Taki jest dobry ebiznesmen! Czyli co powinieneś wiedzieć?

Jaki jest dobry ebiznesmen? Co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę?

Spędzaj czas na nauce nowych rzeczy.

To jest chyba oczywiste, że nauka jest bardzo ważna. Trzeba zastanowić się, w czym chcesz być dobry i na co chcesz poświęcić czas. A wiele osób tego nie wie! I to normalne, bo nie każdy znajduje szybko swoje pasję. Nie będzie lekko, ale dasz sobie radę! Zastanów się nad tym, w czym chcesz być dobrym i co chcesz w swoim życiu osiągnąć? Jakie chcesz mieć umiejętności i jak do nich dotrzesz? Nie będzie łatwo osiągnąć swoje cele. To na pewno, więc trzeba dużo umieć, aby nauczyć się co i jak działa w danym temacie. Szanuj swój czas i ucz się w każdej wolnej chwili. Czego nowego możesz się nauczyć? Jak możesz wykorzystać swoją wiedzę? Jaki masz kolejny plan na zdobycie nowych umiejętności? Szukaj swoich pasji i rozwijaj się w nich! Masz wiele możliwości! 

Działaj z tym co masz u umiesz.

Nie czekaj na idealny moment, bo on nigdy nie nadejdzie! Tak jest niestety. Trzeba dużo dawać od siebie, aby skutecznie się rozwijać, ale trzeba działać z tym, co masz. Nie kombinuj, że musisz mieć to, czy tamto, aby osiągnąć cel. Może zainwestuj najpierw sam czas i trochę pieniędzy, aby potem zobaczyć, czy da się to zrobić na większa skalę? Testuj działania na małej grupie osób. Sprawdzaj co działa, a co nie. Działaj mądrze i nie wymyślaj na początku! 

Czemu chcesz działać – Twoje dlaczego? Czym się wyróżnisz?

Jakie masz zamierzenia i do czego chcesz dążyć? To nie jest łatwe pytanie, więc trzeba się nad tym solidnie zastanowić! Co możesz zrobić dla rozwoju siebie i innych? Co możesz przekazać swoim działaniem? Jakie masz swoje dlaczego? Po co działasz? Czemu akurat dany temat? Czemu akurat to? Masz wiele możliwości na rozwój, więc je wykorzystaj! Znajdź swoją misję i pomagaj ludziom.. Tyle? Czy aż tyle? Czeka Cię na pewno dużo pracy! Zastanów się, co chcesz robić i zacznij to robić! 

Inwestuj w sprzedaż i marketing.

Dla mnie to super temat i lubię się tym zajmować. Ty powinieneś dać sobie trochę czasu, aby poznać chociaż podstawy. Ja lubię marketing i tego uczyć, więc ja swoją misję mam. Jeśli interesuje Cię coś innego to chociaż poznaj podstawy sprzedaży i marketingu. Aby wiedzieć, co i jak działa w tych dziedzinach i jak promuje się siebie i swoje rozwiązania. Nie jest to łatwe niestety! Więc trzeba poznać tajniki tych tematów! Takie działania podejmuje dobry ebiznesmen!

Zawsze będą wyzwania.

Niestety będą! Więc trzeba je pokonać i iść dalej. Wyzwanie były i będą. Od Ciebie zależy, jak je pokonasz i jakie wnioski z tego wyciągniesz. Postaraj się być coraz lepszym i lepszy. Nie zawsze się uda! Nie zawsze pokonasz szybko przeciwności. Ale sztuką jest być coraz lepszym i lepszym. 

Bądź przywódcą – liderem.

Warto jest być kimś wyjątkowym. Warto zostać liderem! Chociaż nie jest to proste! Bo ludzie lubią liderów, ale bardzo ciężko jest nim zostać. Pokazać innym, że wie się wiele i można pomóc im w ich problemach. Warto pomagać innym w ich problemach. Ale to trudna droga nauczyciela. Trudna droga lidera i eksperta. Jak Ty możesz się wykazać w niszy? 

Kim dla Ciebie jest dobry ebiznesmen? 

Posted in eBiznes.