Blogowanie, jak zacząć? Co zrobić, aby zacząć przygodę z blogiem?

Blogowanie, jak zacząć, aby nie zniechęcić się za szybko? 

Blogowanie nie jest łatwe na początku. Trzeba poznać oprogramowanie i nauczyć się lub zlecić postawienie bloga. Warto też kupić własną domenę (nazwę bloga) i serwer, gdzie trzymasz pliki swojego  bloga. 

Blogowanie, jak zacząć to robić dobrze? 

Na pewno trzeba się postarać robić wszystko, aby pisać bardzo często. I ciągle promować i optymalizować swojego bloga. Nie ma tak lekko, że napiszesz tylko 20 wpisów i uznasz, że jesteś blogerem. Tego musi być trochę więcej niż kilka artykułów na miesiąc. No chyba, że są to mega obszerne artykuły. Wszystko zależy od Twojego stylu pisania i od tego, co jest ważne dla Twojej grupy docelowej. Na pewno nie ma tak, że ludzie znajdą sami Twoje treści. Trzeba je trochę wypromować, zanim zaczniesz mieć wyniki w blogowaniu. 

Zastanów się najpierw, czym jest dla Ciebie blogowanie? Co chcesz zyskać dzięki blogowaniu dla siebie czy swojej firmy? Jakie masz cele blogowania i po co chcesz go tworzyć? Jaką masz wiedzę, którą możesz się podzielić? Co możesz zmienić w swoim życiu, dzięki blogowaniu? Czy masz określony cel, czy chcesz się w tym wypróbować? Co chcesz zmienić w marketingu swoich produktów, które sprzedajesz? Jak Ci w tym pomoże blogowanie? Czy zmieni się coś w sprzedaży, dzięki blogowaniu? Czy w ogóle warto blogować? Według mnie tak, bo to zawsze jakaś forma promocji, ale musisz to robić, a nie liczyć na szybkie efekty. Bo blog sam się nie wypozycjonuje. Sam się nie napisze i sam nie zacznie działać. Trzeba dać w to wiele serca i pasji. Na pewno czeka Cię walka ze sobą, bo nie zawsze będzie się chciało. A za drugim razem napiszesz dużo i nie będziesz umiał przestać pisać. Takie jest blogowanie. Bardzo wciąga, jeśli się tego nauczysz. Ale nic nie przyjdzie samo! Trzeba włożyć pracę w bloga i nie poddawać się, gdy przyjdą pierwsze pomyłki i błędy. Wtedy nie będzie się chciało tego prowadzić… ale wytrzymaj te gorsze chwile i zacznij się rozwijać każdego dnia. Pisz po jednej stronie dziennie i zobacz, czy uda Ci się utrzymać tempo. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie, ale trzeba nabrać wprawy i stworzyć nawyk pisania. Potem zacznij kombinować z różnymi tematami i zobacz, co dla twoich czytelników jest ważne. Sprawdzaj i analizuj statystyki. Sprawdzaj, co działa na Twoim blogu i co możesz zmienić w życiu swoich czytelników i może klientów? 

Warto blogować dla samej nauki tematu. Nauka innych wiele uczy i pomaga usystematyzować wiedzę. Ale nie ma nic za darmo. Wiedzę trzeba zdobyć, aby umieć się nią dzielić. Więc blogowanie pomaga Ci uczyć się nowych rzeczy! Są już jakieś plusy, nie? Ale są i minusy! Blog wymaga ogromu czasu na początek. I z tym musisz się liczyć! Jak nie masz czasu na bloga, to nie warto w to wchodzić. Trzeba wielu działań, aby osiągnąć sukces w blogowaniu, ale czy blogowanie jest dla Ciebie? Czy chcesz nad tym trochę posiedzieć? Chcesz zmienić coś w swoim życiu, dzięki blogowaniu? Masz już pomysł na swojego bloga? Wiesz, do czego dążysz w swoim blogowaniu? Wiesz, po co chcesz blogować i jaką zyskać dzięki temu sprzedaż? Czy chcesz coś sprzedawać poprzez bloga? Zastanów się, podejmij decyzję i zacznij, bo według mnie warto! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

O czym Ty blogujesz?

Scroll to top