Jak pracować nad sobą? Co wiedzieć na początek o rozwoju?

Jak pracować nad sobą, aby mieć efekty? Co jest ważne według mnie?

Rozwój nad sobą tylko czasem jest łatwy. Dużo pracy potrzeba, aby osiągnąć sukces i mieć poukładaną głowę. Nic nie przychodzi za darmo, więc nie ma co się poddawać, gdy coś nie wychodzi. Trzeba wielu działań, aby osiągnąć cel! ]

Jak pracować nad sobą, aby efekty były zadowalające? 

Na pewno czeka Cię wiele pracy! Wiele możliwości przed Tobą! 

Co chcesz osiągnąć?

To na początku najważniejsze, aby wiedzieć, do czego się dąży. Na pewno nie są to łatwe rzeczy do ogarnięcia, bo chce się robić wszystko na raz! Ale po kolei! Najpierw coś łatwego na początek,jakieś małe cele, które napędza Cię do kolejnych. Zastanów się, co możesz zmienić w sobie najszybciej, a co da Ci lepsze efekty w pracy. Czy jakieś techniki motywacyjne, ustalanie planu dnia, praca nad produktywnością i tak dalej. To takie małe rzeczy na początek. I w tym możesz podwyższać poprzeczkę i przez to być coraz lepszym w tych tematach. Więc czeka Cię sporo pracy, aby osiągnąć swoje cele. Nic nie przyjdzie samo, ale na samym początku warto wiedzieć, do czego dążysz. To bardzo pomaga w planowaniu swojego sukcesu. Pomaga w motywacji, gdy widzisz pierwsze efekty. Więc nie ma tak, że wiedza jak pracować nad sobą coś Ci da. Musi być w tym wiele działania i wyciągania wniosków. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne i zacznij się w tym rozwijać. 

Co dla Ciebie to rozwój? 

To dla każdego coś innego. Jeden pracuje nad motywacją, drugi nad tym, jak pracować mądrzej i szybciej, a dla trzeciego to wszystko związane z rozwojem i jeszcze praca nad swoimi kompetencjami. I to jest ciągła praca nad sobą według mnie. To podwyższanie poprzeczki. Z każdym dniem o ten procent więcej. Każdego dnia coś, czego się boimy. Każdego dnia coś w kierunku motywacji i tak dalej. Nic nie przyjdzie samo i trzeba sobie powiedzieć, co dla Ciebie to rozwój i jak możesz się zmienić na lepsze, dzięki pracy nad sobą. Więc warto określić definicję swojego rozwoju i dąż do bycia z każdym dniem lepszym. To nie jest łatwa droga, więc nie poddawaj się za szybko. Jak nie wiesz, to zacznij czytać książki o rozwoju i zobacz, co Cię jara i co chciałbyś w sobie poprawić. To tak na początek, więc nie ma co się przejmować brakiem celu. Wszystkiego można się nauczyć, więc ciśnij każdego dnia i poszerzaj swoją wiedzę i przede wszystkim praktykuj i zmieniaj siebie. 

Analizuj działania.

To też bardzo ważne, aby wiedzieć, w czym czujesz się dobrze i co Cię interesuje. Nie będzie Ci lekko. Nie będzie łatwo zmienić swoje myśli czy nastawienie… wiem, jak ciężko przyznać się do błędu. Jak ciężko jest zmienić swoje myślenie na dany temat. Zastanów się nad tym, czy chcesz się zmienić? Czy chcesz mieć lepsze relację ze sobą i z innymi. Czy chcesz, dzięki zmianie osiągnąć coś większego? Chcesz wspomóc swoje cel, pracą nad sobą? Aby osiągnąć je szybciej? Jest wiele możliwości, więc sprawdzaj, co działa u Ciebie i zacznij się w tym wykazywać. Czytaj o celach, jeśli potrzebujesz. Jak masz problem z działaniem to pracuj nad tym, aby działać mądrze. Masz wiele dróg rozwoju. Nie musi być taka, jak u innych. Możesz coś zmienić swoim życiu, jeśli chcesz i tego potrzebujesz. Zabierz się do roboty i zacznij działać. Nie przejmuj się ciężkimi początkami, z czasem będzie trochę łatwiej… analizuj więc, co jest dla Ciebie kluczowe i rozwijaj to w danym momencie.

Zacznij od czegoś małego.

Nie musisz od razu mieć sto celów. Możesz mieć jeden i powoli się w nim realizować. Nie każdy potrzebuje setki celów przed sobą. Możesz mieć jednej główny i nad nim pracować. Możesz chcieć być dobrym ogrodnikiem. Więc uczysz się i czytasz na ten temat. Chociaż bycie kimś to taki ogólny cel, ale możesz go podzielić na mniejsze etapy i już masz więcej celów na swojej drodze. Widzisz, ile możesz zrobić ze swoim celem? Ile możesz zrobić dla swojego rozwoju? I nie musisz mieć do tego jakiś specjalnych umiejętności. Czytasz o celach i mówią, że warto go podzielić? Sprawdź to u siebie! Nie musisz negować czy polecać… sprawdź jak to działa u Ciebie i tyle. Nie musisz od razu mówić, że coś nie działa. Możesz to ogarnąć u siebie i zobaczyć na własnej skórze. Taki jest rozwój! To sprawdzanie co działa u Ciebie. Może kilka rzeczy zaskoczy razem i będziesz mieć z tego wyniki? To super! Ciesz się z tego i wprowadzaj nowe techniki w życie. I możesz być lepszy w planowaniu, w ustalaniu celów i tak dalej. Zawsze jest ta poprzeczka wyżej, więc masz co robić! 

Jak pracować nad sobą, aby mieć wyniki? Czy wiesz, już co dla Ciebie jest ważne w rozwoju? Co możesz zmienić, dzięki pracy nad sobą? Jak możesz wejść na kolejny poziom? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co dla Ciebie jest ważne w rozwoju?

Scroll to top