Wartość w sprzedaży, czyli jak ją dawać i z niej korzystać?

Jak dodać wartość w sprzedaży? Co robić, aby sprzedaż była jeszcze lepsza?

Zastanawiałeś się kiedyś nad swoją sprzedażą? Co możesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele sprzedażowe online? Czy warto poznać te zasady? Na pewno coś się z tego nauczysz!

Czym jest wartość w sprzedaży?

Ile wartości Ty możesz dostarczyć w swoim produkcie czy usłudze?

Czego klienci potrzebują?

To podstawowe pytania, aby dowiedzieć się, czego tak naprawdę klienci potrzebują i chcą kupić od Ciebie? Wejdź w skórę klienta i zobacz, co według Ciebie może on potrzebować? Czego szuka i co ma w głowie, szukając danego produktu czy usługi? To na początku będzie trudne, ale z czasem będzie to coraz łatwiejsze, gdy dobrze ich poznasz. Wiesz już, co potrzebuje nisza? To na co czekasz? Zacznij się wybijać w niszy i dawać jak najlepsze rozwiązania! Na pewno czeka Cię wiele pracy, ale nie możesz się poddawać, bo trzeba dawać wartość w sprzedaży. Aby Twoi klienci mieli jak najlepsze wyniki! Sprzedaż nie jest łatwa, ale sobie poradzisz! Powodzenia!

Próbki produktu.

Zobacz, co robią producenci oprogramowania. Dają na chwilę darmową i pełnoprawną wersję produktu, aby wszystko przetestować u siebie. Potem kończy się licencja i albo kupisz, albo odinstalujesz. To proste, a działa. Zobacz, może Ty możesz coś podobnego zaoferować? Jakąś darmową próbkę czy mały prezent. To dobry sposób na to, aby ludzie poznali Twoje produkty, gdy dasz im kawałek wiedzy ze szkolenia. Gdy pokażesz im jakiś materiał z książki. Tak możesz przekonać swoich klientów do zakupów. Tak możesz rozwijać swoją sprzedaż.

Dodaj jeszcze większą wartość.

Większą niż daje reszta. Daj coś więcej, niż oczekują klienci. Może to ich zachęci do kupna tego, co sprzedajesz. To jest bardzo proste, a może Ci dać ciekawe rezultaty. Zobacz, jak to działa u Ciebie. To może być produkt dodatkowy lub usługa za darmo. Jest wiele możliwości podarowania większej wartości. Pokaż w ofercie, że dajesz więcej, niż to kosztuje. Że warto Ci zaufać i że możesz dać wiele wyników swoim klientom. Ale musisz to pokazać w swojej ofercie. Pokazać, że masz wartościowy produkt lub usługę. Nie będzie to zawsze łatwe, ale ogarniesz to!

Follow up

Stwórz kolejkę sprzedaży, którą można łatwo testować. Możesz to zrobić poprzez email marketing. Dajesz po prostu kolejkę maili i najpierw edukujesz, a dopiero potem sprzedajesz. To wymaga pracy i zaangażowania, ale daje na pewno dobry rezultat (gdy robi się to dobrze). Im więcej pracy wdrożysz w edukację klienta, tym bardziej poznasz jego potrzeby i pokażesz mu, że ma problem. Warto więc edukować klienta i pokazać mu, że ma wyzwanie i że Ty możesz go pokonać!

Forum lub czat.

Lub inne formy kontaktu z ludźmi. To może być infolinia czynna całą dobę lub telefon czynny całą dobę. Forum i czat też jest ciekawą formą kontaktu. Ja ostatnio też zostałem super obsłużony poprzez czat i byłem naprawdę zadowolony. Jest wiele metod na komunikację.

Święta i inne okazje.

Nie wiem, czy to ma sens według mnie, ale może u Ciebie się coś sprawdzi. To na przykład jakieś rabaty z okazji świąt itp. Warto się nad tym zastanowić u siebie, bo wiele osób najpierw zwiększa ceny, a potem obniża z jakiejś tam okazji. Trzeba po prostu być czujnym.

Czym dla Ciebie jest wartość w sprzedaży?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jaką wartość dajesz innym?

Scroll to top