Dokończ to, co zacząłeś. Nie rób wielu rzeczy na raz i zacznij się rozwijać!

Dokończ to, co zacząłeś i nie twórz nowego projektu, gdy poprzedni nie jest skończony!

Dlaczego takie ważne jest kończenie tego, co się zaczęło? Co możesz zrobić, aby udawały Ci się różne projekty? Nie możesz mieć ich kilku według mnie, bo nie ogarniesz wszystkiego. Ale dlaczego tak wiele osób zaczyna kilka pomysłów na raz i potem mówi, że nic nie działa? Nie wszystko się uda, to fakt, ale często przyczyną porażki jest za mało poświęcony czas na działanie i rozwijanie projektu.

Musisz poświęcić czas na swoje pomysły i zawsze pracować na sto procent. Na pół gwizdka nie ma sensu działać. Jak już ogarniesz jedno, to zacznij następne… To takie proste, a wiele osób tego nie rozumie, że popełnia błąd. Zacznij naprawdę się zastanawiać, co jest dla Ciebie ważne? Co chcesz w życiu osiągnąć? Jeśli to wiesz, to rób to na maksa! Dopiero potem zacznij coś nowego. Nowy projekt, biznes czy nowa nisza.

Zastanawiałeś się, dlaczego tak niewiele osób kończy to, co zaczyna? Bo mają dostateczną wiedzę, motywację i determinację do działania! Nie poddają się za szybko i mają te efekty! A Ty dalej masz tysiące nisz i projektów i myślisz, że wszystko na raz osiągniesz? Nie ma szans. Zacznij pomału i tyle!

Dokończ to, co zacząłeś! To jest jedna podstawowa zasada! Nie możesz o tym zapominać! Nie możesz się poddać! Masz działać codziennie, aby osiągnąć cel! Dokończ to, co zacząłeś i dopiero przejdź do następnego. Nie będzie lekko wytrwać przy jednym, bo czasem będzie nudno i monotonnie, ale to takie małe rzeczy powodują, że coś się udaje. Takie małe rzeczy tworzą coś wielkiego. Takie codzienne działanie daje Ci korzyści…

Jak Ty robisz? Masz dużo pomysłów i wszystkie realizujesz? Czy czekasz z każdą rzeczą, aż skończysz? Zastanów się nad tym, co warto robić teraz, a co warto zrobić później. Na wszystko przyjdzie czas. Nie wiesz ile czasu Ci zostało, ale zacznij się rozwijać i robić jedną rzecz na raz. Tylko tak będziesz działał na sto procent i osiągniesz najlepsze sukcesy.

 

Posted in Biznes.