Co to nisza? Jak wybrać temat, który będzie dobry dla Ciebie?

Co to nisza? Czy warto działać w niszach? Na pewno!

Znalezienie odpowiedniej niszy dla siebie nie jest łatwe! Nic co w Internecie nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Zastanów się nad tym, co Ty zrobisz, aby wybrać odpowiednią niszę?

Co to nisza w sieci? 

Nisza to skrawek danego tematu, którą możesz sobie zawęzić. Na przykład masz coś związanego z motoryzacją, a Ty nie piszesz o motoryzacji ogółem, tylko jesteś mechanikiem i zajmujesz się naprawą samochodów. Właśnie temat naprawy samochodów to może być niższa. Coś bardziej sprecyzowanego i mniejszego, aby mieć większe szanse na wybicie się. Masz też na przykład przyrodę. To nie piszesz, że liście są takie i takie, tylko jesteś ogrodnikiem i zajmujesz się ogrodami, umiesz je pielęgnować. To też jest węższa nisza, którą możesz się zająć. Więc możesz wybrać sobie tysiące tematów! I rozwijać się w różnych niszach. W jakiś mniejszych tematach, które interesują innych ludzi.

I jak widzisz, musisz sobie sprecyzować to, w jakim temacie działasz! Możesz sobie próbować wiele tematów niszowych i rozwijać swoje projekty. Nie musisz pisać ogólnie. Możesz być lepszym w mniejszym temacie i nie musisz rozwijać wielkiego portalu, tylko na przykład swojego niszowego bloga. Nie musisz działać bardzo ogólnie, możesz wiedzieć coś z wąskiej dziedziny i w tym się rozwijać. Dlatego wybór niszy jest ważny, aby dopasować się do potrzeb ludzi z danym problemem. Nie musisz mieć ogólnego bloga i próbować rozwiązać sto problemów. Możesz mieć coś niszowego i rozwiązać pięć i mieć z tego lepszy zyski. Wszystko zależy od Ciebie i od tego, czym się interesujesz. Więc wybierz odpowiednią niszę i zacznij w niej działać. Może to dużo pracy, ale nie ma co się poddawać, gdy coś nie wychodzi. Masz tyle możliwości na rozwój, a Ty dalej czekasz na idealny moment? 

Zrób coś dla siebie i wybierz niszę, która jest Twoją pasją. Tak będzie Ci się działało lepiej! Będziesz bardziej skupiony na danym temacie i będzie Ci się lepiej pisać i tworzyć nowe treści na bloga. Zastanów się nad tym, co zrobisz, aby osiągnąć cel w danej niszy? Czego potrzebuje Twoja grupa odbiorców? Co chcesz zmienić w życiu potencjalnych klientów? Czy to łatwe? Nie! Bo inaczej każdy by osiągał sukces. Więc zastanów się, czy działanie w Internecie jest dla Ciebie? Czy masz odpowiednią niszę na początek? Niszę, w której naprawdę dużo chcesz się rozwijać? Warto szukać czegoś dla siebie, ale na tyle niszowego, że chcesz się w tym rozwijać i mieć z tego w przyszłości sprzedaż. Ile masz w sobie wiedzy i doświadczenia? Czy chcesz coś zmienić w życiu swoich odbiorców? Jakie pomożesz rozwiązać wyzwania? Masz wiele nisz w Internecie i możesz być dobrym sprzedawcą i rozwijać swoje zainteresowania na wiele tematów. Ale na początku wybierz coś dla siebie łatwego, aby zobaczyć, jak działa się w sieci! 

Masz wiele przeszkód do pokonania, ale wybór niszy jest ważny i na pewno wiesz już co to nisza i jak możesz to wykorzystać w praktyce. Wybierz coś szczególnego i zacznij rozwijać się w danym temacie. Nie idź zbyt szeroko i zacznij rozwijać swoje zainteresowania. To da Ci energię do dalszego działania! Zrób wszystko, aby skorzystać z mocy niszy i rozwijaj się szybko i skutecznie! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jaką niszę Ty wybrałeś?

Scroll to top