaniu wpisu na blogu? Może czytelnicy mają jakieś pytania, na które możesz odpowiedzieć szczegółowo? Pisz prosto, konkretnie i z pasją i zaangażowaniem. W końcu będziesz pisać coraz lepiej! Jesteś przygotowany? 

Publikuj tylko przemyślane artykuły. Nie mogą one zawierać błędów czy jakiś nieścisłości. Wpis ma być przydatny i merytoryczny. Musisz taki napisać? Sprawdzaj tekst przed publikacją, zobacz, co możesz jeszcze dodać, aby wpis był jeszcze lepszy? Na pewno trzeba zadbać o pozycjonowaniu swojego wpisu. Pisz o tematach, które interesują czytelników i o tym czego szukają w wyszukiwarkach. 

Bez budowy społeczności i relacji nie osiągniesz sukcesu online w blogowaniu. Blog ma być żywy i ktoś musi dodać do niego energii. To musisz być Ty! Pokaż swoją osobowość. Pokaż swoją wiedzę i doświadczenie. Pokaż swoją markę i to, w czym chcesz się rozwijać. Masz wiele sposobów na blogowanie. Każdy blog jest wyjątkowy i inny. Zacznij rozmawiać z czytelnikami. Zachęcaj do dodawania komentarzy i pisania o tym, co jeszcze możesz dodać do bloga. Może znajdziesz innych blogerów i będziecie sobie pomagać? 

Jak u Ciebie będzie z tym blogowaniem? Jesteś przygotowany na pracę? Czeka Cię ogrom wiedzy do przyswojenia. Sam blog się nie zamieni w biznes. Na to trzeba sobie zasłużyć. Masz coś unikalnego, co wyróżnia Cię ponad inne blogi? Jak możesz zostać jeszcze lepszym specjalistą w danym temacie? Ile wartości możesz wdrożyć na blogu? O czym chciałabyś pisać, żeby samemu dużo się przy tym rozwijać? Blogowanie Cię bardzo rozwinie, ale musisz pracować nad tym. Nic samo się nie zmieni! Dodawanie wartości to poprawianie wpisów i tworzenie coraz lepszych wyników swoich czytelników! Dodaj dużo wartości, a się to zwróci! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top