Goń i goń… czyli czy warto ciągle naciskać na swój rozwój?

Ciągle tylko goń i goń… ale za czym?

Tak sobie myślę, że czasem warto sobie przysiąść i pomyśleć nad swoim życiem. To tempo i zagonienie jest dzisiaj normą. Każdy tylko ciśnie i ciśnie i nie ma z tego efektu. Co to powoduje?

Goń i goń… czy warto tak cisnąć?

Bo to gonienie dla samego gonienia! Nie ma to celu ani planu. Niby działasz a nie ma efektu. Stoisz miejscu i nie poruszasz się nigdzie. Mimo ogromnych chęci nic Ci się nie udaje. To jest straszne. Bo tak naprawdę powinieneś ciągle się rozwijać i pruć do przodu!

A Ty nadal narzekasz na świat, na wszystko. Ale nie na siebie! To może w Tobie jest problem? Bo ludzie chcą wielu rzeczy a nie robią nic w kierunku urzeczywistnienia swoich marzeń.

Nie robisz nic i chcesz i mieć efekty? Na co Ty liczysz? Na kogoś? Nie ma co liczyć na innych, bo każdy ma swoje życie i ma dupie Twoje. Musisz sam zabrać się za siebie. To trudne i męczące, ale warte wysiłku. Sam nie jestem ideałem i nie udaje się wiele rzeczy, ale mimo tego nie poddaje się  (choć są gorsze dni i to bardzo złe).

Więc dlaczego nie weźmiesz się za swoje życie? Co Cię powstrzymuje? To najczęściej jesteś Ty sam. Nigdy nie obwiniaj innych…

Nie warto gonić w życiu bez celu. A wiele osób tak robi. Nie ma w tym nic dziwnego dopóki nie przejdą Twoje najlepsze lata i nie będzie już odwrotu. Sukces wymaga pracy i to tyle i aż tyle. Życie nie jest łatwe, sukces też nie, bo gdyby tak było to każdy byłby milionerem. Udaje się tylko nielicznym coś w życiu osiągnąć!

Warto walczyć o swoje życie i mieć na uwadze to, że będą porażki, że czasem będzie źle i nie będzie łatwo. Wszystko co robisz wpływa na Twoje życie i to Ty jesteś za nie odpowiedzialny. Nie czekaj na innych, na idealny czas na idealny dzień, bo go nie będzie. Warto poznać siebie i rozwijać się w swoich ulubionych tematach, aby wszystko szło gładko.

Na koniec warto dodać, że plan i cel w tym zagonionym świecie to klucz do sukcesu.

Tyle… Tylko nie goń i goń za w sumie niczym.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Po co tak gonisz?
Zastanów się!

Scroll to top