Charakterystyka blogera. Co powinien robić dobry bloger?

Jak wygląda charakterystyka blogera, który jest dobry w tym co robi?

Czym dobry bloger się wyróżnia? Miałeś kiedyś na ten temat jakieś przemyślenia? Co zrobić, aby Twoja działalność, jako blogera była skuteczna? Pomyśl, co możesz zyskać, dzięki blogowaniu!

Jaka jest dobra charakterystyka blogera?

Czym wyróżnia się dobry bloger i co zrobić, aby mieć wyniki w blogowaniu?

Umie się komunikować.

Nie tylko na żywo, ale i w Internecie. Po prostu wie, jak rozmawiać z ludźmi. Ma smykałkę do budowy relacji i komunikacji ze swoimi czytelnikami i fanami. Ma w sobie dużo charyzmy i umie zachęcić ludzi do siebie i czytania bloga. Dobra komunikacja jest ważna i trzeba pracować nad nią na swoim blogu. Nie każdy to umie na początku, jak ja, ale staram się tego uczyć. Jak z tym u Ciebie?

Jest obecny wszędzie.

Nie tylko na blogu, ale i w innych portalach czy stronach. Musisz być obecny także na innych blogach, forach, mediach społecznościowych itp. Musisz pokazać, że jesteś wszędzie i masz pojęcie o danych tematach. To wymaga czasu i poświęcenia, ale warto być tam, gdzie są Twoi czytelnicy. Musisz pokazać siebie i swoją wiedzę. Nie będzie to łatwe, bo ludzie są nieufni, ale z czasem nauczysz się być tam, gdzie czytelnicy i potem klienci. 🙂

Ma czas na bloga.

Bo blog wymaga niestety czasu i nie może być to tak, że blogujesz raz na miesiąc, gdy chcesz się wybić. To musi być kilka wpisów na miesiąc. A blogowanie to nie tylko pisanie, ale i opieka nad blogiem i sprawami technicznymi. A na to potrzeba czasu i zaangażowania. No, chyba że zatrudnisz kogoś od opieki nad blogiem. Ale to też kosztuje i wymaga wyszukania konkretnej osoby do tego. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Musisz mieć czas na blogowanie i pracę nad sobą i swoim doświadczeniem.

Jest kreatywny.

To chyba oczywiste, że wymyślenie tekstu na bloga wymaga czasu i wiedzy. Samo się nie zrobi! Zwłaszcza na początku blogowania. Na początku jest ciężko, gdy nie ma doświadczenia. Wiem to z własnej działalności. Trzeba się trochę napracować, aby znaleźć ten idealny temat. Warto pracować nad tym, aby rozwijać się i być coraz lepszym w danym temacie i dzięki temu lepiej blogować oraz dzielić się wiedzą.

Zna się na temacie.

To też jest bardzo ważne, aby nie pisać głupot. Musisz poznać podstawy, aby pisać z sensem. A pisanie głupot to syzyfowa praca. Takimi głupimi tekstami nie zdobędziesz czytelników! Musisz pisać z sensem. Musisz pokazać swoje doświadczenie! A to wymaga już pracy nie tylko nad blogiem, ale i nad sobą!

Umie się promować. Ma dobry marketing.

Musisz poznać zasady promocji i budowy marki. Każdy dobry bloger wie, jak przyciągać do siebie czytelników! Nie poddaje się za szybko i działa każdego dnia! Warto promować się tak, jak najlepiej potrafisz. A wiedza o tym, jak promować siebie jest kluczowa! Taka jest charakterystyka blogera, który się rozwija!

Ma pasję.

O tym nie trzeba chyba pisać. Bo każdy dobry bloger ma w sobie to coś, co daje mu siłę do pracy i działania. Pasja ma tu ogromną rolę, gdy nie masz motywacji i ciężko jest Ci pracować. Gd jest się entuzjastą danego tematu, to jakoś ta praca idzie dobrze. Szukasz swoich pasji? Rozwijasz się w nich? Jeśli tak, to super! Jeśli nie, to szukaj dalej… W końcu znajdziesz ten idealny temat.

Umie pisać.

Bo pisać bloga to nie taka prosta sprawa jest. Może się to wydawać proste, ale wymaga to pracy i wysiłku. Możesz mieć też wideo-bloga, jeśli wolisz mówić. Wszystko jest w Twoich rękach.

Jak widzisz charakterystyka blogera, nie musi być trudna, ale jego działanie jest już dużo trudniejsze. Trzeba mieć dużą wiedzę, aby robić to dobrze.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty opiszesz dobrego blogera?

Scroll to top