Jak przestać się przejmować? Co robić, aby tego unikać?

Jak przestać się przejmować? Co zrobić, aby za szybko się nie poddawać w działaniach?

Jak przestać się przejmować i zacząć spokojnie żyć?

Po pierwsze należy się dowiedzieć co to jest przejmowanie się. Przejmowanie się to myślenie często o złych rzeczach. Otaczasz się negatywnymi myślami i negatywnie odbierasz to, co Cię otacza. Im bardziej się przejmujesz, tym bardziej się nakręcasz i myślisz jeszcze więcej. Są różne typy przejmowania się:

  1. O tym co może się zdarzyć.
  2. O tym co zdarza się właśnie teraz.
  3. O tym co już było.

Po co się więc przejmujemy? No właśnie. Myślę, że ze strachu nad tym co jest, było lub będzie. Często jest tak, że przejmujesz się i denerwujesz się czymś, a potem gdy to zrobisz lub coś się wydarzy, to nagle przestajesz się tym przejmować. Jakby ręką odjął… Dlaczego tak jest?

Co się dzieje, gdy się przejmujemy? Nasze ciało reaguje. Nie możemy jeść, źle się czujemy, mamy motyle w brzuchu itp. Co jeszcze? Jak reaguje psychika? Na przykład nie możemy spać i ciągle o czymś myślimy, przez to jesteśmy zmęczeni i gorzej funkcjonujemy. Gorzej się nam skupić na zajęciach czy w pracy.

Czy przejmowanie się jest pomocne?

Raczej nie!

Jak przestać się przejmować? Myślę, że najlepszym sposobem jest po prostu konfrontacja i to jak najszybsza z tym lękiem, z tym czym się przejmujemy. Jak się konfrontować z przejmowaniem się?

Pogadaj o tym z kimś.

Często, gdy nie możemy przestać się przejmować warto z kimś o tym porozmawiać. Zobaczyć perspektywę drugiej osoby. Warto to przegadać z kimś Ci bliskim lub z kimś kto dobrze Cię zna. Powiedz o swoich problemach i myślach i po prostu wyrzuć to z siebie. Pogadaj z psychologiem czy terapeutą lub innymi specjalistami, aby wyrzucić z siebie tą negatywną energię. To czasem pomaga i daje Ci wgląd w swoją sytuację i zobaczyć, co możesz poprawić.

Zapisz je.

Napisz sobie swoje wszystkie myśli i to co Cię przejmuje na kartce papieru. Potem zadaj sobie pytanie: „Co się stanie jeśli się to wydarzy?”. Pomyśl nad tym dłużej. Jaki lęk się wtedy u Ciebie uaktywnia? Często przejmujemy się o tym co się nigdy nie stanie. Możesz sobie wtedy napisać powody dlaczego tak się nie stanie i powinno to także pomóc. A jak się stanie to co? Może to wcale nie jest takie duże jak Ty sobie to wyobrażasz? Sprawdź to!

Akcja.

Jeżeli się czegoś boisz i przejmujesz to warto po prostu się z tym skonfrontować i wyjść ze strefy komfortu. Zobacz czy warto się było przejmować? Zrób sobie listę kroków co masz zrobić, aby zobaczyć czy to czym się przejmujesz jest warte Twojej uwagi?

Relaks.

Jeżeli myśli są dalej to próbuj się relaksować. Wyobraź sobie na przykład miejsce gdzie chciałbyś być. Może to być morze, ocean, wyspy, góry. Wymyśl, co dla Ciebie jest przyjemne i wyobraź sobie to. Możesz też zrelaksować przy tym ciało a nie tylko umysł. Nie musi być to od razu siłownia. Po prostu spacer czy coś w tym stylu, aby zrelaksować ciało.

Co Ty robisz, aby przestać się przejmować i zacząć kontrolować swoje myśli.

Jak przestać się przejmować i mieć w końcu efekty i mieć uśmiech każdego dnia?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy14 maja 2016

    Jakie masz sposoby na przejmowanie się?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top