Jak to osiągniesz? Po Co Ci cele? Może lepiej odpuścić?

Jak to osiągniesz? Po co chcesz to osiągać? Dlaczego się pytasz? Zacznij zmieniać swoje życie!

Zobacz, że możesz wiele osiągnąć! Ale potrzebujesz do tego wytrwałej pracy! Zastanów się nad tym, co możesz zrobić, aby osiągnąć swoje marzenia? Na pewno musisz dużo działać!

Zastanów się: jak to osiągniesz!?

Często zadaję sobie pytanie w stylu: „Jak to osiągniesz Tomek?”.

Ale zamiast się motywować, to się dołuję ilością rzeczy, które mam zrobić, aby to osiągnąć. Ale czy to nie o to chodzi, żeby cel nas blokował, bo jest taki duży? Może cel ma taki być, aby nas paraliżował? Czy jednak mieć małe cele i osiągać mało, ale często? Co jest łatwiejsze? Na pewno małe cele, ale czy te małe cele nas tak bardzo motywują, jak te duże? No właśnie i chyba dlatego te duże cele są takie ważne… Wiesz już, że lepiej jest mieć wielkie cele.

Jak te cele ustalać? Jak już siedzisz w jakimś temacie, to już wiesz, co dla Ciebie jest ogromnym wyzwaniem. To właśnie to powinieneś robić. Czy to kurs, czy szkolenie, czy pomaganie ludziom w inny sposób… To, co jest dla Ciebie za dużym celem, właśnie tym celem powinno być. Mnie przeraża wiele rzeczy i nie robię tyle, ile chciałbym. Czuję, że to jest właśnie to, a z drugiej strony nie robię tego, bo się boję. Masz tak samo? No to jesteśmy w klubie!

Teraz jak to pokonać? Jest jedna rzecz. Zacząć ten cel wcielać w życie. Ale nie osiągniesz go na pewno w kilka miesięcy. To mogą być lata walki ze sobą i swoim umysłem, aby w końcu się odważyć. Ważne jest, że bierzesz ten miecz do walki i dajesz z siebie wszystko. Będzie ciężko, ja wiem po sobie, że jest bardzo ciężko, ale małymi krokami do przodu i będzie kiedyś dobrze. Będzie ciężko walczyć ze sobą i swoimi ograniczeniami. Konfrontacja jest jedynym wyjściem. Nie będzie to lekkie ani przyjemne.

Jak to osiągniesz, Tomek? Co zrobisz, aby osiągnąć cel? Po co Ci takie cele? Często siebie pytam… To trudne pytania i trudniej na nie odpowiedzieć. Bo każdy jest inny i ma inne umiejętności i zasoby do tego, aby coś osiągnąć. Jeszcze ta walka ze sobą. Każdego cholernego dnia… I tak do mety, ale ile kroków muszę zrobić, aby coś osiągnąć?

Zapytaj raz jeszcze: JAK TO OSIĄGNĄĆ? I zacznij to robić!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty masz cele? Ja chce się dalej rozwijać w marketingu!

Scroll to top