Najpierw zacznij, a dopiero martw się o resztę w swoim życiu!

Najpierw zacznij, a dopiero potem zastanawiaj się, co będzie dalej.

Na pewno ciężko jest zacząć działanie. Czy to w sieci, czy poza nią? Wiele z nas poddaje się zbyt szybko i nie ma efektów. Co Ty możesz zrobić, aby mieć wyniki? Jak Ty możesz zacząć się rozwijać i poszerzać swoje kompetencje?

Najpierw zacznij … ale od czego?

Miałeś kiedyś podobnie? Że nie zaczynałeś czegoś, a już się martwiłeś, że nie masz tego, czy tamtego i czegoś nie umiesz? Często jest tak, że nie zaczynamy, a już się czegoś obawiamy. Obawiamy się, więc nawet nie zaczynamy działać, tylko myślimy i myślimy. Trochę jest to dziwne, ale tak często jest u mnie i widzę to także u innych. Jak to można zmienić? Jest na pewno jakieś rozwiązanie tego problemu.

Najlepiej jest zacząć od małego pomysłu i poświęcić czas na dany projekt. Zobaczyć, czy się do czegoś nadajesz i masz jakieś predyspozycje do danej czynności. Nie zaczynaj od dużego budżetu, ale pomału zacznij działać nad czymś mniejszym. Zobacz czy warto i czy masz siły i odpowiednie umiejętności na działanie. Czasem myślimy, że się do czegoś nadajemy, a potem jest tylko zawód. Nie można zaczynać od dużych rzeczy według mnie, a Ty jak myślisz?

Wolę zacząć od czegoś małego i zobaczyć czy jest to dla mnie. Może być tak, że się nie nadaję, ale zawsze można poświęcić czas na rozwój. Wtedy nauczysz się tego, co potrzebujesz i zaczniesz więcej działać w danej dziedzinie. Jak nie wychodzi, to zacznij od czegoś nowego tak, aby znaleźć to idealne zajęcie w swoim życiu.

W czym chcesz być dobry i jakie umiejętności posiąść? Co chcesz pokazać sobie i światu? W czym chcesz pomagać ludziom? Najpierw zacznij od pomagania sobie, aby pomóc innym. Zdobądź jakieś umiejętności potrzebne Twojej niszy. Nie będzie lekko, ale gdy masz pasję to chociaż będziesz się cieszył z tego, że zdobywasz wiedzę. Najpierw zacznij od małej rzeczy, a potem z tego będzie coś większego i bardziej wartościowego dla Ciebie i innych w niszy.

Zastanów się, kim chcesz być i z czym chcesz zacząć, aby pomagać ludziom w ich problemach. Jakie treści chcesz przekazywać? W czym polepszyć świat? Jak Twoje działania mogą zmienić branżę? Co możesz zmienić w swoim działaniu, aby osiągnąć cel szybciej? Na pewno masz wiele do zrobienia. W każdej niszy można się wybić i mieć wyniki, ale trzeba działać i rozwijać się każdego dnia. Nic nie przyjdzie samo! Samo się nie zrobi, a myślenie nie da Ci rezultatów. Co możesz przekazać poprzez swoje produkty czy usługi? Jak możesz rozwiązać problem w danej dziedzinie? Czy będzie to łatwe działanie? Na pewno nie, bo sukces to praca i wymagania co do siebie. To ambicja i rozwijanie siebie, gdy czegoś nie umiesz. Możesz wiele się nauczyć, ale na początku będzie tego dużo!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty? Jak działasz?

Scroll to top