Jak Ty rozpowszechniasz swoją wiedzę?

Jak Ty rozpowszechniasz swoją wiedzę? Masz na to pomysł?

Co robisz, aby dzielić się praktyczną wiedzą i doświadczeniem? Wiedza w tych czasach jest bardzo ważne i trzeba ją mieć, ale najlepiej jest ją umieć poszerzać i z niej korzystać w praktyce. 

Jak Ty rozpowszechniasz swoją wiedzę online? 

Możesz to robić na blogu, mediach społecznościowych czy newsletterze oraz własnych produktach… Masz wiele możliwości na podzielenie się wartościową wiedzą. To nie jest tak, że wiesz wszystko… zawsze można się czegoś nauczyć. Zawsze można poszerzyć swoją wiedzę i sprawdzać ją na sobie czy na swoich klientach. Wiedza to bardzo cenna rzecz i trzeba nad nią pracować każdego dnia. Jak Ty wykorzystasz to, co umiesz? 

Czy Ty chcesz się dzielić wiedzą z innymi? W jakim miejscu to robisz? Jak chcesz pomagać swoim klientom poprzez to, że masz praktyczną wiedzę i wiesz, jak im pomóc? To na pewno nie jest łatwe zadanie, ale nie ma co się poddawać! Na pewno początki będą ciężkie i to w każdej niszy, ale nie ma co się poddawać. Na wszystko w sieci musisz sobie zasłużyć i nie ma nic za darmo! Wiele osób myśli, że przeczyta pół książki i nagle jest ekspertem. Myśli, że ma bloga z kilkoma wpisami i nagle klienci się pojawią. Jakby było tak łatwo, to każdy by osiągnął sukces. A to jest dużo bardziej złożona sprawa! Zastanów się nad tym, co Ty robisz, aby osiągnąć sukces w swojej branży? 

Na pewno warto mieć bloga w tych czasach i dzielić się na nim wiedzą. Weź sobie domenę i hosting, coś najtańszego i sprawdź się, czy blogowanie jest dla Ciebie. Na blogu można pisać o czym tylko chcesz, ale ważne, aby to było wartościowe. Na pewno blogowanie ma dużo zalet, ale jest to też bardzo czasochłonne. Musisz go ogarniać nie tylko poprzez treści, ale także być dobry w technicznych sprawach, aby umieć go skonfigurować czy zaktualizować. Na początku to wszystko musisz robić sam,bo na pewno nie ma kto Ci pomóc. Nie każdy ma na to budżet na stracie. Na pewno możesz sobie budować społeczności wokół tematu i sprawdzać, co dla Twoich klientów jest ważne. Statystyki to ważna część blogowania. Sprawdzaj, co jest najchętniej czytane i się w tym rozwijaj! Warto działać wszędzie tam, gdzie są Twoi potencjalni klienci. Być w tych miejscach i pomagać im osiągnąć ich cele. To jest ciężkie zadanie, ale nie ma co się poddawać! Wiele uczysz się czytając inne blogi. Rozwijaj także swojego i sprawdzaj, co działa u konkurencji… ona nie śpi! 

Dziel się wiedzą poprzez prezentację. Jeżeli masz taką możliwość, to czemu nie? Zawsze to dodatkowe działania, które poszerzają Twoje kompetencję. Może nie jest to dobra rada na początek, bo na starcie jest wiele obaw przed czymś takim, ale są ludzie, którzy się w tym odnajdują. Może to jest dla Ciebie? Zastanów się i zacznij działać! 

Możesz się dzielić swoją wiedzą poprzez kursy czy szkolenia. I tu masz wielkie pole do popisu! Tutaj możesz się wznieść na wyżyny swoich umiejętności i pokazać, że znasz się na rzeczy i wiesz, jak pomóc ludziom! To jest bardzo wymagające od Ciebie! Dobry kurs to wiele tygodni pracy i wiele pracy nad tym, aby wszystko działało dobrze. Ale jak ogarniesz robienie kursów czy ebooków, to będziesz mieć dobre wyniki sprzedażowe. Musisz sobie tylko ogarnąć sprawy techniczne i to, na czym się znasz. Jeżeli masz dobrą wiedzę, to ludzie ją docenią! Tylko musisz umieć zapakować ją w dobry produkt. 

Wybierz takie sposoby na dzielenie się wiedzą, aby osiągnąć w tym sukces online. To wiele pracy, ale nie ma co się przejmować. W końcu to ogarniesz i będziesz mieć w tym rezultaty! Pokaż, że masz dobrą i sprawdzoną wiedzę! Pokaż, że masz coś przydatnego dla innych. Na pewno czeka Cię wiele godzina pacy, ale nie ma co się poddawać! Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele i zacznij poszerzać swoją wiedzę, aby mieć się czym dzielić! Jak Ty działasz online? 

Jaką wiedzą chcesz się pochwalić? Jak Ty rozpowszechniasz swoją wiedzę?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top