Dlaczego ludzie się poddają? Co powoduje, że to robią?

Dlaczego ludzie się poddają w życiu i biznesie? Co skłania ich do poddania się?

Bo nie wiedzą, czego chcą.

Wiesz, czego chcesz do życia i od siebie czy tylko udajesz, że wiesz? Dlaczego wiele osób nie wie czego chce? Bo nie ma planu! To podstawowa rzecz w życiu i biznesie. Nie masz planu więc nie wiesz co masz robić i z tego można wywnioskować, że nie wiesz czego chcesz od siebie itp. Nie wiesz, bo nie masz celu i planu! Czy to takie trudne napisać sobie cele i mieć plan? Wtedy dokładnie wiesz czego chcesz i nie ma z tym problemu. Wtedy idzie dużo łatwiej i szybko się nie zniechęcisz. Wystarczy tyle, aby pozbyć się tego problemu. Wszystko da się naprawić. Czego Ty oczekujesz od siebie i swojego życia? Co chcesz zrobić, aby mieć wyniki i się nie poddawać?

Myślą, że będzie łatwo.

UUUUuuuuUuuuu…. serio tak myślisz? To życzę powodzenia w życiu! Nie ma tak łatwo jak się wydaje. Najpierw trzeba się napracować, aby było łatwo! Bez pracy nie ma niczego! Dlaczego tak wiele ludzi tego nie rozumie? To takie oczywiste… Bez pracy nie będzie nigdy łatwo. Biznes czy cele życiowe to ciężka praca. Nie można poddać się za łatwo. Ale jak tak myślisz to co myślisz, że będzie? Nic nie będzie! Tyle… Nie możesz oczekiwać, że będzie łatwo. Może z czasem będzie łatwiej, ale to z czasem, gdy ogarniesz się w danym temacie. Jest wiele do zrobienia i nie będzie zawsze łatwo. Nie licz na to!

Nie wiedzą, że wszystko wymaga czasu.

Samo się nie zrobi. Trzeba działać i poświęcić czas na naukę i działanie. Bez tego nie ma sukcesu. NIe będzie efektu bez działania i czasu. Czasem trzeba dać sobie czas, aby pewne rzeczy przetrawić czy zrozumieć, ale nie będzie to jednego dnia. To będzie czasem parę dni, czasem tygodni, a czasem lat! Wszystko wymaga czasu i tyle… Już wiesz dlaczego ludzie się poddają? Dlaczego nie mają wyników? Bo chcą szybkich efektów i nie widzą ile pracy potrzeba, aby osiągnąć swoje cele!

Nie mają odwagi do działania.

To jeden z podstawowych błędów. Strach, lęk czy brak motywacji… To wszystko wymaga pracy i działania. Bez tego nie ma sukcesu i rezultatów. Musisz mieć odwagę do działania i poszerzania swoich umiejętności. Musisz w sobie znaleźć odwagę. To ciężkie, sam to wiem, ale warto się postarać w tym temacie. Odważ się żyć…! Chociaż nie będzie to łatwa droga. Każdy dzień to nowe możliwości i nowe wyzwania!

Myślę, że sukces przyjdzie wcześniej.

Nie ma jednej reguły, kiedy przyjdzie sukces. Jeden ma go szybko, a inny musi dłużej poczekać. Wszystko zależy od każdego i jego sytuacji czy umiejętności. Nie możesz się porównywać do innych, bo każda sytuacja jest inna. Działaj bez względu na przeciwności,  aż w końcu się uda! Na co Ty liczysz? Na szybkie efekty? To licz dalej!

Nie wierzą w siebie!

To także spotyka i mnie, ale nie warto się poddawać! Wszystko wymaga czasu, ale da się to zrobić! Uwierz w siebie i swoją wiedzę! Postaraj się działać każdego dnia i być lepszym. Staraj się pracować nad sobą, swoją motywacją i rozwijaj się! Zobacz, że warto być pracowitą osobą i pracować nad swoimi wadami.

Dlaczego ludzie się poddają? Już wiesz? Jakie Ty masz wyzwania swoim życiu?

Scroll to top