Najpierw zacznij, a dopiero martw się o resztę w swoim życiu!

Najpierw zacznij, a dopiero potem zastanawiaj się, co będzie dalej.

Na pewno ciężko jest zacząć działanie. Czy to w sieci czy poza nią. Wiele z nas poddaje się zbyt szybko i nie ma efektów. Co Ty możesz zrobić, aby mieć wyniki? Jak Ty możesz zacząć się rozwijać i poszerzać swoje kompetencję?

Najpierw zacznij … ale od czego?

Miałeś kiedyś podobnie? Że nie zaczynałeś czegoś, a już się martwiłeś, że nie masz tego czy tamtego i czegoś nie umiesz? Często jest tak, że nie zaczynamy, a już się czegoś obawiamy. Obawiamy się, więc nawet nie zaczynamy działać tylko myślimy i myślimy. Trochę jest to dziwne, ale tak często jest u mnie i widzę to także u innych. Jak to można zmienić? Jest na pewno jakieś rozwiązanie tego problemu.

Najlepiej jest zacząć od małego pomysłu i poświęcić czas na dany projekt. Zobaczyć, czy się do czegoś nadajesz i masz jakieś predyspozycje do danej czynności. Nie zaczynaj od dużego budżetu, ale pomału zacznij działać nad czymś mniejszym. Zobacz czy warto i czy masz siły i odpowiednie umiejętności na działanie. Czasem myślimy, że się do czegoś nadajemy, a potem jest tylko zawód. Nie można zaczynać od dużych rzeczy według mnie, a Ty jak myślisz?

Wolę zacząć od czegoś małego i zobaczyć czy jest to dla mnie. Może być tak, że się nie nadaję, ale zawsze można poświęcić czas na rozwój. Wtedy nauczysz się tego, co potrzebujesz i zaczniesz więcej działać w danej dziedzinie. Jak nie wychodzi, to zacznij od czegoś nowego tak, aby znaleźć to idealne zajęcie w swoim życiu.

W czym chcesz być dobry i jakie umiejętności posiąść? Co chcesz pokazać sobie i światu? W czym chcesz pomagać ludziom? Najpierw zacznij od pomagania sobie, aby pomóc innym. Zdobądź jakieś umiejętności potrzebne Twojej niszy. Nie będzie lekko, ale gdy masz pasję to chociaż będziesz się cieszył z tego, że zdobywasz wiedzę. Najpierw zacznij od małej rzeczy, a potem z tego będzie coś większego i bardziej wartościowego dla Ciebie i innych w niszy.

Zastanów się, kim chcesz być i z czym chcesz zacząć, aby pomagać ludziom w ich problemach. Jakie treści chcesz przekazywać? W czym polepszyć świat? Jak Twoje działania mogą zmienić branżę? Co możesz zmienić w swoim działaniu, aby osiągnąć cel szybciej? Na pewno masz wiele do zrobienia. W każdej niszy można się wybić i mieć wyniki, ale trzeba działać i rozwijać się każdego dnia. Nic nie przyjdzie samo! Samo się nie zrobi, a myślenie nie da Ci rezultatów. Co możesz przekazać poprzez swoje produkty czy usługi? Jak możesz rozwiązać problem w danej dziedzinie? Czy będzie to łatwe działanie? Na pewno nie, bo sukces to praca i wymagania co do siebie. To ambicja i rozwijanie siebie, gdy czegoś nie umiesz. Możesz wiele się nauczyć, ale na początku będzie tego dużo!

1 Comment

  1. Marketer Internetowy10 lipca 2018

    A Ty? Jak działasz?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top