Unikaj w biznesie tego, czyli czego dokładnie nie robić?

Unikaj w biznesie tego co najgorsze, czyli czego?

Oto kilka przykładów, czego unikać i co robić, aby osiągnąć sukces online. Masz wiele do przekazania swojej niszy? Co chcesz oferować swoim klientom? Masz jakiś pomysł na swoją markę w Internecie?

Tego unikaj w biznesie!

Czego unikać w swojej działalności w sieci? Czy Ty masz jakieś rady dla początkujących?

  • Że się wszystkiego już nauczyłeś. Nigdy nie wiesz wszystkiego! Nigdy! Musisz się ciągle uczyć. Nauka nie kończy się na szkole. To się dopiero rozpoczyna. Życie daje nam wiele lekcji, ale nie każdy je potrafi dobrze je wykorzystać. Warto więc być obytym w danym temacie i warto się nie poddawać. Ucz się czegoś nowego każdego dnia i nie ma poddawania się. Nie myśl o tym, że wiesz na dany temat wszystko. Zawsze się znajdzie coś co możesz zrobić lepiej lub szybciej. Tego uczy nas życie i warto te lekcje odrobić.
  • Że działasz sam. Nie możesz w pewnym momencie działać sam, gdy biznes się rozrasta. Nie wiesz jak coś programować czy narysować w programie graficznym? Może nie znasz się na marketingu? Może nie znasz się na sprzedaży? To wszystko ktoś musi wypełnić. Te Twoje braki ktoś musi wypełnić. Musisz więc budować swoja drużynę, która będzie działać z Tobą na dobre i na złe.
  • Przeszacowania tego ile możesz mieć klientów. Wiele osób myśli, że na początku tych klientów będzie dużo. Takie rzeczy to się bada na początku a nie na końcu. Musisz przeliczyć to ile możesz mieć klientów w danej niszy i się do tego dostosować.      Wtedy nie wydasz ogromu pieniędzy na przykład na reklamę, tylko puścisz małą kampanię dla danej liczby osób. Wszystko musi być zaplanowane i tworzone dla określonej grupy ludzi.
  • Że Twoje usługi są najlepsze. Nie zawsze tak jest. Wiele początkujących tak myśli a potem dopada ich rzeczywistość. Nagle wpada konkurencja i jest lipa.  Dlatego od początku musisz tworzyć swoją przewagę konkurencyjną i się czymś wyróżnić na rynku.
  • Zbyt ciężkiej sprzedaży. Nie wpychaj ludziom byle gówna i ciągle sprzedaż i sprzedaż. Sprzedaż to sztuka a nie wpychanie ludziom kitu. Warto się nad planem sprzedaży zastanowić. Warto nad nią pracować i działać tak  aby działała i nie była nachalna.
  • Zbyt małego marketingu. To warto robić już na samym początku! Marketing to podstawa. Warto się promować i działać skutecznie od początku! Mieć plan i przewagę! To podstawa marketingu. Warto poznać swoją niszę jak najlepiej i działać każdego dnia, aby ten plan realizować.
  • Skupiani się na zyskach a nie na klientach. To także błąd. Bo wiele osób myśli, zyski, zyski. A co z klientami!? No właśnie. To oni są najważniejsi i masz ich poznać jak najlepiej i poznać ich problemy i potrzeby, apotem stworzyć produkt i usługę.
  • Bycia niecierpliwym. Wiele osób zaczyna szybko i tak szybko kończy. Po prostu chcą szybkich zysków a jak ich nie ma to uciekają. Warto mieć to na uwadze, że biznes działa jak działa i nie zawsze szybko przychodzą zyski. Trzeba być cierpliwym i ciągle się rozwijać i się nie poddawać.

Unikaj w biznesie tego, co najgorsze i nie popełniaj tych błędów!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Czego Ty unikasz w swoim biznesie?

Scroll to top