Błędy w wyglądzie strony! Jakich unikać i nie popełniać?

Jakie błędy w wyglądzie strony popełnia wiele blogerów? Oto kilka przykładów.

Możesz mieć fajnego bloga, który wygląda dobrze, ale nie można przesadzać! Co zrobić, by Twój blog był naprawdę dobry, jeżeli chodzi o wygląd? Zastanów się nad tymi wskazówkami!

Jakie są błędy w wyglądzie strony?

Jak chcesz, aby Twój blog wyglądał? Co powinien posiadać i czego unikać?

Dziwna nawigacja

Taka dziwna po prostu. W innym miejscu niż zazwyczaj (na górze itp.). Nawigacja ma być prosta i w dobrym miejscu (chociaż teraz są różne trendy co do jego położenia). To podstawa w wyglądzie i UX (user experience). Nie wymyślaj z nawigacją, bo według mnie to nie ma sensu, ale wszystko możesz przetestować u siebie. Wszystko jest do sprawdzenia.

Skanowanie

Strona ma być łatwa w skanowaniu i mieć dobrze sformatowany tekst. Gdy oglądasz daną stronę to ma być ona łatwa w odczytaniu itp. Staraj się mieć krótkie akapity i nie mieć zbyt dużych bloków tekstu. To podstawowe zasady i raczej trzeba się ich trzymać.

Wszystko na miejscu

Niech tekst będzie po lewej lub na środku. Menu na górze czy widżety po prawej lub na dole. To jest dobry wygląd strony według mnie i nie udziwniony! Wiele motywów do WordPressa tak działa, więc to raczej taki standard. Jaki jest Twój? Czy zgadzasz się ze mną?

Duże grafiki

Strona powinna się szybko wczytywać i działać dobrze. Popracuj nad tym, gdy tworzysz stronę czy bloga. Grafiki mają być dobrej jakości, ale i szybko się wczytywać. To też coraz ważniejsze! Ludzie nie lubią czekać na ładowanie strony! Pomyśl nad tym, jak ją możesz przyspieszyć?

Muzyka

Nie powinno jej być w tle, bo to koszmar. Zdarzają się jeszcze takie strony i można dostać zawału niekiedy. Unikaj tego. Muzyce mówię stanowcze nie!

Buduj zaufanie

Strona ma być prosta i wzbudzać od samego początku zaufanie. Nieraz są strony, które chcą Ci coś wcisnąć lub sprzedać. Są przeładowane reklamami i banerami. Wciskają byle gówno, byle sprzedać. Unikaj tego. Strona ma mieć jakiś cel i trzymaj się tego celu. Nie ma co kombinować… Trzeba tworzyć proste i skuteczne w swoim celu strony! Jakie Ty widzisz błędy w wyglądzie strony?

Brak celu

Czyli nie twórz strony bez jakiegokolwiek celu. Musi mieć jakiś cel, aby dobrze dostosować wygląd strony. Bez celu jest ciężko coś stworzyć, a zwłaszcza stronę internetową. Jakie strona ma cel? Ma sprzedać? Pokazać wartość? Zachęcić do czytania (na przykład na blogu?).

Brak kontaktu

Dodaj kontakt do siebie. Może to być zwykły mail, ale warto go mieć, by czytelnicy mogli się z Tobą skontaktować. Może mają pytania? – a jak im odpowiesz to może wrócą znowu i polecą Cię innym.

Jak widzisz, tych błędów jest bardzo dużo i powinieneś ich unikać i nigdy nie popełniać! Postaraj się o to! Jakie błędy w wyglądzie strony Ty popełniasz?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy14 grudnia 2016

    Co Ty uważasz za błędy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top