Jak mieć więcej komentarzy? Co warto robić?

Jak mieć więcej komentarzy niż masz obecnie? Co jest ważne w budowie społeczności?

To czy ludzie odpowiadaj na to co robisz nie tylko motywuje do dalszej pracy, ale pozwala zweryfikować czy to, co piszesz, jest dla innych przydatne. Większość ludzi ma mało komentarzy, bo mało piszą. Znowu inni dużo piszą, a tych komentarzy nie ma zbyt wiele. Jak budować społeczność, która pisze dobre komentarze? Komentarze pozwalają na budowę zaufania i tego, że jesteś otwarty na rozwój i na to, aby pomagać innym ludziom.

Jak mieć więcej komentarzy?

Masz pomysł na to, aby mieć więcej komentarzy? Wiesz, co jest ważne w budowaniu solidnych komentarzy? Co warto wiedzieć o komentowaniu? Warto mieć dobry system komentarzy, aby osiągnąć cele i budować społeczność. Na pewno warto mieć dobre treści, aby ludzie mieli co komentować. Co jest dla Twojej grupy docelowej wartościowe? Co możesz zmienić w życiu swoich czytelników? Jak możesz im pomóc wejść z punktu A do B?

Poproś o opinię na temat wpisu!

Nie bój się pytać o opinię i komentarze na temat Twoich wpisów. Aby stworzyć świetna stronę, musisz się pytać o opinię innych. Pamiętaj także, że te dobre jak i złe komentarze są tak samo ważne. Oba typy komentarzy pozwalają Ci na większy rozwój. Dodawaj więc takie prośby na końcu wpisu. Komentarze na pewno będę różne, więc nie dziw się, że raz będzie dobrze, a raz gorzej. Zastanów się tylko nad tym, jak możesz lepiej pisać i jak się rozwijać. Naprawdę nie warto brać każdej opinii do siebie. Rób swoje i ciesz się z pozytywów, a negatywne komentarze bierz pod uwagę, ale tylko trochę. Nie wszyscy mają zawsze rację. Pisz po swojemu i pokaż, że jesteś super blogerem. Z czasem ogarniesz swój styl i będziesz jeszcze lepszy! Nie poddawaj się w działaniu, pamiętaj!

Odpowiadaj na komentarze innych!

Jest to bardzo ważne. Odpowiadanie na komentarze innych sprawia, że Twój blog jest bardziej otwarty na nowych czytelników. Komentarze pozwalają na zdobycie nieraz cennych informacji o swoich czytelnikach. Dzięki rozpoczynaniu takiej konwersacji dowiadujesz się o tym co trapi Twoich czytelników i co chcieliby przeczytać w następnych wpisach. To prosta sprawa, a często sprawia, że tych komentarzy z czasem jest coraz więcej i będą wartościowe. Nie ma tu chyba co się rozpisywać. Dawaj z siebie dużo i dziel się swoją wiedzą, a z czasem ludzie się pojawią i będzie coraz lepiej. To wymaga dużo pracy, ale nie można przestać tego robić. To, że odpowiadasz na pytania innych, sprawia, że sam masz nowe [pomysły na kolejne wpisy. Szanuj zarówno te dobre komentarze, jak i te negatywne. Oba typy komentarzy czegoś uczą!

Zadaj pytanie.

Gdy chcesz, aby ludzie komentowali, to zadaj im kilka pytań, a na pewno ktoś odpowie i dyskusja się zacznie. To bardzo prosty sposób na zdobycie komentarzy. Zobacz, jak to będzie działać i Ciebie. Trzeba się dobrze zastanowić nad pytaniem, aby rozwijał on dyskusję na Twoim blogu. Komentarz jest ważny i trzeba się cieszyć z każdego nowego. Jak jeszcze możesz mieć więcej komentarzy? Zadawaj otwarte pytania swoim czytelnikom i pokaż, że masz dla nich solidne treści, poparte doświadczeniem. Jak możesz zachęcić do pozostawienia komentarza? Zadawaj pytania, które skłaniają do przemyśleń i refleksji!

Pisz z pasją!

Nieraz czyta się super wpis, który jest napisany interesująco i nie można od niego oderwać wzroku. Wtedy często ludzie piszą, że dziękuję itp. Pisz więc dobrze i z entuzjazmem i wszystko zacznie działać w kwestii komentarzy. Pisanie z pasją jest ważne i daje Ci wiele możliwości. Pisz o tym, co Cię interesuje.

Jak mieć więcej komentarzy niż masz obecnie? Na co zwracasz uwagę przy komentowaniu? Co dla Ciebie jest jeszcze ważne? Na pewno system komentarzy powinien być łatwy dla czytelnika. Opublikowanie komentarza nie powinno być trudne. Zachęcaj pisanie komentarzy. Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele i budować świetną społeczność!

Myślę, że ten krótki wpis rozjaśni Ci trochę, jak ważne są komentarze na blogach.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co Ty robisz, aby mieć więcej komentarzy?

Scroll to top