Czy czujesz się przytłoczony? Nie masz energii?

Czy czujesz się przytłoczony? Wiedzą czy to, ile musisz wykonać pracy? 

Często, gdy się czuję, to ogarnia mnie taka myśl: o kurczę, ile jeszcze nie wiem…! Miałeś tak kiedyś, że byłeś przytłoczony tym rozwojem? Ja czasem tak mam i ciężko jest sobie zdać sprawę, że lepiej działać, niż ciągle zdobywać wiedzę. 

Czujesz się przytłoczony tym wszystkim? 

Masz czasem taką świadomość, że niby się rozwijasz, a nie widać tych efektów? Uczysz się tego, co ważne, a potem znajdujesz innym temat i znowu się go uczysz i i potem znowu iny temat. Zbyt często rozpraszam się i potem nie widać tych efektów, bo nie działasz. Nie działasz, powiesz? A co jest z tą wiedzą, którą tak gromadzisz? Po co Ci ona? Co da Ci taka ciągła nauka? W sumie tylko to, że jesteś coraz bardziej przytłoczony. Niby dużo wiesz, a nic z tego nie ma. Niby się “rozwijasz”, a nie ma efektów i potem rezygnujesz. 

I potem wiele osób w sieci czy poza nią mówi, że nie można osiągnąć nic dużego. Że rozwój nie ma sensu i  to tylko dawanie ludziom nadziei. I tak trochę jest, że niby osoby sukcesu nas inspirują, a nie potrafimy sami osiągnąć tego, co oni. I według mnie to problem działania. problem tego, że nie jesteśmy systematyczni. Że czujemy się tym rozwojem przytłoczeni. Że chcemy wyników, a jakoś nie widać światełka w tunelu. I to jest bardzo przykre dla wielu osób. Przykre dla każdego, co czuje chęć rozwoju, a nie widać tych zmian w życiu. To bardzo przykre… 

Co Ty o tym sądzisz? Jakie jest Twoje zdanie na temat rozwoju? Co dla Ciebie oznacza rozwój? Czy ciągle działasz? Czy jednak sobie odpuszczasz, jak wiele z nas? Dam Ci taką radę, jak czujesz się przytłoczony to zrób sobie przerwę. Taką na tydzień i nie rób nic w kierunku rozwoju… i zobacz czy na tym zatęsknisz? To taki sprawdzian dla Ciebie. Ja nie raz tak zrobiłem, a i tak za kilka dni wracałem do działania. Czułem, że to jest to i znowu z nową energią zaczynałem działać. Jak zaczniesz działać dalej, to jest to oznaka, że to dobry kierunek. Jeśli nie wrócisz do tematu, to znaczy, że musisz znaleźć coś innego. To jest moja taktyka na szukanie pasji czy zainteresowań. Bo właśnie pasja jest ważna w danym temacie. Aby ciągle czuć, że warto, aby mieć ciągle energię do działania. Aby mimo przeszkód na drodze, iść w lepszym kierunku i tak dalej. Masz wiele możliwości na szukanie pasji, która jest kluczem w rozwoju. To ona powoduje, że nie tylko zdobywasz wiedzę, ale i wdrażasz ją w życie. I o to chodzi, aby każdego dnia wdrażać coś nowego do działania! 

Masz pomysł na swój rozwój? Wiesz, jaki temat jest dla Ciebie ważny? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele? Czy masz odwagę działać, mimo tych przeciwności? Że pokonasz ciągłą naukę nowych rzeczy i zaczniesz uczyć się jednego tematu, który naprawdę Cię interesuje! Wtedy nie będziesz czuć się przytłoczony, tylko naładowany energią do działania! I każdy dzień będzie dniem bliższym do sukcesu w danej dziedzinie. Więc zabierz się porządnie za swój rozwój i nie poddawaj się, gdy poczujesz się zawalony pracą. Spróbuj tej przerwy i wróć do tematu z nowym wigorem! 

Jak u Ciebie z tym przytłoczeniem? Starasz się działać i zdobywać wiedzę, najlepiej, jak potrafisz? Czy jednak sobie odpuszczasz? Czy kombinujesz i ciągle zmieniasz temat działania w sieci? Warto mieć jedną rzecz na raz, w której chcesz być dobry. I potem po kolei poszerzać kompetencję. Jakie Ty masz zdanie na ten temat? Napisz w komentarzu!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top