Wzrost w blogosferze, jak możesz blogować lepiej?

Co zrobić, aby zyskać wzrost w blogosferze? Co warto wiedzieć, aby codziennie rozwijać się na blogu?

Blogowanie jest super, ale to bardzo wymagające i czasochłonne zadanie. jak Ty sobie radzisz z blogiem? Co według mnie jest ważne, aby wzrastać w blogosferze? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele, dzięki blogowaniu?

Czym jest wzrost w blogosferze?

Jak Ty chcesz się rozwijać poprzez blogowanie? Czy daje Ci to radość?

Aktywność.

Jesteś aktywnym blogerem? Dajesz z siebie wszystko? Co chcesz zmienić poprzez swojego bloga? Jesteś aktywny w swojej niszy? Co możesz zmienić w swojej niszy? Co chcesz pokazać swoim blogiem? Zastanów się nad tym kim chcesz być i dąż do tego. To nie będzie proste, ale nie możesz się poddawać. Pisz często i każdego dnia się rozwijaj. Łatwe? Zobaczymy, jak zaczniesz blogować!

Bycie wszędzie.

Nie tylko na blogu, ale iw innych portalach czy forach internetowych czy grupach na Facebook. Każdy pomysł jest dobry, więc możliwości masz naprawdę wiele. Zastanów się nad tym, gdzie możesz być i jakie treści chcesz przekazać innym, aby wypromować się jako ekspert w niszy. Co możesz pokazać na innych stronach? Jak zachęcić do czytania Twojego bloga? Wybierz kilka portali, gdzie będziesz się udzielać i bądź tam aktywny!

Dawaj korzyści i wartości.

To chyba jest oczywiste i nie muszę o tym przypominać. WARTOŚĆ jest bardzo ważna dzisiaj, aby się jakoś wyróżnić. Bo gówno content jest wszędzie. Internet jest coraz bardziej zaśmiecony, więc możesz szybko się wyróżnić się czymś korzystnym dla czytelnika. To jakaś super technika czy fajna wiedza. Zastanów się nad tym, co możesz przekazać swoim czytelnikom. Dawanie wartości jest w tych czasach mega ważne, gdy jest tyle śmieciowych treści.

Co kochasz?

Co uwielbiasz robić? Co daje Ci frajdę? Czy blogowanie jest dla Ciebie ciekawe?

Jakie tematy Cię interesują? Czego lubisz się uczyć? O co pytają Cię inni? Jakie masz unikalne umiejętności? Każdy z nas wyróżnia się jakąś wiedzą. Jaka jest Twoja WIEDZA? Skorzystaj ze swoich pasji i stwórz o tym bloga. Nie będzie to łatwa praca, bo blogowanie jest bardzo wymagające na początku, ale poradzisz sobie, jeśli masz w sercu cel.

Dawaj super treści.

To też jest oczywiste, ale nie każdy to robi. Nie możesz dawać gówno treści, bo to nie wypali. Zacznij pisać coś wartościowego. Co to może być w Twoim temacie? Co zainteresuje Twoich potencjalnych czytelników?

Odpowiadaj na pytania, buduj relację i społeczność.

Tym budujesz sobie społeczność. Odpowiadając na pytania musisz się angażować! Zauważ problemy swoich czytelników. Jakie są najczęstsze? Jak możesz rozwiązać problemy swoich czytelników?

Bądź tam, gdzie czytelnicy.

Wiesz, gdzie oni przebywają? Czego szukają w Internecie? Zastanów się nad tym! Co możesz zrobić dla swoich czytelników? Jak możesz im pomóc? Zadaj sobie pytania i zacznij działać w kierunku poznania czytelnika.

Jak u Ciebie wygląda Twój wzrost w blogosferze?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty prowadzisz swojego bloga?

Scroll to top