Dlaczego marnujemy czas? Co warto wiedzieć?

Dlaczego marnujemy czas? Co warto wiedzieć o czasie? 

Dlaczego marnujemy czas? Czemu coś nas blokuje i nie działamy tak, jak trzeba? Zastanawiałem się nad tym trochę, więc piszę o tym. Co tam się dzieje, że raz działasz, a raz nie ma efektów? 

Dlaczego marnujemy czas? 

Zastanawiałeś się czasem nad tym? Jak lepiej zarządzać czasem? 

Nie przeglądaj ciągle maila czy mediów społecznościowych.

To ogromne marnotrawstwo czasu. Więc nie ma sensu ciągle być online. Nie można działać dobrze, jeśli patrzy się ciągle, co tam nowego w Internecie. Tak nie dotrzesz do niczego! Masz robić to, co daje Ci efekty, a nie udawać, że coś robisz. To ma być produktywne działanie i pomaganie ludziom w ich problemach. Więc zacznij mieć misję w swoim życiu. Musisz się rozwijać i dawać z siebie wszystko! A nie czekać na idealny moment i na idealny sposób na działanie w Internecie. Wybierz coś, co dla Ciebie jest fajne i zacznij się w tym rozwijać. I działaj nad blogiem na nad swoimi profilami społecznościowymi, ale z sensem! Nie myśl, że samo patrzenie coś da Ci w życiu. Nastaw się na solidne działania i pokaż, że masz coś do zrobienia w danym temacie. Zastanów się, kim Ty chcesz zostać w danej niszy. Nie będzie Ci to przychodziło łatwo, ale trzeba się wykazać w danej niszy, aby mieć efekty! Nastaw się na sukces i rób tylko to, co przybliża Cię do sukcesu! Wiesz już jaki jest pierwszy powód, dlaczego marnujemy czas? Działaj i nie czekaj na cud! 

Odpoczywaj, gdy potrzeba.

To też jest mega ważne, a ja często o tym zapominam. Trzeba robić sobie przerwy i naładować akumulatory. Nie potrafimy działać cały dzień produktywnie i bez odpoczynku. Zastanów się nad jakimś systemem odpoczywania. Zobacz, jaki masz organizm i na ile sobie możesz pozwolić. Na pewno nie jesteś w stanie działać [parę godzin bez odpoczynku od tego, co w danym dniu jest ważne. Jedni mówią o 50 minutach pracy i 10 minutach odpoczynku, a inny żeby pracować dłużej lub krócej. Jest wiele sposobów na produktywność. Ale musisz wybrać to, co dla Ciebie jest ważne. Ja wolę działać około godzinę i potem sobie odpocząć kilkanaście minut. Ale zobacz, jak to działa u Ciebie. Chociaż ja często przeciągam swoje działania i potem jestem zmęczony pod koniec dnia. I to nie jest za dobre dla zdrowia psychicznego… Trzeba działać i odpoczywać w odpowiedni dla siebie sposób. Zobacz, jakie Ty masz nawyki działania i odpoczywania. 

Jak wygląda Twoja praca? Co Ci przeszkadza?

Ile w Twoim otoczeniu jest przeszkadzaczy? Co sprawia, że nie działasz produktywnie? Co chciałbyś zmienić w swoim działaniu, aby mieć jeszcze lepsze wyniki? Zastanów się nad tym dobrze i eliminuj to, co Ci przeszkadza w osiągnięciu celów. Jak nie masz odpowiedniego środowiska pracy, to nie będzie Ci się działać produktywnie. Musisz eliminować to, co Ci przeszkadza. Telefon i inne powiadomienia, na przykład email. Nie warto być przy telefonie cały dzień. Najlepiej go wycisz. Maile też nie są priorytetem – nie musisz odpowiadać po minucie na miale. Miej swój czas na odpowiadanie na wiadomości. Dzisiaj telefon z dostępem do Internetu to zmora dla osoby produktywnej. Zastanów się, co Ci przeszkadza i eliminuj to! Musisz pracować nad sobą i nad tym, co Ci “zjada czas…”. 

Nie kombinuj ciągle z celami.

To też jest problem, że kombinujesz to w czym chcesz się rozwijać i przez to nie masz efektów. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w życiu i dokształcaj się w tym temacie. Musisz zrobić wszystko, aby mieć jeden czy dwa duże cele i dążyć do nich mimo przeciwności. Naprawdę nie ma lekko w działaniu produktywnym i cele też mają na to wpływ! Bo to, jaką masz motywację do pracy, zależy od Twoich celów. A motywacja i produktywne działanie, daje Ci wiele możliwości na rozwój. Zastanów się, co jest dla Ciebie kluczowe w życiu i pokaż sobie, że masz w sobie siłę do osiągnięcia celów. A skuteczne działanie pozwoli Ci na jeszcze szybsze osiągnięcie sukcesu. A chyba o to Ci chodzi, aby się rozwinąć i mieć coś do przekazania w danym temacie. Pomyśl nad tym, co chcesz osiągnąć nie motywuj się do jeszcze lepszej pracy na rzecz danej niszy! 

Pracuj nad sobą. 

Praca nad tym, jak się działa, jest bardzo ważna. Musisz skupić na tym, co najważniejsze. Nie możesz się poddawać w działaniu. Nie możesz odpuścić i przestać działać. Najważniejsze jest to, aby się rozwijać i mieć coś do przekazania w danym temacie. Praca nad sobą daje Ci większą motywację i przez to jesteś coraz bardziej produktywny. Pomyśl nad tym, aby rozwijać siebie. Dlaczego marnujemy czas? Bo nie mamy określonych celów i nie wiemy do czego dążymy! Musisz wiedzieć dużo o sobie, aby dopasować odpowiednie działania. Na pewno czeka Cię wiele działania, ale nic nie poradzisz. Taka jest droga do celu! Długa i wyboista! I nie pewno nie będzie Ci lekko na początku, gdy trzeba popracować nad swoją głową! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co Ty wprowadzasz w życie, aby nie marnować czasu?

Scroll to top