Czego chcesz od siebie? Co wiedzieć na początku?

Czego chcesz od siebie? Dużo oczekujesz od siebie? 

Wiele z nas nie rozwija się dobrze, bo nie chce się działać albo działa się tylko na kilka procent. Takie nastawienie nie jest dobre i wymaga to poprawy! Trzeba działać i nie być leniwym! 

Czego chcesz od siebie w życiu? 

Czy dążysz do realizacji swoich celów? Czy sobie odpuszczasz i potem mówisz, że coś nie działa lub narzekasz, że masz małe efekty… A gdzie działanie? Gdzie plan i cel? To jest dobre pytanie, co nie? Masz coś do przekazania swojej niszy to działaj, a nie obijaj się! Na co Ty liczysz? Na to, że gdzieś przeczytałem o sukcesie poprzez jedną kampanię? A wiesz, ile trzeba się przygotowywać na taki jednej “strzał”? To są lata pracy i brak efektów, a nie to, że ktoś sobie pracował parę dni i nagle ma społeczność i pewność siebie, aby uruchomić daną kampanię. Nic nie ma za darmo i w Internecie jest podobnie. Ja nie wiem, na co Ty liczysz? Że sobie popracujesz kilka dni w miesiącu i będziesz królem? Chyba lenistwa! 

Więc zacznij działać jak człowiek i nie kombinuj z tymi szybkimi sposobami, bo 99% takich szybkich zarobków obarczone jest wielkim ryzykiem. Może zarobisz… może! A chcesz liczyć na szczęście, czy na swoją ciężką pracę? Ciężko wybrać, bo kuszą szybkie zarobki, co? jak masz na to budżet, to sobie możesz inwestować w takie ryzykowne sprawy. Ale tylko wtedy, gdy masz coś odłożone na takie sprawy, ale nie całe swoje oszczędności! Inwestuj w siebie! W swój rozwój i w to, aby osiągać swoje sukcesy w niszy. Nic samo się nie wypracuje. Tylko ciężką pracą można osiągnąć sukces! Może są łatwe sposoby dla Ciebie, jak pisanie czy tworzenie, ale dla drugiego to może być trudne, więc każdy ma inny wachlarz umiejętności i musi dopasować działania do siebie. Czego chcesz od siebie? Co chcesz zmienić w swoim życiu, dzięki pracy nad sobą? Jakie masz cele rozwojowe? Czeka Cię sporo pracy, co nie? I jak zaczniesz, to zobaczysz, ile pracy trzeba , aby osiągnąć swoje cele. Jak się nie zacznie, to nie zobaczysz, co zrobić, aby mieć wyniki. Trzeba trochę podziałać, aby zobaczyć, jakie umiejętności są Ci potrzebne do osiągnięcia pierwszych sukcesów. Im dalej w las, tym więcej przeszkód i więcej działania, aby przebić się przez krzaki i bagna. Więc to nie jest rozwój w jeden dzień. 

To nie ma tak, że sobie pomyślisz. napiszesz jeden wpis na blogu i zaczniesz być dobrym w swojej niszy. To dużo więcej pracy i zaangażowania! Nic samo się nie stworzy! Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w działaniu? Do czego dążysz poprzez swoje działania? Jakie sukcesy chcesz osiągnąć? Czy jest to łatwa droga? Zobaczysz, jak ogarniesz pierwsze działania i stworzysz plan. Wtedy zaczniesz myśleć, co jest ważne dla Twojej branży i zdobędziesz wiedzę o tym, co Ci potrzebne, aby osiągnąć swoje cele. Tylko poprzez sprawdzenie się w danym temacie, da Ci jakiś pogląd, czy się do tego nadajesz. Spróbuj podziałać kilka miesięcy i zobaczy, czy jesteś w stanie dalej prowadzić bloga czy social media. Sprawdź, czy Twoja pasja wystarczy, czy potrzeba do tego jeszcze wytrwałości? Z mojego doświadczenia wiem, że sama pasja nie zawsze wystarczy i często trzeba szukać motywacji, zwłaszcza tej wewnątrz siebie, bo ona ma największą moc! Inne czynniki też są okej, ale szybko się wypalają (typu szkolenia motywacyjne czy książki). jakie Ty masz sposoby na swoją motywację? Napisz w komentarzu! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Ile motywacji masz w sobie, aby dalej się rozwijać?

Scroll to top