Co zrobić, aby biznes upadł? Na pewno to, co poniżej!

Co zrobić, aby biznes upadł? Na co zwrócić uwagę przy prowadzeniu biznesu?

Wielu z nas na początku popełnia błędy. Co zrobić, aby ich unikać. Jakie błędy według mnie są najgorsze? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele w Internecie? Czy będzie gładko i przyjemnie się działało każdego dnia? Nie! Ale się nie poddawaj!

Co zrobić, aby biznes upadł?

 • Wszystko robisz sam. To podstawowy błąd wielu początkujących. Nie możesz oprzeć biznesu tylko na sobie. Ma to być dobry i zrównoważony wzrost oparty na kilku podstawowych zasadach. Musisz mieć kogoś do pomocy w danych dziedzinach. Nie zrobisz wszystkiego samemu. Nie każdy zna się na wszystkim. Ty także nie znasz wszystkiego. Czasem trzeba się na kimś oprzeć. Budowa dobrego zespołu to w pewnym momencie konieczność, więc nie licz na duży biznes bez odpowiedniego wsparcia innych osób.
 • Brak nauki. Nigdy nie kończ się uczyć w dziedzinie Twojego ebiznesu. Ciągle się rozwijaj i nie poddawaj się. W końcu się uda, ale nigdy nie poprzestawaj na nauce. Wiele osób myśli, że wie już wszystko. Nigdy tak nie jest. Pojawiają się nowe umiejętności, które trzeba poznać. Nowe rzeczy do nauki i rozwoju. Nigdy więc nie poprzestawaj na nauce. Rozwój i nauka jest ważna i trzeba się trzymać i ciągle poszerzać swoje kompetencje.
 • Muszę być najtańszy. To nie zawsze pomaga. Możesz tak dopasować swój biznes to swoich klientów, że będą kupować tanie i drogie produkty. Możesz wszystko dopasować do swoich klientów. Nie rób takiego błędu. Nie musisz być tani! Możesz być po prostu lepszy i tyle! Na co czekasz? Działaj!
 • Za szybki wzrost. Nie możesz chcieć szybkiego wzrostu. Czasem to nie pomaga. Czasem nawet szkodzi. Zrównoważony wzrost jest najlepszy. Nie ma co obawiać się szybkiego wzrostu, gdy wiesz, co robisz i masz zaplecze, ale szybkie wzrost na początku raczej nie pomaga. Ja bym tego nie udźwignął. A Ty? Masz na tyle sił?
 • Brak nauki na błędach. Nie myśl, że nie będzie błędów. Zawsze jakieś będą. Staraj się robić wszystko, aby było ich mało, ale nigdy nie bądź pewny, że ich nie będzie. ucz się na nich jak najwięcej. Ucz się też na błędach innych. To już jest naprawdę zrównoważony rozwój w danej dziedzinie.
 • Nie jesteś liderem. Musisz nim być, aby dobrze Twój biznes wzrastał. Bądź zajarany tym co robisz i się nie poddawaj. Bądź liderem. Pokaż się z dobrej strony specjalisty, który wie co robi. Nie jest to łatwe, ale konieczne. Zrób wszystko, aby osiągnąć cel.
 • Nie dajesz wartości. To ma być ogromna wartość! Nie dawaj byle czego na rynek! To ma być jak najlepsze. Ma być przemyślane i dawać Ci frajdę. Pokaż się z dobrej strony i nie poddawaj w działaniu.
 • Nie wbijasz się w potrzeby w klientów. Może źle dobrałeś ludzi do swojego biznesu? Może nie chcą kupować od ciebie? Zastanów się też nad tym. Może robisz coś źle w swojej sprzedaży? Zastanów się nad tym dobrze!
 • Strach. Nie bój się działać w danej niszy. Zrób wszystko, aby pokonać swoje lęki i złe nawyki i przekonania. Ale jest to bardzo ciężkie… wiem. I trzeba wiele odwagi, aby osiągać swoje cele.
 • Złe zarządzanie pieniędzmi. Może źle nimi zarządzasz w jakiś sposób? Może uciekają tam gdzie nie powinny? Może warto zatrudnić kogoś do optymalizacji? To też jest wielki błąd. Trzeba wszystko przeliczać i sprawdzać czy dane działanie ma sens.
 • Brak relacji. Musisz budować relację ze swoimi klientami. To podstawa i obowiązek, żeby to robić. Buduj społeczność wokół siebie i dziel się swoją wiedzą. Pokaż, że Ci zależy na klientach i na rozwiązaniu ich problemów.

Co Ty robisz, aby biznes upadł?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie błędy popełniają inni ludzie?
Dlaczego ich biznesy upadają?

Nina | Press Yourself

Nic tak nie rujnuje biznesu, jak brak nauki na błędach. Niewiedza w pewnych kwestiach, czy właśnie popełnianie błędów jest rzeczą naturalną. Najgorzej jest wtedy, gdy tkwi się cały czas w utartych schematach bez jakiejkolwiek próby zmiany na lepsze.

Marketer Internetowy

Dzięki za komentarz. Masz dużo racji. Pozdrawiam. 🙂

Scroll to top