Błędy sprzedaży. O czym warto wiedzieć i pamiętać?

Jakie błędy sprzedaży popełnia wielu sprzedawców? Oto kilka przykładów, które zauważyłem. Przeczytaj koniecznie!

Czego warto unikać w sprzedaży? Co jest według mnie błędem? Czy masz coś ciekawego do przedstawiania niszy? Czy wiesz, co im dostarczyć, aby byli zadowoleni? Masz na swoją sprzedaż jakiś pomysł?

Oto kluczowe błędy sprzedaży!

Zastanawiałeś się nad swoimi błędami? Czego Ty unikasz w sprzedaży?

Brak ciągłej nauki.

To podstawowy błąd w każdej dziedzinie. Musisz ciągle się uczyć i poznawać nowe techniki sprzedaży. Bez nauki nie będziesz lepszy i nie będzie efektów. Codziennie czytaj czy ucz się czegoś nowego i wprowadzaj to w życie. Bez nauki nie będziesz dobry w tym co robisz. Dawaj z siebie wszystko, gdy coś sprzedajesz. Naucz się codziennie poznawać coś nowego. Nie jest to łatwa droga, ale jakoś trzeba sobie radzić. Uczyć się i testować różne rzeczy.

Słaba organizacja.

Trzeba być punktualnym i być zawsze na czas. Nie możesz być słabo zorganizowany. Musisz wiedzieć, co masz robić każdego dnia i się tego trzymać. To takie proste, a wiele osób po prostu działa na opak. Miej planer czy kalendarz i zapisuj tam wszystkie spotkania i zawsze przychodź na czas. Musisz być zorganizowany, aby stworzyć pierwsze, dobre wrażenie. Skup się!

Za dużo gadania.

Są tacy sprzedawcy, co dużo mówią, a mało robią. Warto być w grupie, która robi. Warto słuchać klienta i jego problemów, a nie mówić tylko o sobie. Zastanów się, jak Ty możesz pomagać swoim klientom poprzez swój produkt? Musisz mieć coś naprawdę dobrego, aby mieć wyniki. Więc ciągłe gadanie o sobie i marce nic nie da. Najważniejsze jest działanie!

Brak ekscytacji.

Musisz wierzyć w swój produkt, który sprzedajesz. Inaczej nie będzie to dobra sprzedaż. Jeżeli Ty nie masz pewności co do produktu, to inni też nie będą mieć. Aby dobrze sprzedać, musisz dobrze i to bardzo dobrze poznać produkt i wyciągać z niego jak najwięcej korzyści. Musisz cieszyć się z tego, co sprzedajesz. Dawać z siebie maks w procesie sprzedaży.

Popełnianie ciągle tych samych błędów.

To nie tylko błąd w sprzedaży. Te same błędy to często powód dlaczego się nie rozwijasz. Musisz wyciągać wnioski z każdej sprzedaży i poprawiać się z dnia na dzień. Zastanów się, co robisz źle i co możesz poprawić w swojej sprzedaży? Masz na pewno coś do poprawy! Nie ma sprzedawców idealnych.

Szybkie poddawanie się.

To zwłaszcza jest problem początkujących. Ale nie warto się poddawać i działać aż do skutku. Warto uczyć się nowych rzeczy i je próbować, aby się nie zniechęcać. To ważne, więc działaj mimo przeciwności. Nie będzie na pewno łatwo, ale opłaca się być naprawdę dobrym sprzedawcą! Jakie Ty popełniasz błędy w sprzedaży?

Brak dobrej samooceny.

Musisz poznać dobrze siebie i jaki masz styl sprzedaży. Dzięki temu będzie Ci lepiej poprawiać błędy i poprawiać się z każdym następnym spotkaniem. Trzeba być dla siebie ostrym i poprawiać każdy błąd.

Brak praktyki.

To oczywisty błąd. brak praktyki to zmora wielu sprzedawców. Warto poznać dobrze niszę, produkt i i klientów i uczyć się dobrze w niej sprzedawać. Praktykuj i działaj! Bez tego nie będzie sprzedaży, a Ty tylko się zniechęcisz. Nie ma co się poddawać…

Brak pewności siebie i wiary w siebie.

To czuć, gdy nie wierzysz w to, co sprzedajesz. Dlatego warto znać produkt i jego korzyści i dawać z  siebie wszystko. Pokaż, że produkt może pomóc Twoim klientom! Pokaż, że przedstawiasz najlepsze rozwiązania.

Mała dyscyplina.

To podobnie jak brak działania. Warto działać konsekwentnie i się nie poddawać.

Ciągle w strefie komfortu.

To problem wielu osób. W tym i mój, ale trzeba pomalutku z każdym dniem próbować i się nie poddawać, gdy się nie udaje. Warto robić cokolwiek, niż nic. 🙂

Jakie błędy sprzedaży Ty popełniasz?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty błędy popełniasz lub popełniałeś??

Scroll to top