Dokończ to, co zacząłeś. Nie rób wielu rzeczy naraz i za!

Dokończ to, co zacząłeś i nie twórz nowego projektu, gdy poprzedni nie jest skończony!

Wiele z nas ma za dużo pomysłów (w tym ja). I potem tworzy wiele projektów naraz i nie skupia się na jednym. A chodzi o to, aby robić wszystko po kolei, gra dwa, projekty. Co robić, aby działać skutecznie? Dokończ swoje obecne projekty i zacznij z jednym!

Dokończ to co zacząłeś i zacznij działać z jednym projektem!

Dlaczego takie ważne jest kończenie tego, co się zaczęło? Co możesz zrobić, aby udawały Ci się różne projekty? Nie możesz mieć ich kilku według mnie, bo nie ogarniesz wszystkiego. Ale dlaczego tak wiele osób zaczyna kilka pomysłów naraz i potem mówi, że nic nie działa? Nie wszystko się uda, to fakt, ale często przyczyną porażki jest za mało poświęcony czas na działanie i rozwijanie projektu. Zacznij więc kończyć to, co zacząłeś w swoim życiu. Będzie Ci dużo lżej, jeśli zaczniesz rozwijać siebie i mieć pierwsze efekty.

Musisz poświęcić czas na swoje pomysły i zawsze pracować na sto procent. Na pół gwizdka nie ma sensu działać. Jak już ogarniesz jedno, to zacznij następne… To takie proste, a wiele osób tego nie rozumie, że popełnia błąd. Zacznij naprawdę się zastanawiać, co jest dla Ciebie ważne? Co chcesz w życiu osiągnąć? Jeśli to wiesz, to rób to na maksa! Dopiero potem zacznij coś nowego. Nowy projekt, biznes czy nowa nisza. Jak Ty sobie radzisz z kilkoma pomysłami naraz? Robisz je po kolei? Czy jednak skaczesz z kwiatka na kwiatek?

Zastanawiałeś się, dlaczego tak niewiele osób kończy to, co zaczyna? Bo mają dostateczną wiedzę, motywację i determinację do działania! Nie poddają się za szybko i mają te efekty! A Ty dalej masz tysiące nisz i projektów i myślisz, że wszystko na raz osiągniesz? Nie ma szans. Zacznij pomału i tyle! Wszystko będzie miało swoją kolej, więc działaj i czekaj na kolejne projekty.

Dokończ to, co zacząłeś! To jest jedna podstawowa zasada! Nie możesz o tym zapominać! Nie możesz się poddać! Masz działać codziennie, aby osiągnąć cel! Dokończ to, co zacząłeś i dopiero przejdź do następnego. Nie będzie lekko wytrwać przy jednym, bo czasem będzie nudno i monotonnie, ale to takie małe rzeczy powodują, że coś się udaje. Takie małe rzeczy tworzą coś wielkiego. Takie codzienne działanie daje Ci korzyści… dzięki temu rozwijasz siebie, pamiętaj!

Jak Ty robisz? Masz dużo pomysłów i wszystkie realizujesz? Czy czekasz z każdą rzeczą, aż skończysz? Zastanów się nad tym, co warto robić teraz, a co warto zrobić później. Na wszystko przyjdzie czas. Nie wiesz, ile czasu Ci zostało, ale zacznij się rozwijać i robić jedną rzecz na raz. Tylko tak będziesz działał na sto procent i osiągniesz najlepsze sukcesy. Masz swój pomysł na swój pierwszy, duży projekt? Czy dalej robisz wiele rzeczy naraz i nic z tego nie ma? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele jak najszybciej?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Pamiętaj! Jeden projekt na raz!

Scroll to top