Co ważne na blogu? Nad czym warto zwrócić uwagę?

Co jest ważne na blogu i w blogowaniu? Co warto wiedzieć na temat blogowania?

To podstawowe rzeczy, a wielu z nas o nich zapomina lub o nich nie wie. Zastanów się, co Ty zrobisz, aby mieć dobrego bloga? Co wpływa na to, że blog wygląda i funkcjonuje dobrze?

Co jest ważne na blogu?

Pomyśl nad tym dobrze i zrób wszystko, by osiągnąć cele!

Wyróżniający wygląd i responsywność.

To podstawa w dzisiejszych czasach i bez tego nie ma dobrego bloga. Bloga ma być dostosowany do każdego urządzenia w dzisiejszych czasach. To ma już chyba każdy motyw dostępny w Internecie, więc problemu z tym i nie ma, ale czasem się zdarza, że starsze strony tego nie mają.

Zrób wszystko, aby Twoja strona miała też dobry wygląd i czymś się wyróżniała. To może być jakaś ciekawa kolorystyka czy fajne bajery, ale warto coś takiego znaleźć. Nie przesadzaj jednak z wyglądem, aby to nie wyglądało na coś kiczowatego.

Kategorie.

Mają być dopasowane do tematyki bloga i jego zawartości. Nie może być ich jednak za dużo, żeby czytelnik wiedział, o czym jest blog. Ma być prosto i tyle. Zastanów się dobrze nad tym, o czym chcesz pisać i miej około dziesięciu — piętnastu kategorii. Ja mam ich dużo, bo mam wiele rzeczy, którymi się interesuje i są powiązane z marketingiem. Mniejsze tematy nie wymagają tylu kategorii. Zastanów się, co będzie dla Ciebie dobre. Ustal takie kategorie, które będą dla Twojego bloga odpowiednie.

Zdjęcia.

Muszą być ciekawe i być w dobrej jakości, ale nie mogą być zbyt duże, bo strona ma się szybko ładować. Są od tego darmowe wtyczki lub możesz skompresować swoje obrazy ręcznie. Mają po prostu być dobrze zoptymalizowane! Więcej na ten temat nie ma co mówić…

Nawigacja.

Tutaj często blogi są wymyślne i kombinują zbyt dużo. Ma być prosto i wygodnie według mnie. Nie szalej tu z tym gdzie ma być nawigacja. Na górze lub z boku najlepiej. Ale trendy ciągle się zmieniają… Ehhh… ale czy to dobrze?

Kontakt.

W dobrym blogu zakładka kontakt to konieczność. Pokazuje to, że po drugiej stronie jest jakiś człowiek i daje swoją wiedzę innym. Zakładka kontakt czy formularz kontaktowy to dzisiaj jest bardzo ważna rzecz!

Zajebiste treści i otoczka wiedzy.

Tu masz być najlepszy i tyle! Blog to świetne miejsce na dawanie wiedzy i budowę marki i społeczności wokół biznesu. Musisz tu dać z siebie wszystko. Wszystko, co potrzebne, aby czytelnicy byli zadowoleni. Dziel się swoją wiedzą i pokaż, że masz coś ciekawego do przekazania.

Social media.

Warto dzielić się wiedzą i w mediach społecznościowych. Tutaj są różne strategie, aby pokazać, jakie rzeczy są ważne na blogu. Warto korzystać z social media na swoim blogu i promować treści.

Osobowość.

Warto ją dodać do bloga, bo wtedy czuje się to coś, co sprawia, że blog jest chętnie czytany. Dawaj z siebie wszystko i każdego dnia pisz trochę na blogu, aby pokazać siebie i swój biznes.

Działanie.

Tu nie ma co mówić. Bierz się do roboty!

Promocja.

Warto promować swoje treści i każdego dnia w tym kierunku coś robić.

Statystyki, testy i ich interpretacja.

Warto testować różne rzeczy. Patrzeć na statystyki i je dobrze wykorzystać na blogu. Wszystko można ulepszyć i usprawnić.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co jest ważne dla Ciebie?

Scroll to top