Charakterystyka blogera. Co powinien robić dobry bloger?

Jak wygląda charakterystyka blogera, który jest dobry w tym co robi? Czym dobry bloger się wyróżnia?

Umie się komunikować.

Nie tylko na żywo, ale i w Internecie. Po prostu wie, jak rozmawiać z ludźmi. Ma smykałkę do budowy relacji i komunikacji ze swoimi czytelnikami i fanami. Ma w sobie dużo charyzmy i umie zachęcić ludzi do siebie i czytania bloga. Dobra komunikacja jest ważna i trzeba pracować nad nią na swoim blogu. Nie każdy to umie na początku, jak ja, ale staram się tego uczyć. Jak z tym u Ciebie?

Jest obecny wszędzie.

Nie tylko na blogu, ale i w innych portalach czy stronach. Musisz być obecny także na innych blogach, forach, mediach społecznościowych itp. Musisz pokazać, że jesteś wszędzie i masz pojęcie o danych tematach. To wymaga czasu i poświęcenia, ale warto być tam, gdzie są Twoi czytelnicy. Musisz pokazać siebie i swoją wiedzę. Nie będzie to łatwe, bo ludzie są nieufni, ale z czasem nauczysz się być tam, gdzie czytelnicy i potem klienci. 🙂

Ma czas na bloga.

Bo blog wymaga niestety czasu i nie może być to tak, że blogujesz raz na miesiąc, gdy chcesz się wybić. To musi być kilka wpisów na miesiąc. A blogowanie to nie tylko pisanie, ale i opieka nad blogiem i sprawami technicznymi. A na to potrzeba czasu i zaangażowania. No chyba, że zatrudnisz kogoś od opieki nad blogiem. Ale to też kosztuje i wymaga wyszukania konkretnej osoby do tego. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Musisz mieć czas na blogowanie i pracę nad sobą i swoim doświadczeniem.

Jest kreatywny.

To chyba oczywiste, że wymyślenie tekstu na bloga wymaga czasu i wiedzy. Samo się nie zrobi! Zwłaszcza na początku blogowania. na początku jest ciężko, gdy nie ma doświadczenia. Wiem to z własnej działalności. Trzeba się trochę napracować, aby znaleźć ten idealny temat. Warto pracować nad tym, aby rozwijać się i być coraz lepszym w danym temacie i dzięki temu lepiej blogować oraz dzielić się wiedzą.

Zna się na temacie.

To też jest bardzo ważne, aby nie pisać głupot. Musisz poznać podstawy, aby pisać z sensem. A pisanie głupot to syzyfowa praca. Takimi głupimi tekstami nie zdobędziesz czytelników! Musisz pisać z sensem. Musisz pokazać swoje doświadczenie! A to wymaga już pracy nie tylko nad blogiem, ale i nad sobą!

Umie się promować. Ma dobry marketing.

Musisz poznać zasady promocji i budowy marki. Każdy dobry bloger wie jak przyciągać do siebie czytelników! Nie poddaje się za szybko i działa każdego dnia! Warto promować się tak, jak najlepiej potrafisz. A wiedza o tym, jak promować siebie jest kluczowa! Taka jest charakterystyka blogera, który się rozwija!

Ma pasję.

O tym nie trzeba chyba pisać. Bo każdy dobry bloger ma w sobie to coś, co daje mu siłę do pracy i działania. Pasja ma tu ogromną rolę, gdy nie masz motywacji i ciężko jest Ci pracować. Gd jest się entuzjastą danego tematu to jakoś ta praca idzie dobrze. Szukasz swoich pasji? Rozwijasz się w nich? Jeśli tak, to super! Jeśli nie, to szukaj dalej… W końcu znajdziesz ten idealny temat.

Umie pisać.

Bo pisać bloga to nie taka prosta sprawa jest. Może się to wydawać proste, ale wymaga to pracy i wysiłku. Możesz mieć też wideo-bloga, jeśli wolisz mówić. Wszystko jest w Twoich rękach.

Jak widzisz charakterystyka blogera nie musi być trudna, ale jego działanie jest już dużo trudniejsze. Trzeba mieć dużą wiedzę, aby robić to dobrze.

1 Comment

  1. Marketer Internetowy27 marca 2017

    Jak Ty opiszesz dobrego blogera?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Scroll to top