Dobra komunikacja to podstawa. Dlaczego warto mieć gadane?

Dobra komunikacja to podstawa każdej działalności. Co warto wiedzieć na temat komunikacji?

Dobre relacje i komunikacja z niszą jest bardzo ważna. Jednak dla wielu osób jest to trudne… Jak to można robić naprawdę skutecznie? Co warto wiedzieć o tym, jak budować solidne podstawy komunikacji?

Jak działa dobra komunikacja?

Dobra komunikacja z ludźmi zarówno w biznesie jak i życiu zawodowym oraz prywatnym jest bardzo ważna. Warto poznać dobrze swoich klientów i nie poddawać się za szybko, gdy to nie wychodzi. Ja mam z tym duży problem, a jak jest u Ciebie? Trzeba naprawdę się postarać, aby poznać dobre sposoby komunikacji z ludźmi. Nie jest to dla mnie takie proste. Może u Ciebie jest łatwiej, ale to nie o to chodzi. Chodzi o to dlaczego jest to takie ważne?

Bo dobra komunikacja to podstawa w życiu i biznesie. To daje Ci wiele możliwości, gdy umiesz się z kimś dogadać. Gdy umiesz coś wytłumaczyć i pokazać swoją stronę i swoje argumenty. Gdy tego brakuje to jest naprawdę ciężko zacząć sprzedaż. Sprzedaż wymaga gadania i wymaga podstaw dobrej komunikacji, ale to nie dla każdego jest łatwe. Zastanów się, czy Ty umiesz dobrze rozmawiać z ludźmi. Czy umiesz się dogadać i pokazać swój punkt widzenia. Dlatego tak ważna jest praktyka rozmawiania z ludźmi. Pokazywanie wartości jakie dajesz poprzez swój produkt. To pokazanie szefowi, że znasz się na rzeczy i robisz, to o czym mówisz. Wydaje się to proste, ale wcale takie nie jest. Komunikacja nie dla każdego jest łatwa. Jeden robi to intuicyjnie, a drugi musi nad tym pracować. W jakiej Ty grupie jesteś? Pracujesz nad tym, aby umieć rozmawiać z ludźmi? Wiesz, jakie masz cel budowy dobrej relacji? Bo każda relacja może sprawiać przyjemność, lecz trzeba znać się na ludziach! Nie dla każdego jest to łatwe, dla mnie na pewno nie! Ale pracuję nad tym, a Ty?

Dobra komunikacja wymaga praktyki i zaangażowania w dany biznes i produkt, który sprzedajesz. Jak Ty możesz się wykazać? Dobrą gadka zawsze jest na propsie. Zawsze dobra komunikacja wygrywa i daje Ci nowe możliwości. To wymaga praktyki i wiedzy, jak mówić. To wymaga dużo praktyki i rozmawiania z klientami. Pokazywania swoich produktów i usług. Pokazywanie oferty… więc zacznij rozwijać się w temacie relacji z innymi ludźmi. Nie tylko w biznesie, ale i w życiu prywatnym! Jakie Ty masz sposoby na to, aby dobrze znać swoich klientów? Ale tak naprawdę dobrze, nie zgadując. Nauczysz się dużo o niszy poprzez rozmowę ze swoimi potencjalnymi klientami. To nie jest łatwe i wymaga dużo czasu, ale dzięki temu można  poznać prawdziwe potrzeby klientów. Nie możesz się poddawać w tworzeniu relacji z ludźmi. Jaki Ty masz cel?

Zacznij od relacji z ludźmi i pokaż im swoją ofertę. Pokaż, że warto jest się wykazać czymś w niszy i to właśnie może być dobra komunikacja. Twoja gadka często wyróżnia Cię spośród innych sprzedawców. To daje Ci wiele możliwości, ale jakich to już Twoja sprawa, jak zaczniesz się komunikować. Zacznij od podstaw, czyli rozmawiaj z ludźmi o ich problemach. Rozmawiaj o potrzebach i słuchaj uważnie!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty budujesz relację i komunikujesz się z klientami?

Pora Dnikowo
Pora Dnikowo
5 lat temu

Pytanie czy to ma być gadka… 😉 Poza tym komunikacja jest ważna, ale już wielokrotnie się przekonałem jak jest trudna! Mówimy w tym samym języku, a nie możemy siebie zrozumieć.

Marketer Internetowy
Odpowiedz  Pora Dnikowo

Dziękuję za komentarz. 🙂

Scroll to top