Jak być lepszym copywriterem… czyli jak się w tym rozwijać?

Jak być lepszym copywriterem? Co warto na ten temat wiedzieć?

Bycie dobrym copywriterem to wyzwanie tych czasach. Musisz mieć dużą wiedzę o niszy, aby mieć skuteczny oferty czy teksty. Możesz być dobrym copywriterem, ale trzeba dużo pisać i rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie!

Jak być lepszym copywriterem?

W czym możesz być jeszcze lepszy? Jak zostać lepszy twórcą?

Dużo czytaj.

To jasne, że gdy jest się copywriterem to dużo się czyta i wie wiele rzeczy. Czytaj różne teksty, różne publikację i poszerzaj swoja wiedzę. Nie jestem jeszcze dobrym copywriterem, ale rozwijam się w swoich ulubionych tematach. Gdy jest się super copywriterem to wymaga to wiedzy na różne tematy. Ja pisze jednego bloga, więc lubię to, co piszę, ale gdy robi się jakieś zlecenia, to warto byłoby ogarnąć podstawową wiedzę na temat danego tematu. Ja uczę się pisać, aby mieć lepsze treści na blogu. Nie wiem jak robią to profesjonaliści i piszą na różne tematy. Naprawdę trzeba być ogarniętym. Wymaga to dużo pracy nad sobą i nad swoim warsztatem, ale potem na pewno jest dużo łatwiej, gdy ogarniesz swój styl i tematy, które Cię interesują. Wtedy według mnie wchodzisz na wyższy poziom copywritingu. Dasz sobie radę? Czy to dla Ciebie problem? Musisz dużo czytać, aby być lepszym specjalistą w pisaniu.

Terminy zadań.

Warto je sobie ustalać, aby wiedzieć co i kiedy masz napisać. Ja piszę coś codziennie, więc nie ma z tym problemu. Jak Ty piszesz? Przemyślisz temat, czy piszesz jak leci i zostawiasz wszystko na koniec? Są różne style zarządzania swoim pisaniem dla innych lub dla siebie. Ja piszę jak mam ochotę, a mam prawie codziennie… 🙂

Warto jednak mieć terminy zadań, aby być produktywnym i efektywnym. Samo się nie napisze, jeśli nie ustalisz sobie terminu. Warto to robić! To organizuje Twoją pracę, więc nie przestawaj planować sobie dnia! Może to wydawać się głupie, ale sam plan i terminy bardzo pomagają w działaniu. Nie tylko copywritera!

Notatki i zapisuj pomysły.

Ja lubię mieć notatkę do wpisu. Wiedzieć, co chce się napisać i przekazać innym. Czasem piszę bez notatki do wpisu i trochę dłużej niestety to schodzi. Jak Ty przygotowujesz się do wpisu? Zapisujesz pomysły? Co daje Ci takie przygotowanie do napisania tekstu? Warto poznać dobrze temat na przykład swojego artykułu. Nie jest to oczywiste na początku, bo wydaje się, że jest łatwe do napisania, a potem jest problem z kreatywnością.

Unikaj przeszkadzaczy.

Zwłaszcza, gdy piszesz jest to bardzo ważne… Mi wiele rzeczy przeszkadza w pisaniu, jak każdemu. Wymaga dużo pracy, aby unikać takich przeszkadzajek. To jest często trudne, ale trzeba to pokonać i w końcu znaleźć ten idealny moment na pisanie. Z czasem to ogarniesz. Mi pomaga muzyka, aby pisać i coś tam słuchać. Inni tego nie cierpią. Sprawdź, co dla Ciebie jest dobre i tyle… Znajdź to idealne środowisko do pisania. Twoje otoczenie jest bardzo ważne, więc niech nikt Ci nie przeszkadza w procesie pisania czy tworzenia czegoś…

Pisz codziennie.

To też jest dobry sposób na to, aby pisać dobrze! I chyba jedyny, który daje Ci tyle wartości. Musisz po prostu pisać i dawać z siebie wszystko. Każdy tekst ma być lepszy od poprzedniego. To wymaga dużo pracy, ale jest konieczne, aby być lepszym copywriterem. A Ty ile czasu poświęcasz na swoje teksty?

Opracuj system pisania.

Warto jest opracować sobie system działania i tego jak piszesz dane teksty. Co robisz najpierw? Nagłówek, notatkę, piszesz wszystko co Ci przyjdzie do głowy?

Jak być lepszym copywriterem według Ciebie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top