Jak przestać się przejmować? Co robić, aby tego unikać?

Jak przestać się przejmować? Co zrobić, aby za szybko się nie poddawać w działaniach?

Jak przestać się przejmować i zacząć spokojnie żyć?

Na pewno zadajesz sobie to pytanie, gdy się czymś przejmujesz. Na pewno można wiele zmienić w swoim życiu emocjonalnym, by mniej się przejmować. Jak możesz znaleźć w życiu spokój? Przejmowanie się chyba jest częścią życia wielu osób. Gdy jest tego za dużo, to zaczyna to przeszkadzać.

Po pierwsze należy się dowiedzieć, co to jest przejmowanie się. Przejmowanie się to myślenie często o złych rzeczach. Otaczasz się negatywnymi myślami i negatywnie odbierasz to, co Cię otacza. Im bardziej się przejmujesz, tym bardziej się nakręcasz i myślisz jeszcze więcej. Są różne typy przejmowania się:

  1. O tym co może się zdarzyć.
  2. O tym co zdarza się właśnie teraz.
  3. O tym co już było.

Po co się więc przejmujemy? No właśnie. Myślę, że ze strachu nad tym co jest, było lub będzie. Często jest tak, że przejmujesz się i denerwujesz się czymś, a potem gdy to zrobisz lub coś się wydarzy, to nagle przestajesz się tym przejmować. Jakby ręką odjął… Dlaczego tak jest?

Co się dzieje, gdy się przejmujemy? Nasze ciało reaguje. Nie możemy jeść, źle się czujemy, mamy motyle w brzuchu itp. Co jeszcze? Jak reaguje psychika? Na przykład nie możemy spać i ciągle o czymś myślimy, przez to jesteśmy zmęczeni i gorzej funkcjonujemy. Gorzej się nam skupić na zajęciach czy w pracy.

Czy przejmowanie się jest pomocne?

Raczej nie!

Jak przestać się przejmować? Myślę, że najlepszym sposobem jest po prostu konfrontacja i to jak najszybsza z tym lękiem, z tym, czym się przejmujemy. Jak się konfrontować z przejmowaniem się?

Pogadaj o tym z kimś.

Często, gdy nie możemy przestać się przejmować, warto z kimś o tym porozmawiać. Zobaczyć perspektywę drugiej osoby. Warto to przegadać z kimś Ci bliskim lub z kimś, kto dobrze Cię zna. Powiedz o swoich problemach i myślach i po prostu wyrzuć to z siebie. Pogadaj z psychologiem czy terapeutą lub innymi specjalistami, aby wyrzucić z siebie tę negatywną energię. To czasem pomaga i daje Ci wgląd w swoją sytuację i zobaczyć, co możesz poprawić.

Zapisz je.

Napisz sobie swoje wszystkie myśli i to, co Cię przejmuje na kartce papieru. Potem zadaj sobie pytanie: „Co się stanie jeśli się to wydarzy?”. Pomyśl nad tym dłużej. Jaki lęk się wtedy u Ciebie uaktywnia? Często przejmujemy się o tym co się nigdy nie stanie. Możesz sobie wtedy napisać powody, dlaczego tak się nie stanie i powinno to także pomóc. A jak się stanie to co? Może to wcale nie jest takie duże, jak Ty sobie to wyobrażasz? Sprawdź to!

Akcja.

Jeżeli się czegoś boisz i przejmujesz, to warto po prostu się z tym skonfrontować i wyjść ze strefy komfortu. Zobacz czy warto się było przejmować? Zrób sobie listę kroków, co masz zrobić, aby zobaczyć czy to, czym się przejmujesz, jest warte Twojej uwagi? Może pogadaj z psychologiem lub kimś z rodziny? Wygadaj się, jeśli masz taką ochotę. Może to sprawi, że osiągniesz cel?

Relaks.

Jeżeli myśli są dalej, to próbuj się relaksować. Wyobraź sobie na przykład miejsce, gdzie chciałbyś być. Może to być morze, ocean, wyspy, góry. Wymyśl, co dla Ciebie jest przyjemne i wyobraź sobie to. Możesz też zrelaksować przy tym ciało, a nie tylko umysł. Nie musi być to od razu siłownia. Po prostu spacer czy coś w tym stylu, aby zrelaksować ciało. Zadbaj o siebie! Zrób coś dla swojego spokoju! Pielęgnuj swoje pasje i spędzaj czas z odpowiednimi ludźmi, którzy Cię kochają.

Źródło.

Co sprawia, że się przejmujesz? Może masz jakieś myśli, i przekonania, które napędzają przejmowanie? Co Cię niepokoi? Warto wypisać sobie w dzienniku, co Cię blokuje i wypisać każdą myśl. Może zbyt dużo generalizujesz i przesadzasz? Wypisanie myśli bardzo pomaga, gdy się przemyjemy. Może zbyt dużo od siebie wymagasz? Może znajdziesz wzorce myśli, które powoduję lęk i przejmowanie się. Warto zobaczyć, czy kwestionowanie myśli, może Ci pomóc? Może zmiana myśli coś zmieni w przejmowaniu? Może pozytywne afirmacje? Może technika uważności?

Co Ty robisz, aby przestać się przejmować i zacząć kontrolować swoje myśli. Na pewno czeka Cię wiele pracy, ale się nie poddawaj! Kiedyś osiągniesz swoje cele! Zmień sposób myślenia i skoncentruj się na tyn, co tu i teraz!

Jak przestać się przejmować i mieć w końcu efekty i mieć uśmiech każdego dnia?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie masz sposoby na przejmowanie się?

Scroll to top