O czym chciałbyś zacząć pisać?

O czym chciałbyś zacząć pisać? Czy blogowanie jest dla Ciebie? 

Zastanawiasz się nad swoim blogiem? O czym chciałbyś zacząć pisać? Czy masz pomysł na siebie i wiesz, do czego dążysz? Blogowanie w tych czasach jest bardzo popularne, czy Ty chcesz w tym spróbować swoich sił? Czym chcesz się podzielić z innymi? Czy chcesz w przyszłości zarabiać na swoim blogu? Jak chcesz zacząć swoje blogowanie? Jaką wybierasz opcję na bloga? Profesjonalną czy amatorską? Na pewno czeka Cię wiele przygód na początku działania w sieci! Czy blogowanie jest dla Ciebie? 

O czym chciałbyś zacząć pisać? 

Na pewno musisz ogarnąć porządna nisze i taka, która Cię interesuje. W czym chcesz być dobry? Na starcie warto wybrać coś z kręgu zainteresowań. Będzie Ci łatwiej poznać tajniki blogowania i pisać na swoim blogu. Potem możesz rozszerzać swoją niszę lub wejść w nowe! Co chcesz przekazać swoim odbiorcom? Co Cię interesuje lub czego chcesz się nauczyć przy blogowaniu? Można pisać o tak wielu rzeczach, że na pewno wybierzesz coś dla siebie i zaczniesz się w tym rozwijać przy blogu! Musisz polubić blogowanie! Musisz polubić swoją pasję i zacząć się nią dzielić! Zadaj sobie pytanie, co napędza Cię do blogowania? Co Cię wyróżnia w niszy? W czym mógłbyś rozwijać się każdego dnia? Co przyciągnie czytelników do Ciebie? 

Jak technicznie wybierzesz sposób blogowania? Opierasz się na darmowych czy płatnych rozwiązaniach? Masz do wyboru wiele systemów do blogowania. Są darmowe tańsze i droższe. Każda ma swoje wady i zalety. Możesz się wypróbować na różnych systemach  i wybrać, co dla Ciebie jest OK. Na pewno wybierz to, co nie sprawia Ci kłopotu. Każdy ma inne umiejętności techniczne! Więc wybierz wszystko, by osiągnąć sukces. 

Zastanów się nad tym, jak często się chcesz dzielić niszą swoją wiedzą. Musisz zobaczyć, czy częste blogowanie jest dla Ciebie. Zobacz odzew niszy na Twoje rozwiązania. Zobacz, co masz do zaproponowania. Na jakie pytania możesz odpowiadać. Jakie rozwiązania stworzyć? Im lepiej piszesz, tym lepiej dla Ciebie! Będziesz mieć dobrych czytelników, jeżeli tworzysz dużo wartościowych treści. Warto mieć swój harmonogram pisania! Chociaż wszystko zależy od zapotrzebowań Twoich klientów! Warto nauczyć się promocji bloga i mieć też swoje profile społecznościowe. Może jakiś podcast, newsletter czy grupy oraz fora dyskusyjne? Może praca z innymi blogerami? Może więcej pozycjonowania? A jak już masz budżet, to może reklama? 

Zastanów się, ile możesz zyskać, dzięki blogowaniu? Co sprawia, że chce Ci się działać w tej dziedzinie? Jakie informację chcesz przekazać? Jak bardzo rozumiesz potrzeby niszy i jej problemy? Czy blogowanie jest dla Ciebie, czy masz na to ogrom czasu na to, aby rozwijać bloga i samego siebie? Aby dzielić się swoimi poglądami? Jaką społeczność chcesz zbudować? Co masz do wyrażenia i jaki masz styl blogowania? Co wyróżnia Cię ponad inne blogi? Pamiętaj, że blogowanie to wiele pracy, ale i wiele możliwości! 

Czym Ty chcesz się podzielić z innymi? Jak możesz się dzielić swoimi opiniami i przemyśleniami? Dzięki blogowaniu możesz dużo zyskać, ale czeka Cię wiele pracy! Na pewno ważną decyzją jest to, o czym blogujesz i jak konsekwentnie! Ogarniasz, jak ważne jest zrozumienie niszy i jej potrzeb? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top