Działanie na Twitterze, czyli co robić, aby mieć efekty?

Jak powinna wyglądać ciekawe działanie na Twitterze?

Co warto robić, aby profile na tym portalu były ciekawe i interesujące? Czy łatwo jest działać w mediach społecznościowych? Co takiego masz do przekazania swojej niszy i dlaczego działasz w sieci?

Oto skuteczne działanie na Twitterze!

Masz pomysł na swoje profile online? Co chcesz pokazać innym?

Ustal plan.

To jest najważniejsze na początku. Z czasem będzie to coraz łatwiejsze i nie trzeba będzie budować codziennie nowego planu, bo będziesz ogarniać co i jak. Na początku jest to według mnie bardzo ważne, bo nie można sobie odpuszczać. Musisz naprawdę się postarać, aby każdego dnia być coraz lepszym i lepszym w twittowaniu. To nie przyjdzie “ot tak!”, to wymaga naprawdę poznania dobrze niszy i swojej grupy odbiorców. Masz już jakiś sposób na swoje tweety? Jaki masz plan na najbliższe dni? Co chciałbyś osiągnąć i jakie masz cele w związku z prowadzeniem profili? Na pewno coś już przychodzi Ci do głowy! Zacznij działać zaraz po przeczytaniu tego wpisu? A najlepiej przerwij czytanie i napisz sobie plan na ten dzień lub następny… Masz już? OK, to lecimy dalej! Harmonogram pracy jest mega ważny!

Temat twittów.

O czym chciałbyś pisać na swoim profilu? Jakie tematy chcesz poruszać i czym będziesz zajmować swój czas na Twitterze? Co takiego chcesz przekazać innym? Co chcesz pokazać poprzez swój profil? Co takiego warto wiedzieć na temat Twojej niszy i co chcesz pisać? Zastanów się dobrze nad tym! To wcale nie jest takie łatwe, jakby się wydawało! Musisz naprawdę dobre znać rynek i wiedzieć co ludzie chcą czytać w danej niszy… Masz pomysł na to? Zacznij pisać listę już teraz? Nie czekaj na resztę tego artykułu.

OK, masz już? To zacznij czytać dalej?

Angażuj inne profile.

Warto jest rozmawiać z innymi profilami, bo dzięki temu budujesz relację z potencjalnymi klientami. Co takiego chcesz osiągnąć poprzez Twitter? Jak chcesz się komunikować z ludźmi i jak wykorzystasz do tego swój profil? Jak będziesz zachęcał do tego, aby rozmawiali o Twoich działaniach na tym portalu? Jak chcesz się wybić i pokazać, że jesteś super kolesiem i warto od Ciebie kupować? Zacznij od wyszukania ciekawych profili na Twitterze i obserwuj je. Masz tak z 10? Jeśli tak, to czytaj dalej! Jeśli nie… to nie wiem na co czekasz! Jak zachęcisz do zaangażowania innych profilów? Działanie na Twitterze to nie tylko Ty, ale i inne osoby!

Działanie każdego dnia.

To na początku jest bardzo ważne. Warto naprawdę na początku się postarać i dobrze prowadzić swój profil. Samo nie przyjdzie tak łatwo, zwłaszcza, gdy nie masz doświadczenia i konkretnej wiedzy o niszy. Wszystko trzeba pomału ogarnąć i nie poddawać się, gdy coś nie wychodzi. Będzie ciężko, sam wiem po sobie. Ale z czasem wszystko człowiek sobie ogarnia i nie ma problemu z działaniem. Tylko trzeba zacząć! Wiesz już, że warto jest działać, więc ustal sobie plan na kolejne kilka dni. Warto działać codziennie, aby Twój profil był aktywny i wartościowy dla innych!

Retweety i polecaj innych.

Jak coś jest wartościowego to warto jest to pokazać swoim obserwującym. Jak to wygląda u Ciebie? Warto działać i pokazywać ciekawe treści innych użytkowników! Polecaj innych, bo inni na pewno się odwdzięczą! Zastanów się nad tym, jak możesz promować swój profil. U mnie to kuleje, ale staram się działać w tym kierunku.

Buduj relacje. Rozmowa!

Warto jest budować kontakty z innymi profilami i z nimi rozmawiać. To proste, więc nie ma co się rozpisywać! Zacznij działać już teraz i rozmawiaj z ludźmi na Twitterze. Nie z każdym będziesz mieć dobre relację, ale warto mieć nowe kontakty. Może kiedyś zrobisz coś z innymi użytkownikami!

Jak tam Twoje działanie na Twitterze? Ogarniasz już trochę działanie na tym portalu? Co warto jest jeszcze na nim robić?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy27 kwietnia 2018

    Co warto jeszcze robić?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top