Grzechy blogowania, czego nigdy nie powinieneś robić!

Jakie są grzechy blogowania? Oto kilka powodów, dlaczego Twój blog nie jest tak dobry jak byś chciał.

Co warto wiedzieć o blogowaniu, aby nie popełniać tych grzechów? Zastanów się, jakie Ty błędy popełniasz i jak możesz je poprawić? Co warto wiedzieć, aby mieć wyniki w blogowaniu?

Jakie są grzechy blogowania?

Popełniasz te grzechy blogowania? Czy łatwo jest działać online i blogować? Zastanów się, czy robisz to dobrze!

 • Za dużo reklam. Nie zrób ze strony choinki. Tych reklam nie powinno być za dużo. Nie oznacza to jednak, że nie możesz mieć ich wcale. Mogę one być i powinny jeśli chcesz na blogu zarabiać, ale ułożone gdzieś dyskretnie na blogu, tak aby nie przeszkadzały w czytaniu tekstu. To chyba jest oczywiste, ale wiele osób o tym zapomina. Nie ma sensu mieć załadowanego bloga reklamami, są też inne formy zarobku, jak afiliacja, własne produkty, czy jakieś sponsorowane teksty. Jest tego naprawdę sporo! Więc nie musisz mieć tylko bannerów na swojej stronie. Możesz mieć linki tekstowe czy email marketing, gdzie promujesz swoje treści czy wartości.
 • Brak możliwości komentowania. Musisz dać swoim czytelnikom możliwość komentowania tego co znajduje się na blogu czy stronie. Wtedy będziesz budował więź ze stałymi jak i nowymi czytelnikami. Ta więź jest bardzo potrzebna, zwłaszcza blogerom. Komentowanie to klucz w blogowaniu. Musisz mieć interakcję ze swoimi czytelnikami, aby wiedzieć, jakie mają problemy i czego potrzebują. Nie zapominaj o tym! Jak Ty budujesz społeczność na swoim blogu? Masz włączone komentarze?
 • Ilość zamiast jakości. Wpisy na blogu muszą być jakościowe. Nie może być ich też za dużo w ciągu tygodnia, bo nikt nie będzie w stanie przeczytać tego. Rób tak, aby każdy nowy wpis był lepszy od poprzedniego. Niech będzie widać tą jakość. Ilość nigdy nie wygra z jakością. Ludzie chcą czytać jakościowe informacje a nie śmieci (a internet posiada już dużo takich śmieciowych stron). Jakie Ty treści tworzysz? Czy są one wartościowe? Dajesz siebie wszystko, tworząc treści?
 • Zbyt mało doświadczenia i wiedzy. Nie możesz pisać o tym, o czym masz mało doświadczenia lub żadnej wiedzy. To niebezpieczne dla zarówno dla Ciebie jak i dla czytelnika. Nie możesz wypisywać głupot na swoim blogu. Muszą to być dobre i wartościowe informację. Więc musisz być dobrym specjalistą w danym temacie, aby mieć wyniki! Nie poddawaj się zbyt szybko i zacznij działać i rozwijać swoje kompetencję, aby mieć wyniki w swojej branży.
 • Brak inwestycji, zarówno tej czasowej jak i pieniężnej. Musisz coś zainwestować, aby coś zyskać. Inaczej się nie da, bez włożonych pieniędzy lub pracy nie da się czegokolwiek osiągnąć. Jakoś musisz włożyć czas i pieniądze na jakieś podstawowe narzędzia. To nie będzie łatwe zadanie, ale nie ma co się poddawać! Masz w sobie siłę, aby osiągnąć cele, tylko musisz działać i rozwijać siebie, jako eksperta!
 • Brak celów. Musisz je posiadać. Jeżeli nie określisz ich sobie na samym początku to już przegrałeś. Bez celu nie ma sensu blogować. Wiele osób tak bez celu działa i potem się dziwi, że nie ma efektów. Warto wiedzieć, do czego dążysz! Nie możesz się zbytnio poddawać, gdy coś nie wychodzi. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne i zacznij się w tym realizować! Na pewno masz jakiś pomysł na swojego bloga, więc zacznij działać! Zrób wszystko, by mieć priorytety w swoim życiu!

Pamiętaj o tych małych grzeszkach każdego blogera i nie popełniaj ich w przyszłości. To rzeczy, których nie powinieneś robić. NIGDY! Postaraj się działać każdego i nie poddawać nigdy! Do dzieła i sukcesów w blogowaniu!

Masz jakieś propozycje? Jakie są inne grzechy blogowania?

Napisz w komentarzu.

1 Comment

 1. Tomasz Chrobak4 sierpnia 2015

  Unikasz tych problemów w blogowaniu?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top