W każdej niszy jest ryzyko!

W każdej niszy jest ryzyko! Przede wszystkim, czy sobie w niej poradzisz! 

Nie ma tak, że każdym temacie osiągniesz sukces. Każde biznesowe działanie, to ryzyko w pewnym stopniu. Na pewno czeka Cię wiele pracy i musisz wiele w sobie zmienić, aby osiągnąć sukces. 

Wiesz, że w każdej niszy jest ryzyko!

I tego nie ominiesz. Każda inwestycja czasu i pieniędzy, wymaga ryzyka. Wiele z nas chce osiągnąć sukces. Każdy by chciał mieć miliony, ale mało komu chce się działać… mało kto chce podjąć ryzyko i coś zmienić w swoim życiu i życiu swoich potencjalnych klientów. Każda działalność, to ryzyko. Albo ogarniesz problem albo nie. I tu nie ma innego wyjścia. Albo działasz, albo odpuszczasz! Jednak każdy powinien wypróbować pomysły, jakie ma! To trudne, ale co jak wypali? Możesz oferować wiele, ale czy nisza jest dobra?

Na pewno możesz zarządzać swoim ryzykiem. Możesz sprawić, że poznasz dobrze nisze i będziesz o niej wiedział wiele. Możesz dopasować produkt, który będzie się sprzedawał. Możesz znaleźć odpowiednich ludzi, którzy będą Ci pomagali w biznesie. Możesz zmienić sposób na dotarcie klienta! Musisz dopasować każdą strategię do swoich możliwości. Zrób sobie na przykład analizę SWOT. Zobacz swoje mocne i słabe strony, zobacz zagrożenia i jakie widzisz możliwości? 

Zobacz, co będzie Ci przeszkadzało w drodze do celu? Wypisz sobie wszystko, co może się nie udać i obok napisz, jak sobie poradzisz w danym problemie? Co może pójść nie tak? Jaką możesz mieć konkurencję? Może zmieni się jakieś prawo? Może będzie coś można zrobić szybciej poprzez użycie technologii? A może wypadnie coś innego i będziesz się musiał postarać utrzymać rynku? Zapisz sobie wszystko, co może być nie tak i pomyśl, jak sobie z tym szybko poradzisz?

Zobacz, co może pójść nie tak w pierwszych miesiącach? Zobacz, jak sobie poradzisz, gdy coś będzie szło w złym kierunku… Na pewno czeka Cię wiele wyzwań na drodze, ale nie ma co się poddawać! Napisz sobie dobry plan i zacznij go realizować! Na pewno nie wszystko przewidzisz, ale warto być przygotowanym! 

Jakie masz priorytety problemów? Co pójdzie na tak na starcie? Co będzie istotne dla Twojej działalności? Oczywiście może być jedne jak i kilka problemów na raz i z każdym musisz sobie poradzić! Zastanów się nad tym, co jest w tej chwili najważniejsze i z czym musisz sobie poradzić najszybciej? Potem stwórz plan na poradzenie sobie z problemem. Po kolei napisz, co potrzebujesz zrobić czy osiągnąć, aby mieć wyniki? Zawsze szukaj dobrych rozwiązań i alternatyw, które odbudują lub utrzymają Twój biznes! Obserwuj, jak Ci idzie działanie. Zobacz, co masz do poprawy i jakie zagrożenie przyjdzie najszybciej. To ciągłe ulepszanie swoich działań, aby mieć wyniki i przy tym radzić sobie z każdym problemem. Zobacz, czy Twoje działania są skuteczne? Jakie nowe zagrożenia się pojawiają? Dostosuj się do każdej zmiany i zrób wszystko, by mieć wyniki sprzedażowe! Każdy rozwiązany problem to kolejny poziom rozwoju! 

Musisz dobrze zarządzać swoim ryzykiem i nie poddawać się, gdy są jakieś zagrożenia na Twojej drodze! Pokonasz je! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top