Czy budowa bloga jest łatwa?

Czy budowa bloga jest łatwa? Czy łatwo jest osiągnąć w tym sukces? 

Jakie Ty masz doświadczenie z blogowaniem? Czy lubisz to robić, jak ja? Co takiego masz dla swoich czytelników? Czy łatwo Ci było założyć bloga? Jakie miałeś problemy na początku? 

Więc jak: czy budowa bloga jest łatwa? 

Według mnie tak, ale późniejsze prowadzenie jest dużo trudniejsze. Więc nie ma lekko w tych czasach, gdzie jest dużo blogów i sporo konkurencji. Zastanów się, jak jest w Twojej niszy? Jest w niej jakiś bloger? Jest jakiś sklep czy kurs internetowy? Jeżeli tak, to znaczy, że blogowanie ma sens (oczywiście tak w uproszczeniu). 

Sam blog się nie stworzy, więc zabierz się za to jak najszybciej! Czy blokuje Cię to, że nie umiesz? A klikać według instrukcji umiesz? Jeżeli umiesz działać według instrukcji, to nie będzie problemu z założeniem bloga. Możesz też to zlecić innym, jeśli już nie jesteś taki techniczny. Możesz założyć darmowego bloga i zobaczyć jak Ci idzie. Darmowe blogi to kilka kliknięć, więc sobie z tym poradzisz. Chyba tytuł czy hasło umiesz sobie ustawić. Blog na swoim hostingu i domenie to już trochę bardziej skomplikowane, ale każdy hostingodawca daje instrukcje jak i co instalować. Więc to nie powinno być problemem. Zastanów się nad tematem swojego bloga. Zobacz, jaki masz budżet na początku i na co sobie możesz pozwolić. Ja myślę, że jak chcesz blogować profesjonalnie to załóż coś na swoim serwerze i domenie, aby potem nie było problemu z przenoszeniem treści. Sam hosting to kilkanaście złotych miesięcznie lub dwie czy trzy stówy na rok w zależności od firmy. Podejdź do swojego bloga profesjonalnie, jeżeli chcesz mieć z tego zysk! 

Jak Ty chcesz zacząć swojego bloga? Czy budowa bloga jest łatwa? Tak, jeżeli masz choć trochę pojęcia technicznego. Jeżeli jesteś bardzo początkujący to będzie Ci ciężko blogować, bo z czasem jest tego więcej i musisz ogarniać więcej rzeczy. Więc zastanów się czy masz tyle motywacji, aby się nie poddawać w blogowaniu? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele i stać się dobrym blogerem? Czy jest to dla Ciebie motywujące? Czy chcesz się w tym rozwijać, a nie mieć żadnych wymówek? Zastanów się, czy to dla Ciebie? Samo blogowanie to nie tylko dodawanie wpisów, ale i opieka techniczna nad blogiem, więc warto się tego uczyć i rozwijać przy tym swoje umiejętności! 

Więc, jak? Zabierasz się za blogowanie? Czy jest to dla Ciebie? Czy chcesz się w tym rozwijać i coś zmienić w swoim życiu, dzięki pracy online? Masz wybraną niszę i wiesz, czym chciałbyś się podzielić z innymi? Jeżeli masz na siebie pomysł i ciekawą, dochodową niszę, to zacznij się rozwijać w blogowaniu! W końcu zobaczysz, że jest to proste, ale trzeba po prostu na to poświęcić czas. Więc zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele, jako bloger! Masz dużo do nauki, ale ogarniesz to i zostaniesz profesjonalnym blogerem! Tylko nie poddawaj się na technicznych sprawach! W Internecie jest dużo poradnik co i jak zrobić, by Twój blog był dobrze ustawiony. Potem czeka Cię tylko praca nad treściami! Tyle i aż tyle! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top