Po co się rozwijać? Czy to tylko głupie kołczowe gadanie?

Po co się rozwijać? Po co ja się rozwijam? Po co Ty się rozwijasz? Dlaczego rozwój jest takie ważny w życiu i pracy zawodowej?

Po pierwsze, bo rozwój daje Ci nowe umiejętności.

Bo kiedy się rozwijasz to zdobywasz nową wiedzę i przez to budujesz nowe umiejętności takie jak sprzedaż, marketing, promocja i inne umiejętności.

Ale tego uczę się ja, a Ty jakie umiejętności budujesz w czasie rozwoju? Co jest Ci potrzebne do rozwoju? Takich umiejętności jest OGROM i każdy chce mieć INNE! Musisz tylko poznać trochę siebie i dowiedzieć się, co Ci jest potrzebne. To wymaga pracy nad sobą i nad swoim życiem. Nie przychodzi to łatwo, sam wiem po sobie. Ale trzeba nad sobą pracować i dawać z siebie wszystko! Po kolei możesz się rozwijać i pokazać innym, że WARTO! Bo rozwój nad sobą jest najlepszą drogą do sukcesu według mnie. Będzie ciężko, ale dawaj z siebie wszystko! Na pewno masz jakieś cele w swoim życiu, a rozwój siebie pomaga w działaniu, motywacji i przypływie energii.

Po drugie, bo rozwój to sens życia.

Dla mnie rozwój powinien być czymś normalnym i tyle. A wiele osób nie rozwija się i nie mają przez to efektów. A potem płacz, że nie ma nic nic czasu czy pieniędzy. A jak się chcesz dorobić w życiu bez zdobywania wiedzy? No właśnie! Jak chcesz przeżyć bez rozwoju? Nie mówię tylko o tym osobistym, ale i zawodowym! Bo tylko rozwój da Ci nowe umiejętności i doświadczenie, które pomoże Ci w życiu. Dlatego warto się rozwijać. Szukać nowych możliwości. To nie jest łatwe, na pewno, ale jakoś trzeba sobie radzić!

Po trzecie, bo rozwój daje Ci nowe możliwości i pomaga Ci w życiu prywatnym i zawodowym.

Bo rozwijając się zdobywasz wiedzę, która kieruje Cię do nowych możliwości na przykład zawodowych. Bo masz większą wiedzę i umiesz z niej korzystać. Ja nie rozumiem jak można się nie rozwijać… To naturalna rzecz według mnie, ale dlaczego ludzie z tego rezygnują lub nawet nie zaczynają się rozwijać? Ty się rozwijasz? To super i zarażaj tych innych, aby zmieniali swoje życie.

Po czwarte, bo rozwój pomaga Ci w motywacji i działasz.

Bo każda nowa wiedza i rozwój napełnia tą szklankę zwaną motywacją. Ale to nie jest proste! Bo motywację trzeba ciągle napełniać! Więc musisz się ciągle rozwijać i dawać z siebie milion procent każdego dnia i cisnąć. Wiem, wiem, to brzmi trochę kołczowo, ale tak jest! Trzeba się rozwijać, aby dostać coś od życia. Bez działania nad sobą, nie osiągniesz dużo, bo wiele nas blokuje w życiu: nawyki, nastawienie czy myślenie. I trzeba temu sprostać i pracować nad tym!

Po co się rozwijać? Masz jakieś powody, aby tego nie robić? Chyba lepiej się rozwijać i mieć efekty zawodowe czy osobiste?

Scroll to top