Zastanów się nad tym! Czy musisz robić wszystko na raz?

Zastanów się nad tym, co robisz, aby osiągnąć cel?

Czy robisz wszystko, by się rozwijać? Co masz do zmiany w swoim życiu na lepsze? Czy wiesz, do czego dążysz w swoim życiu?  

Zastanów się nad tym, co chcesz osiągnąć! 

Mamy dzisiaj dużo możliwości i przez to gubimy się i nie wiemy co robić… Trudno jest wybrać odpowiedni cel w swoim życiu i nie ma się planu na działanie. I tak ma chyba każdy na początku. Więc wybierz sobie jedną rzecz i osiągnij w niej coś dużego. Dopiero potem odpalaj nowy projekt! Rozumiesz? Masz w swoim życiu jakieś cele? To super, ale czy nie za dużo na raz, przez co nie działasz na sto procent? Może lepiej zabrać się za jedno, a dobrze? Ja mam takie zdanie, a Ty jakie? Czy lubisz działać w wielu dziedzinach na raz? I jakie masz tego efekty? Wszystko robisz codziennie na sto procent? Zastanów się nad tym dobrze… 

Bo wiele z nas ma za dużo na głowie. I każdy ma jakieś cele i plany w życiu, ale nie każdy potrafi trzymać się jednego, tylko działa tak na opak. I przez to ciągle ma nowe pomysły na biznes, nowe inwestycje i nowe projekty. I każdy jest super i każdy wymaga od Ciebie zaangażowania… a co zrobisz, gdy będziesz chciał mieć 2 biznesy i każdy zaczynasz w tym samym momencie? Masz poza tym pracę na etacie, i co wtedy? Będziesz w stanie wygospodarować czas na każdą czynność? Czy będziesz nad każdym działał raz na kilka dni? I będą wtedy efekty? Jeśli masz czas to spoko, rób ile chcesz, ale jak nie masz czasu czy pieniędzy na projekt, a cały czas napierasz na działanie, to co zrobisz? Rozdwoisz się? Sam nie ogarniesz wtedy wszystkiego. I nie wydłużysz doby i nie zdobędziesz milionów na inwestycję, bo tak sobie zażyczyłeś. Trzeba mieć umiar w ustalaniu celów. Trzeba zacząć dobrze i zostać przy jednym celu na raz! I dopiero jak Ci jedno wypali, to warto rozwijać inne projekty. To i dla mnie ten wpis… sam często mam za dużo na głowie i kombinuję, aby zrobić coś innego. Ale po kilku dniach przechodzi i trzeba trzymać się pierwotnego planu. Zastanów się nad tym i zobacz, jakie masz możliwości. Wykorzystaj to, co masz! 

Jak masz czas, to wykorzystaj go! Jak masz pieniądze, to wykorzystaj je! I to jest spoko i przyspiesza Twoje działanie… ale masz limity! Nie jesteś robotem, więc męczysz się i masz gorsze dni. I wtedy więcej na głowie Ci nie pomaga, tylko szkodzi. Więc przemyśl każdy nowy pomysł. I zweryfikuj, czy jesteś w stanie go wykorzystać akurat w tym momencie? Nie będzie łatwo porzucić swoje milion pomysłów, ale trzeba mieć pokorę w życiu i nie wszystko można mieć na początku. Naprawdę widzę przez te kilka lat, ile blogów czytałem, które zaczynałem obserwować… a potem co? Albo bloga nie ma po latach, albo nie jest aktualizowany. I po co Ci taki blog? Po co Ci taki projekt? Wydasz kasę na wszystko i potem co? Znowu musisz iść na etat, aby zaoszczędzić i znowu będziesz sfrustrowany. Więc przemyśl dobrze każde swoje działania. I nie popełniaj błędów, których możesz uniknąć. Wszystko ma swoje kolej, więc kiedyś osiągniesz wiele, ale wszystko w swoim czasie! Powodzenia w Twoim pierwszym projekcie, aby potem mieć czas i pieniądze na kolejne etapy w Twoim życiu. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jaki Ty projekt teraz rozwijasz?

Scroll to top