Dlaczego tyle biznesów internetowych upada? Co powoduje upadek?

Dlaczego tyle biznesów internetowych upada? Co powoduje, że tak się dzieje?

Mogę z pewnością powiedzieć, że ponad 90 procent upada w ciągu kilkunastu miesięcy. Na pewno czytasz dobrze, to ponad 90%! To naprawdę sporo. Oczywiście sukces jest możliwy, masz na to pozostałe 10%. Oczywiście sukces nigdy nie jest przypadkowy. Sukces jest ponieważ są spełnione pewne czynniki. Ludzie odnoszą sukces bo maja odpowiedni sposób myślenia dotyczący ebiznesu i wiedzą jak on działa.

Bardzo często ludzie wchodzą do ebiznesu, bo myślą, że nie będą musieli wstawać rano i pracować ciężko na etacie. I tu się mylą takie osoby. Myślą, ze samym myśleniem coś zdziałają. Nie myślą o tym, że tak samo czeka ich ciężka praca.

Z powodu niewyjaśnionych powodów ludzie myślą, że rozpoczęcie dobrego ebiznesu jest łatwe. Że budowa stron, marketing i promocja jest łatwa. Nie mogą się bardziej mylić… Rozpoczęcie biznesu internetowego wymaga dużej samodyscypliny. Myślą, że mogą pracować 4 godziny dziennie a sprzedaż sama się zrobi. Tak się nie stanie.

Biznes internetowy nie ruszy na autopilocie. Trzeba poświęcić dużo czasu na naukę ie wdrażanie swoich pomysłów. To nie stanie się w ciągu nocy dla nikogo. Większość ludzi jest po prostu nie przygotowana na to ile czasu trzeba poświęcić na to wszystko, tak aby odnieść sukces.

Każde biznesy maja w sobie 2 wspólne cechy. Są BIZNESAMI  i maja być traktowane jak biznesy. Ludzie biznesu muszą zrozumieć zasady jakie kierują się za biznesem. Człowiek biznesu musi zrozumieć jakie profity ma w biznesie i co może stracić. Każdy biznes jest oparty na jasnych zasadach. Nie ma przypadkowych sukcesów. Prawda jest zawsze w liczbach. Nie można oczekiwać od biznesu, ze w ciągu pierwszych miesięcy coś się zarobi. Tak może się zdarzyć, ale często się nie zdarza.

Co Ty robisz, aby Twój biznes nie upadł? Starasz się tego uniknąć? Co według Ciebie powoduje, że biznesy tak czesto upadają i tracą na wartości?

 

Posted in eBiznes.