Błędy sprzedaży. O czym warto wiedzieć i pamiętać?

Jakie błędy sprzedaży popełnia wielu sprzedawców? Oto kilka przykładów, które zauważyłem. Przeczytaj koniecznie!

Brak ciągłej nauki.

To podstawowy błąd w każdej dziedzinie. Musisz ciągle się uczyć i poznawać nowe techniki sprzedaży. Bez nauki nie będziesz lepszy i nie będzie efektów. Codziennie czytaj czy ucz się czegoś nowego i wprowadzaj to w życie. Bez nauki nie będziesz dobry w tym co robisz. Dawaj z siebie wszystko, gdy coś sprzedajesz. Naucz się codziennie poznawać coś nowego. Nie jest to łatwa droga, ale jakoś trzeba sobie radzić. Uczyć się i testować różne rzeczy.

Słaba organizacja.

Trzeba być punktualnym i być zawsze na czas. Nie możesz być słabo zorganizowany. Musisz wiedzieć, co masz robić każdego dnia i się tego trzymać. To takie proste, a wiele osób po prostu działa na opak. Miej planer czy kalendarz i zapisuj tam wszystkie spotkania i zawsze przychodź na czas. Musisz być zorganizowany, aby stworzyć pierwsze, dobre wrażenie. Skup się!

Za dużo gadania.

Są tacy sprzedawcy, co dużo mówią, a mało robią. Warto być w grupie, która robi. Warto słuchać klienta i jego problemów, a nie mówić tylko o sobie. Zastanów się, jak Ty możesz pomagać swoim klientom poprzez swój produkt? Musisz mieć coś naprawdę dobrego, aby mieć wyniki. Więc ciągłe gadanie o sobie i marce nic nie da. Najważniejsze jest działanie!

Brak ekscytacji.

Musisz wierzyć w swój produkt, który sprzedajesz. Inaczej nie będzie to dobra sprzedaż. Jeżeli Ty nie masz pewności co do produktu, to inni też nie będą mieć. Aby dobrze sprzedać, musisz dobrze i to bardzo dobrze poznać produkt i wyciągać z niego jak najwięcej korzyści. Musisz cieszyć się z tego, co sprzedajesz. Dawać z siebie maks w procesie sprzedaży.

Popełnianie ciągle tych samych błędów.

To nie tylko błąd w sprzedaży. Te same błędy to często powód dlaczego się nie rozwijasz. Musisz wyciągać wnioski z każdej sprzedaży i poprawiać się z dnia na dzień. Zastanów się, co robisz źle i co możesz poprawić w swojej sprzedaży? Masz na pewno coś do poprawy! Nie ma sprzedawców idealnych.

Szybkie poddawanie się.

To zwłaszcza jest problem początkujących. Ale nie warto się poddawać i działać aż do skutku. Warto uczyć się nowych rzeczy i je próbować, aby się nie zniechęcać. To ważne, więc działaj mimo przeciwności. Nie będzie na pewno łatwo, ale opłaca się być naprawdę dobrym sprzedawcą! Jakie Ty popełniasz błędy w sprzedaży?

Brak samooceny.

Musisz poznać dobrze siebie i jaki masz styl sprzedaży. Dzięki temu będzie Ci lepiej poprawiać błędy i poprawiać się z każdym następnym spotkaniem. Trzeba być dla siebie ostrym i poprawiać każdy błąd.

Brak praktyki.

To oczywisty błąd. brak praktyki to zmora wielu sprzedawców. Warto poznać dobrze niszę, produkt i i klientów i uczyć się dobrze w niej sprzedawać. Praktykuj i działaj! Bez tego nie będzie sprzedaży, a Ty tylko się zniechęcisz. Nie ma co się poddawać…

Brak pewności siebie i wiary w siebie.

To czuć, gdy nie wierzysz w to, co sprzedajesz. Dlatego warto znać produkt i jego korzyści i dawać z  siebie wszystko. Pokaż, że produkt może pomóc Twoim klientom! Pokaż, że przedstawiasz najlepsze rozwiązania.

Mała dyscyplina.

To podobnie jak brak działania. Warto działać konsekwentnie i się nie poddawać.

Ciągle w strefie komfortu.

To problem wielu osób. W tym i mój, ale trzeba pomalutku z każdym dniem próbować i się nie poddawać, gdy się nie udaje. Warto robić cokolwiek, niż nic. 🙂

Jakie błędy sprzedaży Ty popełniasz?

1 Comment

  1. Jakie Ty błędy popełniasz lub popełniałeś??

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Scroll to top