Czy pracoholizm jest dobry? Czy warto pracować ponad siły?

Czy pracoholizm jest dobry? Zastanawiałeś się nad tym, czy zbytnie przemęczenie się, jest dobre? 

Jak Ty pracujesz nad sobą każdego dnia? Co robisz, aby osiągnąć swoje cele? Czy praca ponad siły ma sens? Zastanów się nad tym, czy masz w życiu odpowiednią harmonię? Pomyśl także o sobie w dążeniu do celu! 

Więc jak, czy pracoholizm jest dobry?

Ja tak się zastanawiam nad tym ostatnio i ciężko jest powiedzieć, że tak. Pomyśl nad tym, czy praca ponad siły ma sens dla Twojego zdrowia? Czy warto się rozwijać nie bacząc na swoje zdrowie? Trzeba szukać w życiu rozwoju, ale mieć balans między pracą, a odpoczynkiem. Jakie Ty masz zdanie na ten temat? Co chcesz zmienić w swoim życiu, aby mieć odpowiedni odpoczynek? Aby zregenerować siły co kilka dni? Aby ciągle wychodzić do pracy z energią i zaangażowaniem? O to chodzi, aby robić swoje… zwłaszcza na początku działań, ale nie jesteś robotem, który może działać przez wiele godzin bez wysiłku. Męczysz się i tracisz energię! Więc zastanów się, czy warto się tak przemęczać? 

Nie mówię tu jednak o krótkimi okresami, gdzie trzeba popracować więcej… ale to są wyjątki. Wiele osób mówi, że trzeba pracować po kilkanaście godzin przez wiele lat, aby osiągnąć sukces? Ale co wtedy z Twoim zdrowiem? Będziesz wydawać te pieniądze, które zarobiłeś na lekarzy? Ja z pewnych względów bardzo szanuję swoje zdrowie. Docenia się je, gdy się je straci… więc trzeba szanować swój czas i to, ile możesz działać każdego dnia. Trzeba szanować to, że zdrowie w każdej chwili możesz stracić i wtedy co? Co z tymi pieniędzmi?

Więc zastanów się nad swoim pracoholizmem. Czy warto tak się poświęcać? Czy chcesz tracić swoje zdrowie na rzecz pieniędzy? Pomyśl nad tym dobrze! Zastanów się na chwilę. Przestań czytać i sobie pomyśl, czy działasz ponad siły? Czy tracisz swoje zdrowie, tylko dlatego, aby mieć więcej pieniędzy? Czy masz jakieś myśli na ten temat? Napisz w  komentarzu! 

Masz coś do zmiany w swoim działaniu? Co możesz zmienić, aby działać mniej, a mieć więcej wyników? Może możesz coś polecić innym? Jak już masz te pieniądze to pomyśl nad tym, co możesz zlecać innym, aby mieć więcej czasu dla siebie? To bardzo dobry pomysł według mnie, wiec pomyśl i nad tym. Na początku pomału sobie działaj i rób swoje… ale potem pomyśl nad outsourcingiem! Aby trochę mniej pracy mieć i nie wpadać w pracoholizm. Wiele z nas nie chce zlecać innym, ale to dobry sposób na to, aby osiągnąć swoje cele szybciej i bez popadania w wir pracy. 

Bo warto mieć na siebie plan! Warto rozwijać się coraz bardziej! Warto zmieniać coś w swoim życiu, ale warto mieć umiar w pracy. Chociaż rozumiem tych, co chcą się wzbogacić. Każdy chce… ale jak już pisałem, trzeba być ostrożnym i szanować swoje zdrowie! Bo nic nie ma gorszego niż jego utrata… więc zabierz się do skutecznego działania, ale z umiarem i z celem przed sobą! Masz wiele do zmiany w swoim życiu, jeśli jesteś pracoholikiem, ale nie poddawaj się! W końcu będziesz mieć wyniki, na jakie sobie zasłużył i zmienisz coś w swoim życiu. Może nie w rok, ale dwa czy trzy, ale będziesz zdrowszy! Masz inne zdanie? Napisz w komentarzu! Czy pracoholizm jest dobry?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top