Zarządzanie sobą, co zrobić, aby było jak najlepsze?

Zarządzanie sobą wcale nie jest łatwe. Co robić, aby stało się to przyjemnością? Co zrobić, aby mieć efekty?

Jak Ty ogarniasz swoje działanie? Co sprawia, że masz wyniki i się rozwijasz? Masz coś ciekawego do przekazania swojej niszy? Masz pomysł na siebie i na to, w czym chcesz się rozwijać? Co możesz zmienić, dzięki pracy nad sobą?

Zarządzanie sobą nie jest łatwe!

Więc zabierz się za siebie, aby nauczyć się rozwijać siebie codziennie!

Zacznij od planu

To podstawa w biznesie i w życiu. Bez planu nie warto zaczynać dnia. Musisz go dobrze zaplanować, aby wiedzieć czy idziesz w dobrym kierunku czy masz efekty i czy realizujesz swoje cele. Wszystko jest łatwiejsze, gdy sobie to zaplanujesz. Warto planować wszystko wieczorem lub samego ranka. Ja wolę wieczorem, aby przygotować się w czasie snu do pracy. Żeby umysł sobie to przetworzył i wiedział co ma robić następnego dnia. Planuj więc i do dzieła! Wiele rzeczy można osiągnąć, dzięki planowaniu! Więc to rób i nie poddawaj się  w swoich działaniach!

Priorytety

Wiesz co jest dla Ciebie ważne? Wiesz co robić każdego dnia? Wiesz dlaczego to robisz? Wiesz jakie są Twoje priorytety? Co jest dla Ciebie ważne? Co masz w swoim sercu, co daje Ci siłę i motywację? Priorytety w życiu są bardzo ważne, bo wiesz co jest dla Ciebie ważne. Kieruj się w życiu swoimi priorytetami i dawaj z siebie wszystko. Każda ważna dla Ciebie rzecz powinna być na pierwszym miejscu. Każdy priorytet jest ważny, jeśli Ty tak uważasz. Zacznij od tego, aby znać sens swojego życia. Wiedzieć, do czego dążysz i jakie chcesz mieć wyniki!

Relaks to relaks!

To proste, nie możesz pracować gdy odpoczywasz. Gdy odpoczywasz to odpoczywaj i odejdź od miejsca pracy i zrelaksuj się. Odejdź od komputera, napij się wody, poćwicz, idź na spacer. Wszystko rób, aby jak najlepiej wykorzystać odpoczynek! Warto nauczyć się odpoczywać dobrze. Dawać z siebie wszystko, gdy się odpoczywa. To jest do nauczenia. Wiele rzeczy można zmienić w swoim życiu, aby nauczyć się odpoczywać i pracować.

Skupienie

Naucz się skupiać dobrze na swojej pracy. Wejdź w stan flow i działaj mimo przeciwności. To jest trudna sztuka, ale gdy Twoja praca sprawia Ci przyjemność to taki stan jest często spotykany. Rób to co kochasz i powinno być dobrze. A gdy nie lubisz, to spróbuj pokochać to co robisz mimo tego. Można zawsze zmienić kierunek swoich działań i zacząć robić, to co się lubi. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich priorytetów. To jest dobre zarządzanie sobą! To jest działanie w kierunku sukcesu!

Praca to praca.

Jak pracujesz, to pracuj. Podobnie jak odpoczynek. Nie ma wtedy miejsca na Facebooka, maile czy spacer. Jak masz pracować to pracuj i tyle. Musisz się nauczyć dobrej pracy, tak samo jak dobrego odpoczynku. Mamy wiele rzeczy od nauczenia, jeśli chcemy osiągnąć sukces! Zastanów się, co chcesz osiągnąć dzięki pracy? Jakie masz cele i czy do nich dążysz? Wiesz, jakie chcesz mieć wyniki?

Jedna rzecz na raz

Ja mam często z tym problem. Rób jedną rzecz na raz i zrób ją na 100%, a dopiero potem zacznij coś innego. Zrobisz wtedy wszystko porządnie i tyle. Skupienie na jednym projekcie jest ważne i trzeba się trzymać jednej rzeczy na raz. Wszystko jest do zrobienia, ale trzeba działać! Pokonać swoje złe nawyki i przekonania. Będzie na pewno ciężko robić coś jednego na raz, gdy ma się wiele problemów, ale dasz radę. Zobaczysz, że będzie warto! Staraj się robić jedną rzecz na raz, a Twoje skupienie będzie na dobrym poziomie. Zaczniesz na pewno mieć wyniki!

Szanuj czas

Jak praca to praca. Jak odpoczynek to odpoczynek. Tyle. Nie możesz marnować czasu na głupoty. Ja mam też z tym problem i walczę, ale staram się ograniczać przeszkody w działaniu. Musisz szanować swój czas. Wiedzieć, co robić każdego dnia i tyle. Mieć plan i celem, które Cię napędzają! Szanuj to, jaki czas masz i wykorzystaj go najlepiej, jak potrafisz!

Rób to, co kochasz

Ja pomalutku zaczynam spełniać swoje marzenia i robię to co kocham. Wtedy wszystko jest trochę łatwiejsze. Trudno jest znaleźć to, co się kocha, ale jak to znajdziesz to jest naprawdę bardzo ciekawie i wszystko idzie super i nie ma dużych problemów z działaniem. Szukanie pasji jest bardzo ważne i trzeba nad tym także popracować. Warto w życiu mieć pasje, bo ona bardzo napędza do działania i powoduje, że chce Ci się działać!

Dobre nawyki

Warto nad nimi pracować i się nie poddawać. To ciężkie, ale warto – naprawdę! Budowa nawyków nigdy nie była łatwa, więc zacznij działać dobrze! Zacznij pracować nad sobą i swoimi nawykami!

Organizacja miejsca pracy

Miej czysto tam, gdzie pracujesz. Wtedy umysł jest jakby swobodniejszy, bo nic nie przyciąga jego uwagi.

Odpowiednia ilość snu

Śpij tyle, ile potrzebujesz. Więcej chyba mówić nie muszę.

Jak widzisz, zarządzanie sobą jest nawykiem, który warto mieć, bo wtedy wszystko idzie dużo sprawniej. Jak zarządzanie sobą pomaga Ci w życiu i biznesie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty zarządzasz sobą w pracy i w życiu?

Scroll to top