Wiedza to potęga, ale dlaczego tak mało ludzi chce się uczyć?

Dlaczego dla mnie wiedza to potęga? Dlaczego warto jest się codziennie uczyć i zdobywać doświadczenia?

Wiedza to potęga i nikt tego nie neguje, ale dlaczego tak mało ludzi się uczy? Czemu nie poszerzasz swojej wiedzy? Co powoduje, że nie chce Ci się uczyć? Tak wiele ludzi chce zmiany, a nie uczy się nowych rzeczy… Nie wiem dlaczego tak jest. Dlaczego tak mało ludzi nie czyta książek? Czemu ludzie się nie rozwijają? Jaki problem mają, że nie chcą się dalej uczyć? Może to szkoła nie wpaja pasji do nauki nowych rzeczy? Może to wina szkolnictwa.. a może Twoja, że po prostu Ci się nie chce? Czemu nie uczysz się nowych umiejętności? Czemu nie rozwijasz się w miarę potrzeb?

Dla mnie wiedza jest bardzo ważna. Dla mnie wiedza to potęga razem z działaniem i zdobywaniem doświadczenia. Wiedza to początek… potem czeka Cię działanie i zdobywanie umiejętności i doświadczenia i to jest w tym wszystkim najlepsze. Musisz się naprawdę postarać, aby coś osiągnąć w życiu. Nie będzie niestety lekko. Nie będzie łatwo. Jest bardzo ciężko stosować wiedzę w praktyce. Ale jakoś musisz się rozwijać. Tak mało ludzi się w dzisiejszych czasach rozwija. Dlaczego? Tego już nie wiem!

Dlaczego Ty chcesz się rozwijać? Jakie masz cele związane z rozwojem? Co chcesz w życiu osiągnąć i jakie masz cele życiowe i kariery? Zastanów się nad tym, dlaczego się uczysz danego tematu i do czego jest Ci on potrzebny. Ważne jest mieć to swoje dlaczego i budować sobie motywację. Motywacja jest tu ważna, aby za szybko się nie poddać. Warto więc dawać z siebie wszystko i zdobywać codziennie wiedzę i doświadczenia. Każdy dzień może być super, jeśli ogarniesz dobrze swoje działanie.

Warto jest mieć też plan do zdobywanie wiedzy. Zastanów się, ile musisz zrobić, aby osiągnąć sukces i zacznij to robić. TYLE i AŻ TYLE!

A jak jest u Ciebie? Wiedza to potęga czy nie?

 

Posted in Biznes.