Czym jest ta perfekcja? Jak Ty chcesz działać?

Czym jest ta perfekcja? Czy warto dążyć do tego, aby być perfekcyjnym? 

Niby nie jest tak, że musisz być zawsze najlepszy… ale czy warto dążyć do tego, aby działać, jak najlepiej? Według mnie tak, dlatego trzeba wielu działań, aby osiągnąć odpowiednią wartość dla innych. 

Czym jest ta perfekcja w dążeniu do celu? 

Czy warto do niej dążyć i dociskać tak mocno? Zastanów się nad tym trochę! Co robisz, że osiągasz swoje cele? Wiadomo, że działasz i rozwijasz swoje kompetencję… ale co dalej? Co robisz, aby dążyć do celu? Oczywiście chcesz być jak najlepszy! Więc dążysz do tego, aby było perfekcyjnie! Zastanów się dobrze nad tym, co Ty robisz, gdy chcesz być skuteczny? Dążysz do celu i chcesz być najlepszy! Więc chyba każdy z nas ma trochę tego, aby działać perfekcyjnie. Zastanów się dobrze nad tym, jak Ty działasz… i jak walczysz z tym, aby nie przegiąć i nie robić nic przez to, że nie jesteś perfekcyjny. Bo takie odkładanie na potem jest przez to, że chcemy działać zbyt dobrze i przez to nie róbmy nic (bo ni jest idealnie). 

Jakie Ty masz nastawienie do tego, aby działać idealnie? Ja chciałbym być w swoim temacie dobry, ale niestety dopada mnie nie raz prokrastynacja. Wtedy nie robi się nic… niby się chcemy rozwijać, ale nie ma działania. Jak Ty dążysz do swoich celów? Co Ty robisz, aby osiągnąć swoje cele? Czy chcesz być skuteczny i wytrwały? To super! Ale nie zapominaj o tym, aby nie działać byle jak! Wiele osób tak robi, że działa tak, byle zrobić i odbębnić. To nie jest zdrowie podejście. To też jest znowu zbyt duże przegięcie. Dlatego trzeba szukać kompromisu. Czegoś takiego, że nie jesteś idealny i perfekcyjny, ani nie działasz byle jak! Tak pomiędzy jest super, jeśli masz zdrowe podejście do działania. Jak u Ciebie z tym działaniem? Co u Ciebie działa dobrze? Jakie chcesz mieć wyniki online? Co chcesz zmienić w swoim życiu, aby mieć wyniki? Czy będziesz na początku walczył ze sobą? Na pewno! Będzie wiele walki ze swoim nastawieniem i tym, że nie chce Ci się działać. Musisz wybrać, że działasz lub nie. Nie ma nic pomiędzy. Albo decydujesz się na działanie, albo odpuszczasz i nie robisz sobie nadziei. 

Zastanów się dobrze nad tym, co Ty chcesz osiągnąć w swoim życiu? Czy dążysz do tego, aby zawsze był kompromis między tym, jakie masz marzenia i nad tym jakie masz możliwości? Bo nie możesz zostać świetnym sportowcem, jeśli masz 50 lat i nigdy nie ćwiczyłeś. Nie masz fizycznym możliwości na zmianę w takim przypadku. Ale zawsze możesz iść na siłownię i poruszać się każdego dnia. Nabrać mięśni i nabrać kondycji. Możesz sobie wtedy ustalać małe cele do nich dążyć w realnym czasie. 

Więc, nie ma tak, że zawsze Ci się uda coś osiągnąć. Zastanów się nad tym, co Ty zrobisz, aby osiągnąć cele i nie być przy tym zbyt perfekcyjny. Musisz wiedzieć, że masz limity i nie jesteś w stanie tworzyć wielu rzeczy na raz. Masz ograniczenia, więc musisz też na to patrzeć, że nie jesteś idealny fizycznie i umysłowo. Nad tymi dwiema sprawami trzeba dużo pracować, aby osiągnąć pożądany efekt w postaci wyników finansowych. 

Czym jest ta perfekcja dla Ciebie? Czy dążysz do tego, aby zdobyć rezultaty i nie poddawać się temu, aby działać idealnie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top