Gdy masz wątpliwości… co zrobić w tym wypadku?

Co zrobić, gdy masz wątpliwości? Czemu one się pojawiają?

A będą się pojawiać często. Zwłaszcza na początku działań. Na coś wartościowego od życia, trzeba sobie zasłużyć! Od czego więc zacząć? 

Co, gdy masz wątpliwości? 

To proste! Nie mamy dobrze zaplanowanego celu i nie wiemy co musimy zrobić, aby go osiągnąć. Czyli winny jest zarówno plan jak i trochę cel, jaki sobie wyznaczyłeś. Nie ma tak, że wszystko będzie szło dobrze. Bo będzie raz lepiej, a raz gorzej. Ale wątpliwości są wtedy, gdy nie widzimy sensu w działaniu i nie ma efektów. Trzeba się postarać, aby ich nie mieć. Trzeba robić wszystko, aby osiągnąć swoje cel, ale jak są wątpliwości to oznacza, że trzeba przemyśleć, czy tam gdzie podążasz jest dla Ciebie miejsce. Bo z czasem, widzimy że coś nie jest dla nas i zaczynają się myśli: “czy to dla mnie?” I wtedy trzeba zweryfikować to, czy działasz ze swoimi marzeniami, czy idziesz we właściwym kierunku? Czy to, co robisz sprawia Ci przyjemność? Czy masz na tyle motywacji, która ciągnie Cię dalej? Wątpliwości  ma chyba każdy, ale niektórzy mają ich za dużo i przez to nie działają. Nie robią planu dziennego, bo nie widzą sensu. Ciężko jest wtedy działać. Ciężko jest się zmotywować do działania… I wtedy musi wkroczyć Twoja misja życiowa, która sprawia, że albo działasz i ciągniesz temat dalej, albo kończysz z projektem i zaczynasz coś innego. Zastanów się nad tym w jakim kierunku Ty chcesz iść. Co chcesz osiągnąć dzięki swojej pracy? Czy faktycznie działasz w dobrym kierunku? Czy wiesz, co jest dla Ciebie ważne i co chcesz osiągnąć? Gdy masz odpowiedzi na te pytania, to ciężko jest mieć wątpliwości. Trzeba działać z tym, co się ma i wiedzieć, że przyjdą gorsze dni i wtedy Ty musisz stanąć na wysokości zadania i je pokonać! 

Więc zastanów się nad tym, czy Twoje wątpliwości są zasadne. Czy faktycznie chcesz osiągnąć swój cel, gdy pojawią się pierwsze problemy? Czy będziesz mieć tyle sił, aby pokonać swoje lęki i brak motywacji? Czy masz plan na te gorsze dni? Gdy masz wątpliwości to trzeba nad nimi działać, póki są małe! Póki nie zagnieżdżą się w Tobie i nie pozwolą Ci działać. Pomyśl nad tym, ile Ty masz w sobie chęci do walki, aby pokonać przeciwności losu? Czy masz na tyle odwagi, aby zacząć działać jak prawdziwa osoba sukcesu? Działaj i rozwijaj się mimo przeciwności. Pomyśl ile możesz zyskać dzięki pracy nad sobą i swoimi lękami… nie są to łatwe rzeczy, ale ona się pojawią tak, jak wątpliwości. I też musisz je pokonać. Na pewno nie ma łatwej drogi do sukcesu, ale musisz zrobić wszystko, aby rozwinąć swoje marzenia, aby nabrać rozpędu i zacząć działać bez względu na wszystko! Na pewno będzie Ci trudno i nie pokonasz wszystkiego w jeden dzień. Musisz dać sobie czas na wiele rzeczy. Nic nie przyjdzie samo z siebie. Trzeba też nad sobą pracować, aby mieć wyniki. Trzeba zdobyć odpowiednie umiejętności i wiedzę, która napędzi Ci do sukcesu. I wtedy zacznie się prawdziwy rozwój i nie będzie tych wątpliwości, czy idziesz w dobrym kierunku! 

Więc zabierz się za działanie i rozwijaj siebie mimo przeciwności. Na pewno nie jest to łatwa ścieżka, ale trzeba zrobić wszystko, aby osiągnąć swoje cele i mierzyć naprawdę wysoko. Jak Ty sobie poradzisz z ciężarem sukcesu? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele? Co zrobisz, gdy masz wątpliwości? Wiesz już? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty sobie radzisz z wątpliwościami?

Scroll to top