Nie oczekuj na szybkie efekty! Czy warto działać ponad siły?

Nie oczekuj na szybkie efekty! Rób swoje i nie poddawaj się zbyt wcześnie! 

Wiele z nas oczekuje szybkich efektów. Ale czy szybkie efekty, to lepsze efekty? Zastanów się nad tym i zrób wszystko, by mieć rozwiązania dobre jakościowo, a nie takie które są szybkie. 

Więc nie oczekuj na szybkie efekty! 

Rób swoje i działaj. Rób wszystko, by osiągnąć swoje cele. Ale ta droga często jest wymagająca. Droga do celu i sukcesu nie jest usłana różami i trzeba wielu działań i czasu, aby je osiągnąć. A wiele z nas liczy na szybkie efekty. Liczy na to, że zawsze będzie Ci wygodnie i będziesz tylko osiągał sukcesy. Będzie wiele prób i błędów. Będzie wiele do zrobienia, aby mieć w końcu te wymarzone wyniki. Zastanów się nad tym, jakie Ty masz podejście do czasu. Czy je szanujesz? Może robisz coś, co nie przybliża Cię do sukcesu, i co? Masz się załamać, że nie jesteś w stu procentach produktywny? Nikt nie jest robotem! I nie będziesz tylko pracował cały dzień i nic innego nie robił. Zawsze się rozkojarzysz i wiem to ze swojego doświadczenia! Zawsze coś innego przykuje Twoją uwagę. Więc nie licz na stuprocentową i wydajną pracę każdego dnia. Zastanów się, jak dopasować swoje obowiązki do siebie i tego, że masz ograniczenia. Musisz wiedzieć, że samo działanie też jest różne. Raz zrobisz coś szybko, bo robiłeś to wiele razy, a drugiego dnia robisz coś nowego i nagle robisz to przez pół dnia i co? Potem nie zrobisz reszty zadań, jak sobie zaplanowałeś każdą minutę dnia. Więc trzeba być elastycznym i znać dobrze siebie i swoje możliwości. 

Masz na siebie pomysł? Wiesz, do czego dążysz? Masz coś do przekazania innym? Chcesz inspirować przede wszystkim siebie, a potem innych? Jakie Ty chcesz mieć wyniki i ile dajesz sobie czasu na ich osiągnięcie? Czy jest to dostateczna ilość godzin? Czasem dajemy sobie zbyt mało czasu na osiągniecie celu i się blokujemy. To jest też problem wielu osób i widzę to też u siebie. Bo jak jest coś nowego, to zajmuje to dużo i nie przeskoczysz wtedy dnia. Ale z czasem wiesz, że napisanie artykułu na blogu zajmie Ci godzinę. To sobie ustalasz godzinę i 10 minut na to. Potem wiesz, że publikacja zajmie Ci 20 minut, to sobie dajesz pół godziny na zrealizowanie tego. Więc wiesz, że masz dwie godziny na to. Potem możesz się ze sobą ścigać i robić to szybciej, ale nie zawsze się to sprawdza. Bo takie przeciążenie też nie jest dobre. Ja tak mam, że jak za szybko coś robię to nie tylko popełniam więcej błędów, ale i nie jestem tak produktywny, gdy robię coś z większą koncentracją i skupieniem… Koncentracja też jest bardzo ważna w życiu i trzeba się uczyć tego! Warto robić wszystko, by coraz mniej rzeczy Cię rozpraszało.

Nie oczekuj szybkich efektów, jeśli działasz po godzinie dziennie. Zastanów się nad tym, co możesz zrobić, aby działać coraz lepiej, ale nie licz na to, że od początku będziesz produktywny. tego trzeba się nauczyć i popełniać wiele błędów, aby mieć wyniki. Masz na siebie pomysł? Wiesz, do czego dążysz? Jak możesz być coraz lepszy w codziennych zadaniach? Czy wiesz, jakie masz ograniczenia? Wiesz, co powoduje, że raz lepiej działasz, a raz gorzej? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty planujesz sobie dzień?

Co chcesz osiągnąć, dzięki dobrej pracy nad sobą?

Scroll to top