Dwieście procent! Dlaczego nie warto działać zbyt dużo?

Dawaj z siebie dwieście procent? Co to oznacza dla Ciebie?

Dwieście procent to bardzo dużo i musisz wtedy działać na maksimum, ale czy to konieczne? Może warto czasem odpuścić? Jakie Ty masz nastawienie do ciężkiej i wytrwałej pracy?

Co oznacza praca na dwieście procent?

Zastanów się nad tym, czy chcesz działać na dwieście procent. Czy masz tyle zaparcia, aby każdy dzień wypełniać na maksa? To jest dobre pytanie! Czy faktycznie chcesz działać do upadłego i być zmęczonym? Nie można działać długi i bez przerw. Nie jesteś robotem i nie dasz rady tak działać. Ja tak nie daje rady działać. Jeśli Ty tak chcesz to wiesz, że możesz to przypłacić zdrowiem. Nie warto moim zdaniem. Trzeba szanować siebie i swoje zdrowie. Szanować swój czas i czasem odpocząć. Zobacz jak jest u Ciebie? Z czasem działanie na dwieście procent nie jest skuteczne, jak nie jesteś wyspany. Masz mniejszą produktywność i nie działasz tak dobrze. Przelicz to sobie i zobacz jak długo możesz pracować i być skoncentrowanym? Oblicz to sobie i tak planuj swój czas.

To wymaga poznania siebie, ale o to chodzi w życiu, aby nie marnować czasu, ale i nie przemęczać się i być ciągle w stresie. Ja wolę działać mniej, ale produktywnie. Jak jest u Ciebie? Umiesz sobie dobrze zaplanować czas? Warto zastanowić się nad tym, co jest dla Ciebie ważne w życiu, bo gdy stracisz zdrowie, to nie będzie tak łatwo. Zastanów się nad tym, co możesz zrobić, aby być skutecznym i nie poddawać się. Lepiej mniej, a wydajniej. Lepiej małe kęsy codziennie, niż jeden duży na tydzień. Rozdzielaj sobie swój czas. On jest bardzo cenny. Twoje zdrowie jest cenne. Dawaj z siebie dużo, ale nie przesadzaj z pracą. Działaj na tyle, na ile możesz… Rozumiesz?

Warto dawać z siebie dużo i rozwijać się codziennie. Lepiej pomału niż szybko i niechlujnie. Zastanów się nad tym, co chcesz robić w swoim życiu. Dlaczego chcesz coś zmienić? Co chcesz osiągnąć? Motywacja jest bardzo ważna i dzięki niej działasz produktywnie. A to jest bardzo ważne. Lepiej sobie rozdzielać pracę na kilka dni niż zrobić wiele jednego dnia. Ja robię tyle, na ile pozwala mi mój organizm. Nie przeskoczę góry niestety. Jak Ty chcesz działać? Jak Ty chcesz zmienić swoje życie? Jak chcesz mieć sukcesy i zarazem być odpornym na stres i zbyt dużo obowiązków? Właśnie dobre zarządzanie sobą w czasie jest bardzo ważne. Zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie ważne i czy chcesz marnować zdrowie, gdy masz za dużo na głowie. Dawaj z siebie wszystko, ale w jakiś granicach. Tyle… wiele osób o tym zapomina i pracuje zbyt dużo. Ja może zrobię mniej, ale szanuje swoje zdrowie, bo go nie mam i wiem na co mogę sobie pozwolić. Ty też sprawdź, jakie masz granice. Pomyśl ile możesz zrobić dzięki konsekwencji. Dzięki byciu wydajnym każdego dnia. To odpoczynek daje Ci siłę do dalszych działań. Nie warto według mnie pracować na maksa każdego dnia. W końcu produktywność Ci opadnie i nie będzie takich efektów. Daj sobie czas na sprawdzenie wydajności organizmu. Ile jesteś w stanie zrobić, aby być wydajnym kolejnego dnia? Dawaj z siebie tyle, na ile masz możliwości. Bądź obserwatorem swojego organizmu i sprawdzaj kiedy mówisz: “DOŚĆ!”. Są według mnie granice ludzkiej wydajności. Każdy je ma. Może z czasem będziesz bardziej wydajny, ale na początku nie myśl, że będziesz pracował po 15 godzin i nie będzie spadku wydajności. Może z czasem organizm się przyzwyczai i będziesz działał więcej i wydajniej? Kto wie? W pracy też nie jesteś po 15 godzin tylko po osiem czy dziesięć. Organizm ma jakieś limity pracy i tyle. Trzeba to zrozumieć. Jak Ty rozumiesz swój organizm? Wiesz, ile jesteś w stanie zrobić każdego dnia? Sprawdź to i zastanów się nad tym co Ci napisałem.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty działasz? Ile godzin jest dla Ciebie optymalne?

Scroll to top