Co oznacza: osiągnij swój cel? Czy łatwo jest działać w Internecie?

Co oznacza: osiągnij swój cel w tych czasach? Ciężko jest coś osiągnąć, nie? 

Zastanów się, czy robisz wszystko, by osiągnąć swój cel? Masz na tyle odwagi i motywacji, aby realizować swoje cele? Masz coś do przekazania innym? Chcesz w życiu coś osiągnąć i zmieniać świat? 

Osiągnij swój cel, czy to takie łatwe? 

Niestety nie… i wiele osób polega już na realizacji celów. Ustala sobie zbyt wygórowane cele i nie czuje do nich motywacji, ani energii. Wiele z nas ma za duże cele i one przygniatają. Nie powodują, że chce Ci się działać. Nie czujesz do nich motywacji, ani nie chce Ci się nawet zaczynać. Co Ty zrobisz, aby osiągnąć swoje cele? Może ustal sobie coś mniejszego lub zmniejsz duży cel na jakieś mniejsze. I to w sumie tyle co musisz zrobić, potem czeka Cię tylko działanie w danym kierunku. I co teraz? Znowu jest problem, bo trzeba działać. I znowu masz wymówkę i znowu nie robisz to, co do Ciebie należy. I znowu nie masz motywacji i znowu nie widzisz wyników, i znowu masz problem z planowaniem… Można tak wymienić bez końca! Zawsze się znajdzie jakaś wymówka, co nie? Szkoda marnować czasu na działanie w taki sposób, że sobie działasz kilka godzin w miesiącu. Ale są i tacy co działają jeden dzień w tygodniu i nagle oczekują wyników. A potem kilka dni bez działania i znowu wymówka i znowu kombinowanie, aby nie działać. Albo są i tacy, co myślą, że kilkoma wpisami na blogu, zostaną mega blogerami. Albo, że jak będą kopiować innych i się porównywać, że są lepsi, to nagle znajdzie się sprzedaż na sklepie. Trzeba szukać tego, w czym jesteś konkurencyjny, ale najlepiej jest sprawdzać pomysł, a nie głupio się porównywać do innych. Obserwacja jest OK, ale jak sprawdzasz każdą metodą konkurencji, a nie kopiujesz i czekasz na sukces. Samo kopiowanie to nic. Trzeba wyciągnąć wnioski, a wiele z nas tego nie robi! Więc zastanów się, czy Internet jest dla Ciebie? Czy masz na tyle sił, aby mieć cel i go osiągać? 

Masz wiele do zmiany w swoim życiu, jeśli zaczniesz działać  w kierunku celu. Musisz zmienić siebie, aby być wytrwałym i konsekwentnym. Musisz mieć odpowiedni cel. Musisz mieć plan i potem go realizować. Codziennie realizować! Nie raz w tygodniu po godzinie, bo w takim tempie nie będzie efektów z rok czy dwa. Musisz też znaleźć pomysł na siebie. Zobaczyć, czy dana nisza jest dla Ciebie. Zrobić wszystko by osiągnąć swoje cele. Codziennie nad sobą pracować i pracować nad swoją działalnością. Jesteś na to gotów? Masz coś ciekawego do przekazania, aby ludzie zaczęli Cię obserwować? Czym możesz się wyróżnić? Co możesz zmienić w życiu potencjalnego klienta? Czy jest coś, co sprawi, że będziesz mieć lepsze wyniki w niszy od konkurencji? Czy masz na siebie jakiś pomysł, który sprawi, że będzie Ci się działało dobrze i każdego dnia? Czy masz na tyle odwagi, aby zmienić coś w swoim życiu? Czy masz na tyle wiedzy i doświadczenia, aby się dzielić swoimi przemyśleniami? Super! Więc zacznij działać już teraz! Może załóż jakiś profil w mediach społecznościowych? Może zacznij dzielić się wiedzą i zobacz, jaki jest odzew? Interesuje się blogowaniem i zobacz, czy to dla Ciebie? Może szukaj pomału problemów i twórz rozwiązania? Może zacznij rozwijać się każdego dnia w swojej niszy? Zobacz, czy działanie w Internecie jest dla Ciebie? Czy masz na tyle czasu, aby zacząć działać w sieci? Co oznacza: osiągnij swój cel? Co jest dla Ciebie ważne? Jakie cele internetowe chcesz ogarnąć? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak u Ciebie z tymi celami?

Scroll to top