Czasem są naprawdę trudne dni do pokonania, ale…

Naprawdę trudne dni pojawiają się czasem u każdego, więc może i Ciebie to spotka? 

Może i są ciężkie dni… bardzo ciężkie dni, gdzie nie będzie chciało się działać. Ale trzeba to wytrzymać i zrobić wszystko, by osiągnąć swoje cele. Jesteś gotów na działanie? 

Pojawią się naprawdę trudne dni… 

Mnie spotyka to czasem i wtedy jest naprawdę trudno. Ciężko jest pokonać siebie i działać, gdy nie ma się sił, motywacji i humoru. Więc trzeba w te trudne dni działać na tyle, na ile możesz. Często odpoczynek i odcięcie się od pracy naprawdę u mnie pomaga, więc może zadziała to u Ciebie? Ja nie mam innego wyjścia, niż rozluźnienie się i trochę poleniuchować. To jest dobre raz na jakiś czas i wtedy, gdy przychodzą naprawdę trudne dni. Nie ma co jednak się poddawać i warto wrócić do pracy po kilku dniach. Z nową siłą i energią… więc jakie Ty masz sposoby? Co u Ciebie działa, gdy dzieje się coś w Twoim życiu? Czy musisz trochę się rozluźnić? Podziałać mniej? Przemyśleć swoje działania? Zawsze jest jakieś wyjście, więc nie załamuj się, gdy masz gorszy nastrój i humor. Czasem tak po prostu jest… więc trzeba to może przeczekać? 

Nie można się poddawać. Nie można przestać działać! Trzeba przemyśleć swoje działanie i sprawdzać, jakie błędy się popełnia każdego dnia. I potem weryfikować testować, co jest do poprawy. Nie ma tak, że będziesz działać idealnie! Nikt nie jest idealny i każdy ma inny sposób na działanie. Każdy ma inni tryb życia i inaczej się mu pracuje w dzień czy wieczorami. Poza tym masz ograniczony poziom sił. Jak się wejdzie na jakiś poziom, gdzie jest zmęczony to nie ma sensu działać. Bo nie jesteś w wtedy produktywny i niby działasz a nie ma efektu. Są też tacy ludzie, co zrobią coś w kilka godzin, a Ty w kilkanaście. Każdy działa inaczej. Więc warto zrobić mniej, a wydajniej według mnie. Co Ty sądzisz o takim działaniu? Na pewno jest lepiej pracować nad swoją wydajnością. Warto działać każdego dnia i poprawiać siebie i wchodzić na wyższy poziom po szczeblach kariery. 

Gdy są te trudne dni, to nie masz tej produktywności. I wtedy działanie mija się z celem. Ale możesz robić coś na siłę? Tak! Ale czy jesteś wtedy produktywny? To już pytanie do Ciebie i tylko Ty wiesz, co dla Ciebie oznacza produktywność. Oczywiście na etacie nie ma się takiej możliwości i trzeba zrobić swoje… gdy Ci się chce lub nie. Ale nie jest to o tym ten wpis. Chodzi o to, aby zobaczyć, czy nie warto czasem zrobić mniej, ale nie przepracować się za dużo? Aby mieć siłę do działania i nie mieć takich postojów w pracy, bo jesteś zmęczony? Dla mnie to lekcja, bo miałem gorsze chwile i zrozumiałem, że czasem pracuję ponad siebie i potem organizm się buntuje. Zaczyna się przeziębienie lub czas mniejszej motywacji. Trzeba naprawdę dobrze poznać siebie, aby zobaczyć, co w Twoim wypadku działa. Trzeba sprawdzać, kiedy jest za dużo pracy i jak ją podzielić, aby być wydajnym nie przemęczać siebie. Dla mnie jest ważne poszanowanie zdrowia. Aby nie mieć często spadków energii.To też jest element rozwoju! Jak u Ciebie z tym działaniem? Czy znasz swoje limity? Wiesz, kiedy nie możesz przesadzić z działaniem? Wiesz, kiedy odpuścić, aby te naprawdę trudne dni się nie pojawiały? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty sobie radzisz z trudnymi dniami?

Scroll to top