Po co się rozwijać? Czy to tylko głupie kołczowe gadanie?

Po co się rozwijać? Po co ja się rozwijam? Po co Ty się rozwijasz? Dlaczego rozwój jest takie ważny w życiu i pracy zawodowej?

Warto się rozwijać? Być coraz lepszym w danej branży? Na pewno! Ale to nie jest łatwe! Wymaga dużo pracy i poświęceń. Na pewno nie będzie lekko zmieniać swoje myślenie czy nawyki, ale nie można się poddawać!

Więc po co się rozwijać?

Masz w sobie chęć zmiany? Co możesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele? Czy masz wiele do poznania? Tak! Ale nie można się poddawać… czeka Cię sporo pracy, ale się nie poddawaj.

Po pierwsze, bo rozwój daje Ci nowe umiejętności.

Bo kiedy się rozwijasz to zdobywasz nową wiedzę i przez to budujesz nowe umiejętności takie jak sprzedaż, marketing, promocja i inne umiejętności.

Ale tego uczę się ja, a Ty jakie umiejętności budujesz w czasie rozwoju? Co jest Ci potrzebne do rozwoju? Takich umiejętności jest OGROM i każdy chce mieć INNE! Musisz tylko poznać trochę siebie i dowiedzieć się, co Ci jest potrzebne. To wymaga pracy nad sobą i nad swoim życiem. Nie przychodzi to łatwo, sam wiem po sobie. Ale trzeba nad sobą pracować i dawać z siebie wszystko! Po kolei możesz się rozwijać i pokazać innym, że WARTO! Bo rozwój nad sobą jest najlepszą drogą do sukcesu według mnie. Będzie ciężko, ale dawaj z siebie wszystko! Na pewno masz jakieś cele w swoim życiu, a rozwój siebie pomaga w działaniu, motywacji i przypływie energii.

Po drugie, bo rozwój to sens życia.

Dla mnie rozwój powinien być czymś normalnym i tyle. A wiele osób nie rozwija się i nie mają przez to efektów. A potem płacz, że nie ma nic nic czasu czy pieniędzy. A jak się chcesz dorobić w życiu bez zdobywania wiedzy? No właśnie! Jak chcesz przeżyć bez rozwoju? Nie mówię tylko o tym osobistym, ale i zawodowym! Bo tylko rozwój da Ci nowe umiejętności i doświadczenie, które pomoże Ci w życiu. Dlatego warto się rozwijać. Szukać nowych możliwości. To nie jest łatwe, na pewno, ale jakoś trzeba sobie radzić!

Po trzecie, bo rozwój daje Ci nowe możliwości i pomaga Ci w życiu prywatnym i zawodowym.

Bo rozwijając się zdobywasz wiedzę, która kieruje Cię do nowych możliwości na przykład zawodowych. Bo masz większą wiedzę i umiesz z niej korzystać. Ja nie rozumiem jak można się nie rozwijać… To naturalna rzecz według mnie, ale dlaczego ludzie z tego rezygnują lub nawet nie zaczynają się rozwijać? Ty się rozwijasz? To super i zarażaj tych innych, aby zmieniali swoje życie.

Po czwarte, bo rozwój pomaga Ci w motywacji i działasz.

Bo każda nowa wiedza i rozwój napełnia tą szklankę zwaną motywacją. Ale to nie jest proste! Bo motywację trzeba ciągle napełniać! Więc musisz się ciągle rozwijać i dawać z siebie milion procent każdego dnia i cisnąć. Wiem, wiem, to brzmi trochę kołczowo, ale tak jest! Trzeba się rozwijać, aby dostać coś od życia. Bez działania nad sobą, nie osiągniesz dużo, bo wiele nas blokuje w życiu: nawyki, nastawienie czy myślenie. I trzeba temu sprostać i pracować nad tym!

Po co się rozwijać? Masz jakieś powody, aby tego nie robić? Chyba lepiej się rozwijać i mieć efekty zawodowe czy osobiste?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy22 marca 2018

    Rozwijasz się? 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top