Ciągły rozwój siebie! Dlaczego rozwój powinien być dla Ciebie ważny?

Ciągły rozwój siebie, co to dla Ciebie oznacza? Co jest dla Ciebie ważne w życiu?

Nie łatwo jest zmieniać swoje życie. Nie łatwo… ale nic na to nie poradzisz. Trzeba pokonać przeszkody na swojej drodze. Masz wiele możliwości na zmianę swoich przekonań i myśli… Czeka Cię sporo pracy, aby pokonać swoje lęki! 

Czy ciągły rozwój siebie to dużo pracy? Na pewno! 

Dla mnie ciągły rozwój siebie jest bardzo ważny! To część mojego życia! Bo według mnie rozwijać się warto, mimo tego, że początki są trudne. Nie jest lekko budować nowe umiejętności czy pracować nad sobą! Bo praca nad sobą jest najtrudniejsza i wymaga mega motywacji i zaangażowania. Ale mimo tego warto się rozwijać i dawać z siebie wszystko. Może to na początku wydaje się proste, ale praca nad sobą jest najważniejsza. Wymaga dużo koncentracji i skupienia na celu. Wymaga pracy nad sobą. Pokazania sobą, że jest warto i nie można się za szybko poddawać. A będziesz chciał to robić wiele razy. Wiele razy się też poddasz, ale jeśli masz do tego pasję, to następnego dnia do tego wrócisz. Będziesz się chciał znowu rozwijać… Jak raz tego spróbujesz i zobaczysz małe efekty, to na pewno polubisz rozwój. Jak jest u Ciebie? Czy ciągły rozwój siebie jest dla Ciebie ważny?

Zastanów się, kim chcesz być i w czym się rozwijać? Co chcesz poprawić w swoim życiu? Co jest dla Ciebie ważne w tym momencie? Ile chcesz z siebie dać? Ile masz czasu na rozwój i jak chcesz się za to zabrać? Jakie tematy Cię interesują? Co chciałbyś zmienić w swoim życiu? Zastanów się nad tym… Dlaczego chcesz się zmienić i po co Ci zmiana? Na pewno na początku będziesz chciał umieć wszystko. Ale trzeba wybrać to co najważniejsze. Kilka metod na motywację, parę technik na zarządzanie sobą w czasie i tak dalej…

Nie ma tak, że rozwój będzie zawsze ciekawy, bo często trzeba przeczytać jakąś nudną książkę czy wpis na stronie. Ale to normalne, nie każdy autor nam przypasuje… Ważne jest też znaleźć mentora lub osobę, którą się będziemy inspirować. Nie musimy ją znać osobiście, ale przeczytać parę książek czy przejść kurs jakiegoś mentora to zawsze nowa inspiracja. Możesz mieć parę osób, które Ci imponują i obserwować co i jak robią. To nie jest takie trudne. Szukaj takich osób u siebie w życiu, bo to znowu daje Ci ciągły rozwój siebie.

Jak Ty się rozwijasz? Jakie metody u Ciebie najbardziej pasują? Czego chcesz się uczyć, aby osiągnąć cel? Jaką masz metodę do rozwoju? Wybierz swoją drogę. Nie zawsze musisz być jak inni. Bądź sobą, a nie kopiuj innych! Nie pozwalaj na to, aby Twoja motywacja malała. Bo czasem nie będzie Ci się chciało, ale to normalne.

Dla mnie ciągły rozwój siebie to podstawa w nauce. Chcę się uczyć marketing i to robię, ale nie jest to łatwe. Wymaga to ogromnej pracy, zwłaszcza gdy jest to coś więcej niż mały stres czy mini lęki. Trzeba nad sobą pracować, aby się rozwijać! Nie ma lekko od samego początku. Ale jakoś dam sobie radę, a Ty? Na pewno, jeśli będziesz mieć motywację do działania i nie poddasz się za szybko!

Zastanów się, kim chcesz być i co jest dla Ciebie ważne. Nie możesz się za szybko zniechęcić. Pokaż sobie, że masz siłę do działania, że masz energię. Samo się nie zmieni! Samo się nie wykona! To Ty jesteś kowalem swojego losu.  

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

W czym Ty chcesz się rozwijać?

Scroll to top